Jump to content
onoris.nomad

Autonomia, reorganizarea, prostimea...

Cum ai actiona in cazul in care tinutul secuiesc devine regiune autonoma?  

49 members have voted

  1. 1. Cum ai actiona in cazul in care tinutul secuiesc devine regiune autonoma?

    • Nu ma intereseaza.
      9
    • As iesi in strada.
      19
    • As organiza diferite actiuni online.
      6
    • Pax pute.
      16


Recommended Posts

Treaba sta cam asa..

Niste pusti veseli si anume PDL-istii doresc sa reorganizeze administrativ Romania. Totul ok pana aici, avand in vedere faptul ca ar fi relativ necesara o reesalonare a cheltuielilor and stuff.

Treaba murdara vine aici. Partenerii de guvernare ai PDL-ului si anume UDMR(uniunea democrata a muistilor in romania) doreste ca la aceasta reformare tinutul secuies sa primeasca tratament special, adica sa fie inclus intr-un oras diferit de restul oraselor si eventual sa primeasca autonomie. De vreo doua zile se tot "cearta" pe treaba asta. Faza pe care o cred eu plauzibila este ca totul este premeditat. PDL o sa iasa in 5-6 zile cu o scuza gen. Am decis sa facem un compromis si sa oferim integritate teritoriala tinutului secuiesc pentru a mentine stabilitate politica si respectiv economica.

Oricum vor primi cei din UDMR ce isi doresc, deci..cum ne afirmam noi punctul de vedere?

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/vicepremierul-ungar-tinutul-secuiesc-trebuie-sa-reprezinte-o-singura-regiune-ce-parere-ai.html

Edited by onoris.nomad
Link to comment
Share on other sites

Numai in Romania minoritatile au mai mult drept decat noi. pe bune

De ce nu nu candideaza Romanii la presedintie in alt stat ?

TRAIM in ROMANIA si asta ne ocupa tot timpul

Szopás magyar

Sa mori tu ca nu candideaza la presedentie in alte tari?Dar ce zici de Spania unde este partid romanesc, si le sar aia in cap.Eu sunt maghiar da ma nu ma doare nici unde de autonomia lor sau ce dracu' vor sa faca.Si pe Tata care-i maghiar 100% il dispera Marko Bella cu accentu' lui de balta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...