Jump to content
bcman

Salut

Recommended Posts

Salut,

Ma numesc Bogdan si am 14 ani. Cunostinte programare: HTML (foarte bine), CSS (bine), PHP (putin) si C++ (incepator). Cand am inceput sa invat programare am invatat si ceva algoritmica.

Cunostinte securitate: Sunt foarte interesat de malware, de modul in care actioneaza si de cum trece (cate o data) de protectia oferita de un antivirus cu/fara firewall si/sau HIPS. Sunt Malware Researcher la Comodo. Sunt (aproape) tot timpul la curent cu ultimele vulnerabilitati din produsele software si sistemele de operare. Despre metodele de securitate ale Windows-ului stiu destul de multe, dar mai putin cand vine vorba de Linux. Ca Linux distro am folosit pana acum doar ubuntu si fedora.

Sper ca voi invata multe de pe acest forum si, daca voi putea sa va ajut si eu la randul meu.

PS: Contul il am de ceva timp. Am aflat de voi de pe Hackpedia. Pe atunci majoritate de pe hackpedia aveau cont si pe rst si m-am gandit sa imi fac si eu cont. Am uitat totusi de el si de ceva timp am inceput sa activez

Link to comment
Share on other sites

off: tu esti ala care imi dadea mie lectii de xss la primul meu post de pe un site ce are legatura cu it,nu lectii, te dadeai si tu mare ca stii sa exploatezi xss si eu nu,desi era primul meu post si primul meu xss gasit

-bun venit-

Nu imi amintesc :| Da-mi un PM cu forum-ul,nick-ul tau de pe acel forum sau, de preferabil un link la topic-ul respectiv.

Link to comment
Share on other sites

Si cand imi amintesc ca mai aparea cate un cretin la sectiunea asta si se lauda ca stie sa dea copy paste in batch si sa faca ceva sau sa foloseasca notepad-ul si toata lumea de pe foruma se intreba "de unde a mai aparut si asta". Totusi vad ca mai prinde si rst zi cu soare ... salut si tie :)).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...