Jump to content
kasmir

RST Pwned!!

Recommended Posts

Sunt foarte dezamagit de rst, nu stiu de ce?! , inainte imi facea mare placere sa citesc toate posturile, acum imi este scarba din cauza oamenilor noi veniti, majoritatea sunt niste copii, care nu au nici cel mai mic bun simt, majoritatea imi dau impresia ca fiind niste cocalari. Toti am fost fara minte in cap odata si copii, dar parca la noi mai exista bunul simt,

voi ce parere aveti ?, cred ca sunt foarte multi dintre cei vechi care au aceeasi greata.

Link to comment
Share on other sites

Da, este adev?rat ceea ce spui tu kasmir. Majoritatea celor ce sunt noi pe aici au impresia c? ei sunt bo?i ai internetului ?i î?i permit orice. To?i am fost odat? încep?tori, to?i am f?cut odat? ?i-odat? o glum? mai proast?, to?i meritam un warn atunci când f?ceam un pic de offtopic, dar acum offtopic-ul/flame-ul sunt la ordinea zilei, parc? a devenit ceva normal aici, pe forum. Mul?i nu citesc regulile, fac pe zmeii, iar dac? sunt pedepsi?i, tot ei dau din gur? degeaba. E trist.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Cum am mai zis si in alt topic, RST nu va mai fi ce a fost o data. A fost o perioada dupa plecarea lui neme cand se vedea un progres, dar a disparut si acela in cateva zile. Nici mie nu-mi place sa vad la posturi noi 10 la off-topic, 5 la ajutor, 5 la cereri si doar vreo 5 posturi mai calitative.

Link to comment
Share on other sites

Ai perfecta dreptate... Eu sunt membru din 2008, la inceput doar citeam, si pot sa spun ca cunostintele pe care le-am acumulat sunt foarte mari! Acum noii membrii pot sa spun (fara nume de rau, sunt si exceptii) ca sunt niste script-kiddies, care vin doar sa ceara tool-uri, script-uri, etc... . Imi amintesc ca pe vremuri era testul cu broastele, un joculet de logica pe care daca-l rezolvai, atunci puteai sa te inregistrezi... (Sincer nu m-am chinuit nici acolo mult, am decompilat flash-ul si am scos link-ul :)))

Poate ca RST-ul din 2011 nu e cel din 2006-2008, dar e tot RST. Asa ca big up Romanian Security Team!

Link to comment
Share on other sites

As dori sa ma bag in discutie dar simt ca nu prea imi este locul aici.

Totusi parerea mea este ca RST-ul arata putin...mort.

Scuzati-mi parerea.

Am prins perioada cand RST-ul era foarte activ si pot sa spun ca stateam 2 ore pe forum sa citesc fara sa dau nici macar un post.

Acum ma gandesc : prost am fost ca nu am fost activ la vremea aceea, acuma pare mult mai greu.

Link to comment
Share on other sites

Cum am mai zis si in alt topic, RST nu va mai fi ce a fost o data. A fost o perioada dupa plecarea lui neme cand se vedea un progres, dar a disparut si acela in cateva zile. Nici mie nu-mi place sa vad la posturi noi 10 la off-topic, 5 la ajutor, 5 la cereri si doar vreo 5 posturi mai calitative.

synth, nu stiu daca ai apucat inceputurile, cu escalation si cu multi altii care s-au retras mult inaintea lui neme, atunci era calitatea maxima...

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa vad exemple de posturi si mai ales exemple de astfel de membri.

Ca de dat din gura toti putem da, dar daca am incepe sa dam exemple, am observa ca ne-am "da in gat" unul pe celalalt si la final cam toti am fi troli. :)

Eu nu pot sa arat cu "degetu", dar daca privesti umpic "ShowOFF" cred ca-ti dai seama de userii "scandal" , as incepe sa dau niste nume, dar nu imi sta in caracter, nu vreau sa intru in conflicte cu "userii" , din pct meu de vedere am postat foarte putin, tinand cont ca stiu site-ul de prin 2006 - 2007 ... nu vreau sa fiu nevoit acum, sa fac 1000 posturi intr-o luna!

