Jump to content
Oust

Voi cum faceti bani?

Recommended Posts

scriu coduri pentru clienti, predau cursuri de programare (online), mai vand din tonele de mailuri pe care le am, mai trag o retea pe la o firma, mai demontez un laptop, mai ofer suport remote pe la un englez pe net, mai fac un audit de securitate pe la cine stie ce firma si uite asa se duce luna si am bani sa imi platesc facurile si sa ma distrez...

daca nu as avea net probabil ar trebui sa ma angajez ca nu as mai avea clienti... (majoritatea ma agata pe email)

Edited by Birkoff
Link to comment
Share on other sites

eu, ba fac servere dedicate sau vps-uri sa mearga brici, ba instalez gamecp pe servere care au debian sau un alt os pe care nu se prea pricep, ba fac prostii in html si php pentru diferite siteuri, ba le fac cate ceva in photoshop si tot felu de treburi marunte, fac si eu ce stiu si ce pot.

P.S: mai vand/schimb si conturi(proprii) pe trackere

Edited by BogdanNBV
Link to comment
Share on other sites

Daca stai cu pula in sus la calculator si vrei sa vina banii, cam greu...trebuie sa tragi putin de tine.Eu din calculatoare fac cam 300 lei pe luna(instalari windows si alte mici prostii)pe langa asta mai lucrez si la un magazin de piese auto la care mai imi scot inca 300.Daca vrei banul tau trebuie sa inveti sa faci ceva

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa te bagi un pic pe web-design. Ideea e sa nimeresti macar 2 clienti pe luna si iti scoti niste bani frumusei. Eu pe asta m-as axa cel mai tare daca as cunoaste si PHP macar la nivel mediu, dar pana atunci ma multumesc sa fac site-uri mai simple, fara functii complexe, asta fiind temporar pana apuc sa mai invat una alta :)

Link to comment
Share on other sites

Pei si la mine vin uni sa le fac pc-ul, dar muistii nu dau nimic. :)):|

Cere-le ma 10 lei :/ A, ruleaza-le un stealer in pc, faci rost de log-uri, si dupa zici "uite frate, ai stealer in pc. ce naiba descarci ?" si dupa le bagi antivirus + luat licente d-alea de o luna-doua de pe net, le mai ceri 10 lei. Asa faci tu bani de o pizza mica :D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...