Jump to content
Brabus

Cum putem afla locatia celor ce ne jignesc, ameninta, santajeaza prin e-mail

Recommended Posts

Probabil foarte multi dintre dvs, au primit amenintari pe e-mail din partea unor persoane, in aceasta tema am sa va prezint o mica optiune cum putem vedea ip-ul tipului respectiv.

  • Accesati contul dvs, de e-mail
  • Deschide-ti un mail pe care l-ati primit
  • In partea dreapta apare o sagetica ,este langa cuvantul ‘Raspundeti"
  • Click pe sageata si dati ‘Afisati originalul’
  • In acel document/text ,la unele propozitii,apare ‘Received’,acest cuvant apare mereu la inceputul propozitiei
    30nhjzb.jpg
  • Cautati ultimul received iar in propozitia aceea apare si ip-ul persoanei
  • Dati copy la ip apoi intrati pe : What Is My IP Address? Lookup IP, Hide IP, Change IP, Trace IP and more...
  • Introduceti ip-ul persoanei si puteti afla in ce oras este localizat,tara si firma de internet

// Modificare: Am scos albul. Nu toata lumea foloseste tema implicita si pe tema Default nu se intelege textul. Nytro

Edited by Nytro
Link to comment
Share on other sites

Ce citesti / vezi pe videotutorial.ro pui aici ?

Fac ei tutoriale de 0,5 lei dar macar acorda credit .

Cum putem afla locatia celor ce jignesc ameninta prin email | Videotutorial.ro

Aceasta optiune este prezentata pe mai multe site-uri, optiunea prezentata mai sus, nu este de pe videotutorial, mesajul primit da este de la videotutorial, testele sunt scrise de mine si imaginea.

Edited by Brabus
Link to comment
Share on other sites

sai lasam ca baietii nu stiu de bounce si nebunii,cea mai buna metoda e sa trimiti un replay si sa pui iframe catre un script php care sa ii logeze ipul ...:) done test it and working

interesant, nu am de unde sa stiu sunt nou in acest domeniu dar imi place sa invat, ti-as fi recunascator daca ai face un articol despre ceea ce ai mentionat tu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...