Eu imi doresc ca oamenii de aici sa numai "pozeze" in imbecili, nu inteleg, de ce noi avem natia asta asa proasta, ca pakistanezi, indienii, .. de ce nu suntem si noi ca rusii, nemtii, americanii... spun asta pentru ca mai vizitez si astfel de forumuri!

Imi cer scuze daca am jignit pe cineva, la modul cel mai serios.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
Ce inseamna post calitativ?

Post ce sa prezinte interes si sa fie din domeniul informaticii.

synth, nu stiu daca ai apucat inceputurile, cu escalation si cu multi altii care s-au retras mult inaintea lui neme, atunci era calitatea maxima...

Nu am avut norocul sa prind inceputul, dar cunosc asa ce si cum a fost din ce am mai auzit de la fostii membri RST si h4cky0u.

Link to comment
Share on other sites

E a nspe mia frustrare care o vad in comunitatea asta si tot a nspe mia discutie care nu va duce la nimic bun. De ce va plangeti ca niste pusti de 10 ani de la care li s-a luat papusa?

Voi credeti ca o comunitate e facuta de 10 oameni? Oamenii la care va tot ganditi voi nu dau doi bani pe voi si nu au facut nimic altceva decat sa-si promoveze imaginea. Au reusit, voi tot la nivelul de botosi care asteptati sa vi se dea totul moca ati ramas. Nu vi se cuvine nimic pentru ca tot asteptati.

Comunitatea are un potential dar cred ca ar trebui sa o denumim RPST = Romanian Potential Security Team ca sa se trezeasca toti la lumina. :-)

Edited by Andrei
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

mai terminati cu posturile aste de tot cacatul.. vorbiti la fel ca si idiioti de zic ca romania o tara de cacat.

nu va convine plecati, ca nu va obliga nimeni sa stati aici.

daca tot va vaietati atat de ce nu face voi niste posturi de calitate in loc sa dati vina pe alti.

sincer as da close si la gunoi cu toate cacaturile astea..

Link to comment
Share on other sites

vorbiti la fel ca si idiioti de zic ca romania o tara de cacat.

nu va convine plecati, ca nu va obliga nimeni sa stati aici.

Defapt problema este alta, nu Romania este de cacat, "uni" ROMANI sunt de cacat.

Sper sa te simti si tu aici.

Defapt scopul tau pe acest forum este ca sa-ti faci si tu bani de o shaorma, ce iti cerem noi, este bunul simt, invatati-va frate sa fiti respectosi, sa ascultati, inainte de a vorbii, nu cred ca esti tu in masura sa dai vreo indicatie nimanui de aici, dar stii de ce? Pentru ca nu esti in stare!

Imi cer scuze celorlalti userii ca l-am jignit pe acest ultilizator(devacanta), dar nu m-am putut abtine.

@ Andrei .. stii poate ca nu se v-a schimba nimic, dar macar incerc sa ne sfatuim, sa ne spunem punctul de vedere, poate nu este nevoie sa se schimbe nimic...

Link to comment
Share on other sites

Adevarat. Intr-o comunitate, parerea mea, toti trebuie sa fie respectuosi.

Desemenea mai exista si echipa comunitatii cea care restrictioneaza accesul celor care nu merita sa faca parte din comunitatea respectiva.

Totusi, ce cred eu este ca RST impreuna cu membrii "respectuosi" poate/pot continua munca/treaba de pana acum.

Cred ca ne putem lipsi de acei membrii care isi vad doar interesul intr-o comunitate ca aceasta.

Link to comment
Share on other sites

Asa se intampla cu orice forum care devine popular/vizitat, deci ar trebui sa fii fericit de (pseudo)prezenta bastarzilor. Vrei acelasi aer de '07 atunci faci circle pe g+ sau canal de irc si adaugi sau citesti doar posturile celor "cunoscuti".

