Jump to content
j1c0

si-a murit jico..a murit in baie..

Recommended Posts

baieti iarasi am probleme cu "sanatatea", cred daca o tin tot asa inebunesc..

problema de data asta e:

- durere calda la ceafa..

- usoara durere de ochi

- intepaturi dupa ureche (uneori tot calde)

ma, daca imi revin in timp scurt si pot sta la PC, ma jur pe sufletu meu de copil ca dau un domeniu FREE.va rog, sfaturi!

Link to comment
Share on other sites

Ma nebunule , daca te doare dupa urechi , te inteapa asa ti-a traso curentu.

- durere calda la ceafa.. - Se ia o pastila de Algocalmin sau Paracetamol

- usoara durere de ochi - Mananci morcovi + se da luminozitatea mai mica la monitor.

- intepaturi dupa ureche (uneori tot calde) - Se poarta fes.

Trebuie sa transpiri ca sa iti treaca, dar nu prin efort, cea mai buna metoda e sauna, dar daca nu ai unde... faci un dus cald, dar sa nu iesi afara in frig ca te ia si mai rau.

Iar ce este cel mai recomandat dute la doctor ma. O sa te consulte iti da medicamente gratis, si ai bani si de 1 cui. Dar dupa ce scapi de raceala.

Link to comment
Share on other sites

am mai patit eu dinastea..iarna asta.

durure si sagetatura dupa ureche.dar acum is amandoua, si e un pic cald asa plm..o durere calda de parca plm..

sa iau si antibiotice?am amoxicilina si doxicilina.

il astept pe loki..

pana acum cateva zile am avut si dureri de cap, acum am scapat si ginesc bine cu ochii etc.

Link to comment
Share on other sites

doxiciclina nu are concentratii active in zonele alea, amoxicilina e universala doar ca tu nu ai nicio infectie, du-te si la un oftalmolog, in spatele capului e zona responsabila de vedere combinat cu dureri de ochi...poti avea nevoie de ochelari, in fine, ai descris destul de sumar durerile si nu inteleg cum vine asta cu dureri dupa ureche...

Link to comment
Share on other sites

pai petre cum sa fiu chiar asa.

1.medicul meu de familie e mai bolnav cu nervii decat mine (alcooooool)

2.am si alte lucruri de facut..prima e sanatatea insa, mai e una alta.o programare la medic, acum stai plm, te ia cu rauri.oricum o sa imi fac analizele full in primvara asta..

3.intervine frica, cand vezi ca bagi in tine o farmacie si nu iti trece plm (paranoia)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...