Jump to content
1337

Cui ii arde de spreading?

Recommended Posts

Am observat ca sunt infectat cu un shit, luat probabil de pe forum.

Trimite prin totate caile accesibile mesaje gen "Uite am gasit site-ul asta Detect Invisible Yahoo Status | Yahoo Scanner | Yahoo Detector | Invisible Scanner | si pot sa vad cand cineva e invizibil pe messenger, am inteles ca e cel mai bun, momentan vad ca merge super." si "hahahaha ce misto inrati pe www.FazePenale.com" sa facem o analiza:

-Persoana din spatele acestei chestii foloseste WHOIS Privat

-Ambele siteuri sunt hostate la un dedicat de la LimeHost. ( ded-00876.limehost.ro)

Persoana este de pe forum, si cred ca foloseste ceva FUD.

Prietene stii ca iti pot afla datele daca apelez la proceduri penale cu ajutorul lui nenea LimeHost nu?

Aveti grija ce cacaturi luati.

//Scuzele de rigoare pentru tex, am dat lookup la un IP si mi-a aparut la organization Linux Security Group.

Edited by 1337
Link to comment
Share on other sites

Prietene stii ca iti pot afla datele daca apelez la proceduri penale cu ajutorul lui nenea LimeHost nu?

A... Linux Security Group imi suna cunoscut, e al unui tip de pe forum, proprietarul rtfm.

Salut, Este vreo legatura intre mine si mizeria aia de site?

Link to comment
Share on other sites

Am observat ca sunt infectat cu un shit, luat probabil de pe forum.

Trimite prin totate caile accesibile mesaje gen "Uite am gasit site-ul asta Detect Invisible Yahoo Status | Yahoo Scanner | Yahoo Detector | Invisible Scanner | si pot sa vad cand cineva e invizibil pe messenger, am inteles ca e cel mai bun, momentan vad ca merge super." si "hahahaha ce misto inrati pe www.FazePenale.com" sa facem o analiza:

-Persoana din spatele acestei chestii foloseste WHOIS Privat

-Ambele siteuri sunt hostate la un dedicat de la LimeHost. ( ded-00876.limehost.ro)

Persoana este de pe forum, si cred ca foloseste ceva FUD.

Prietene stii ca iti pot afla datele daca apelez la proceduri penale cu ajutorul lui nenea LimeHost nu?

A... Linux Security Group imi suna cunoscut, e al unui tip de pe forum, proprietarul rtfm.

Aveti grija ce cacaturi luati.

sieu care credeam ca'ti faci reclama:)).

Link to comment
Share on other sites

Limehost NOC c?tre mine

Buna ziua,

Clientul a fost informat.

Multumesc,

CENZURAT

021.XXX.XX80 / tel

From: CENZURAT [mailto:CENZURAT@gmail.com]

Sent: Wednesday, January 05, 2011 4:51 PM

To: Limehost NOC

Subject: Spreading

Buna ziua clientul dedicatului ded-00876.limehost.ro face spreading, utilizand metode neortodoxe. Informati-l va rog.

Prietene, daca nu iti arati fata ai belit-o.

Edited by 1337
Link to comment
Share on other sites

Limehost NOC c?tre mine

Buna ziua,

Clientul a fost informat.

Multumesc,

CENZURAT

021.XXX.XX80 / tel

From: CENZURAT [mailto:CENZURAT@gmail.com]

Sent: Wednesday, January 05, 2011 4:51 PM

To: Limehost NOC

Subject: Spreading

Buna ziua clientul dedicatului ded-00876.limehost.ro face spreading, utilizand metode neortodoxe. Informati-l va rog.

Prietene, daca nu iti arati fata ai belit-o.

chiar crezi ca o sa ii faca ceva, sa fim seriosi, daca eu as primi un mail din asta as vorbi cu clientul si ii zic sa o lase mai moale, poate sa faca ce vrea numai sa nu primesc eu mail-uri

+ ca are dedicat

Link to comment
Share on other sites

De ce am impresia ca ameninti aiurea?Cum facea si ala din topicu' de acu' doua zile...cand luati ccuri si alte alea si va ''ameninta'' ca va dau pe mana militiei sariti de cur in sus si ii bagati pe unde au venit,dar cdand intrati cu ''mana voastra'' in programe aiurea nu mai e asa de nasoala politia.

Nu nu am nimic cu tine:) poate ai dreptate,e o simpla parere.

vezi ce procese ruleaza, gaseste exe-u, scaneaza-l pe VT si o sa-l vada si antivirusu'.FUD 100% ma-ndoiesc eu ca e

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Macar ii dadeam Auto Removal. E FUD. Am scanat cu GMER, Malware Bytes si NOD. Acu 2 zile am reinstalat sistemul. Ce cacat sa fie.

Nu am executabilul nici nu stiu ce am rulat, pur si simplu da mesaje dintr-o data.

// LE (Asta acu 1 luna) Am descarcat un MIRC de pe FileList si avea stealer sau backdoor in el , dupa am intrat pe TorrentLeech si totul era clean. Aveti grija.

Edited by 1337
Link to comment
Share on other sites

asa-ti trebuie =)) amintesteti cand te laudai cu miile tale de loguri :))

+ca virusu tau pare inofensiv, doar pt reclama

/ nu eu te-am infectat. e doar o parere :P

/ aia cu linux security protejeaza filelistul (si alte siteuri) de ddos.

Link to comment
Share on other sites

mda cik l am avut si eu dar doar pe 2 iduri de ale mele dadea massuri.am impresia ca ceva dupa filelist poate si dupa rst ultimul lucru pe care l am doawnlaodat a fst

bomberul lui luke.dar nu l am executat.incearca in primu rand sa ti aduci aminte.eu inca nu am avut timp.

PS inca am windows infecat pe al hdd intru acolo si ii dau scan:)si da am nod32

PS2 nu inteleg dc oare decat 2 iduri.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...