Link to comment
Share on other sites

Voi va plangeti de troli, si de pusturi inapte.

Buba e ca daca tot va dati cunoscatori, trebuia sa vedeti "bisercicutele" care, in mod normal si inevitabil s-au format datorita diferentelor de interese, varsta, si skill.

Exemplu de categorii gasiti daca va uitati mai atent pe aici. Sunt care sunt pasionati sa faca crypter-e si alte fud-uri (parca ar fute toti aceiasi femeie gonflabila), altii vin, copie si folosesc, dar nu participa cu nimic, si altii lucreaza la proiecte putin mai sus de vesnicele vulnerabilitati de la db-uri, furat parole de mess si floodere.Vedeti clubul VIP. Desi nu sunt membru, colaborez cu persoane de acolo, pentru niste chestii la care majoritatea......sincer....nu aveti legatura.

Vreti sa avansati comunitatea? veniti cu propuneri decente, si inovative, la care sa lucrati toti, sa lucram toti, sa ne implicam si va iesi ceva frumos de tot, dar din pacate.....nu sunt oameni pt asa ceva. E un forum public, de unde copii se dau hacker pe mess sau isi fac filme pe youtube cu softuri pe care altii de aici le-au facut publice dupa ce s-au saturat de ele.

Link to comment
Share on other sites

Sunt tineri si "e la moda" sa vorbeasca urat. Sunt tineri si nu vor sa isi "piarda timpul" (probabil ei asta cred) invatand lucruri noi. Sunt tineri si considera ca e o prostie sa scrii un articol, sa iti pierzi timpul pentru altii...

Cred ca doar mentalitatea e de vina. Bine, de multe ori aceasta nu se schimba cu varsta sau se schimba foarte lent.

Link to comment
Share on other sites

asta am vrut sa subliniez (ca nu romania e dr cacat) si eu da na nu m am facut suficient inteles.

ce am vrut sa zic este ca esti al zecelea care face un post de genul asta fara sa vina sa zica, frate am o idee hai sa facem asta.. mai am nevoie de 2 insi care se baga..

sau sa vina cu hack de nasa sau ce dracu crezi ca ar fi important..

asa ca tot m ai bagat in discutie zi ce vrei sa faci tu sa schimbi situatia de fata

daca te ai simptit jignit ... imi cer scuze

Link to comment
Share on other sites

asta am vrut sa subliniez (ca nu romania e dr cacat) si eu da na nu m am facut suficient inteles.

ce am vrut sa zic este ca esti al zecelea care face un post de genul asta fara sa vina sa zica, frate am o idee hai sa facem asta.. mai am nevoie de 2 insi care se baga..

sau sa vina cu hack de nasa sau ce dracu crezi ca ar fi important..

asa ca tot m ai bagat in discutie zi ce vrei sa faci tu sa schimbi situatia de fata

daca te ai simptit jignit ... imi cer scuze

In primul rand vreau sa-mi cer scuze inca odata.

In al doilea rand, cred ca nimeni nu este revoltat de faptul ca cineva nu stie ceva, pana la urma "vorba aia" " nimeni nu s-a nascut invatat", eu unul sunt revoltat de faptul ca nu exista respect, bun simt, nu stiu cum sa-i spun "rusine" , "obraz" ... adica nu-mi permit sa-l bag in pizda masii pe 'unu' care nu-l cunosc, sau sa-l dau in plm doar pt faptul ca nu stie sa intre pe ym, sau pe unu care-l consider ca e mai prost ca mine;

Pana la urma RST este ok , noi cred ca ar trebui sa ne schimbam umpic, sa incercam sa fim mai buni... --hai ca deja o dau in prosteala rau de tot, pana la urma va multumesc ca m-ati linistit, m-ati facut sa inteleg mai bine care este situatia actuala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...