Jump to content
Eureka

Cum sa-ti umfli site-ul cu vizite&vizitatori folosind reddit?

Recommended Posts

Cum sa-ti umfli site-ul cu vizite&vizitatori folosind reddit?

M-am gandit sa fac publica metoda.

First of all, creati un cont pe reddit. Ca adresa de mail puteti folosi una temporara de pe 10minutemail.

Faceti un post nou si puneti ca titlu ceva pe care sa dea click prostii, gen "End of world", "Obama suicide" etc. Puteti folosi si ceva mai plauzibil sau chiar real. La URL treceti linkul siteului vostru, dar folositi un URL shorter in caz ca numele site-ului nu inspira incredere (ex. goo.gl). Mai faceti inca 3-4 posturi de genul asta, cu link spre site-ul vostru (Atentie! Intervalul de flood este de 6 min am impresia).

Metoda asta mi-a adus in jur de 350 vizitatori/zi. Si am facut doar un post pe reddit. La 5 posturi bine plasate ai asigurate 1000 IP-uri unice. Daca ai si un serviciu PPC e perfect.

Have fun!

Edited by Eureka
Link to comment
Share on other sites

Ceva si pentru vizitatori din Ro?

Aici era mai mult vorba despre facut bani din servicii PPC (gen Adsense). Ideea e ca nu esti banat de Google, pentru ca vizitatori sunt reali.

Daca vrei trafic din Ro, da-mi PM. Dar scoate 100 USD. A, si nu ii pot aduce de pe aceasi nisa.

Cat trebuie sa astepti dupa ce vin vizitele?

Nu stiu la ce te referi, dar ca o completare la ce am spus: incearca sa faci posturi pe reddit in categorii mai vizitate, cum ar fi "gaming" sau "fun".

Edited by Eureka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...