Jump to content
phoenix

Adresa de e-mail a lui basescu

Recommended Posts

A fost facuta publica pe antena3 traianbasescu@presidency.com

Copii nu mai visati! Chiar daca exista acea adresa e verificata si citita de secretare nicidecum de presedinte. Totusi nu suntem chiar asa involuati la masuri de securitate. Am vazut cum arata niste politici de securitate din anumite domenii, cu un anumit nivel de clasificare si mi-am facut cruce cata importanta se da anumitor chestii. Unele sunt chiar exagerate. Esti cumva in domeniu?

Uite o chestie, ca tot suntem la offtopic: Ca sa validezi o informatie ea trebuie sa parvina din cel putin 3 surse diferite, fara nici o legatura intre ele.

Sau in cazul de fata din vre-un document oficial.

Hint: urmareste in ansamblu informatiile prezentate pe postul citat de tine, apoi informeaza-te cine il detine, fa o comparatie cu alte posturi TV(ProTV de ex). Sau deja iti cer prea multe?

Link to comment
Share on other sites

Copii nu mai visati! Chiar daca exista acea adresa e verificata si citita de secretare nicidecum de presedinte. Totusi nu suntem chiar asa involuati la masuri de securitate. Am vazut cum arata niste politici de securitate din anumite domenii, cu un anumit nivel de clasificare si mi-am facut cruce cata importanta se da anumitor chestii. Unele sunt chiar exagerate. Esti cumva in domeniu?

Uite o chestie, ca tot suntem la offtopic: Ca sa validezi o informatie ea trebuie sa parvina din cel putin 3 surse diferite, fara nici o legatura intre ele.

Sau in cazul de fata din vre-un document oficial.

Hint: urmareste in ansamblu informatiile prezentate pe postul citat de tine, apoi informeaza-te cine il detine, fa o comparatie cu alte posturi TV(ProTV de ex). Sau deja iti cer prea multe?

Cat ai scris, am tras o singura concluzie, esti punpicurist basescu. Nu-l mai pupa in cur ca ramai cu floci pe buze.

Link to comment
Share on other sites

Phoenix te depaseste fenomenul:

-Politica nu fac pt ca nu-mi permite serviciul.

-Lucrez in domeniu si sunt familiarizat cu "politici de securitate"-google it si vezi ce inseamna.

-daca era sa fi intrat aici cu scopul de a face rau sau de "a da in gat" o faceam de mult.

Eu ti-am dat doar niste sugestii ca sa stii unde sa cauti ca sa fii sigur pe o informatie(zvon-definitia in "tratat de dezinformare"-asa se numeste cartea), nu sa fac politica. Intelegi ce vrei tu, eu am avut doar intentia de a te ajuta. O seara buna!

Link to comment
Share on other sites

A fost facuta publica pe antena3 traianbasescu@presidency.com

poate ".ro"

siteul presedentiei: Pre?edintele României

" Ca sa validezi o informatie ea trebuie sa parvina din cel putin 3 surse diferite, fara nici o legatura intre ele."

ca sa stii asta nu-i nev sa lucrezi in domeniul securitatii, daca ai 2 clase mai mult ca trenu cred ca e suficient

Link to comment
Share on other sites

Corect crocodilu' Legea 80 ,art. 8 spune "f) sa pastreze cu strictete secretul militar, de stat si de serviciu, precum si caracterul confidential al unor activitati si documente." ... si probabil ca nu e singura de genul ;) Cine e interesat citeste legea si afla de ce unii nu pot spune prea multe detalii despre serviciul lor ! ;)

Link to comment
Share on other sites

daca lucrez ca bugetar la Ministerul de Saibe sa zic, au domeniul ministeruldesaibe.ro, chiar daca sunt referent asistent, ultima treapta de salarizare, deobicei mi se creeaza si o adresa de email de serviciu, lokipopescu@ministeruldesaibe.ro

Asta inseamna ca voi folosi adresa de serviciu in scop de serviciu si adresa personala de mail in scop personal.

Ca referent asistent poate am o treaba sa colaborez cu un alt referent asistent din breasla, sau cu cineva din interior folosind aceasta adresa de email.

Ca presedinte eu nu cred ca ar avea nevoie de o adresa de email de serviciu sa comunice cu cineva. Pentru ce ar folosi o adresa de mail de serviciu in scop de serviciu? Adresa de email poate exista, din principiu, cum sa nu aiba si presedintele adresa de email daca toti membrii precidency.ro au email? Dar utilitatea e zero, el nu o foloseste sa transmita ce are de zis sau sa primeasca informatii. El le primeste direct de la cine trebuie si le transmite direct cui trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...