Jump to content
ripoff

Hackerul "Micul fum"

Recommended Posts

"Micul Fum", hackerul care a spart mailurile vedetelor de la Pro Tv, isi explica gestul printr-un omagiu pentru Madalina Manole.

"Gestul meu vine ca un omagiu in cinstea unei vedete autentice: Madalina Manole. Vreau sa fie un gest care sa-i cinsteasca memoria sau cat de cat", sustine hackerul.

Contactat pe profilul sau de Facebook, acolo unde a postat fotografii si mesaje private ale vedetelor carora le-ar fi spart mailurile, sustine ca a ales intamplator ziua de 14 iulie pentru a publica aceste poze.

"Nu am cunoscut-o personal pe Madalina, nu fac parte din cercul restrans sau larg de prieteni ai ei, dar o apreciez ca si artist si ca si om. Comemorand un an de la trecerea in nefiinta a Madalinei Manole, contrapun o vedeta autentica cu aceste vedete de carton", spune el, conform Adevarul.

"Din punctul meu de vedere, ea s-a sinucis si ii pare rau. Rugamintea ei, pe care sper sa o vad materializandu-se, e ca ex-sotul ei, Mircea, sa se impace cu parintii ei. Ar fi ca un semn de conciliere nationala in fata durerii", a adaugat "Micul fum".

Totusi, hackerul sustine cu nu a incercat sa sparga si mailurile apropiatilor ei pentru a lamuri ce s-a intamplat in urma cu un an.

...ziare.com

Link to comment
Share on other sites

Unii zic ca a fost prins,interesant de ce nu-i dezvaluie numele daca tot a fost retinut:))

Hackerul vedetelor, "Micul Fum", a fost prins la Arad | REALITATEA .NET

Hackerul Micul Fum a fost prins : Nasii

Ei au ridicat din locuin?a acestuia stickuri de memorie ?i laptopul pe care avea toate informa?iile despre vedete. Marcel Laz?r, de 40 de ani, este acuzat c? în perioada octombrie 2010 - iulie 2011, a accesat f?r? drept, prin înc?lcarea m?surilor de securitate, conturile de e-mail ?i conturile aferente platformei de socializare Facebook, apar?inând unui num?r de 7 p?r?i v?t?mate, angaja?i ai unui trust media ?i alte persoane publice.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: Hackerul vedetelor, "Micul Fum", a fost prins la Arad | REALITATEA .NET

....................................................

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca e "vrajeala",ca l-au prins....

Posibil, sau poate nu.Oricum media prezinta f multe informatii eronate intentionat sau nu, ori false (vezi experimentele sociale facute de nemessis).

Poate sa fie ceva de fatada,sa scoata trustul media pro invingator, ca sa zic asa.

Nu prea cred ca un om de 40 de ani ar mai face asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai l-au dat la observator. De sa spargi emailul biancai dragusanu sau a lui adrian cristea? Pe bune acum, daca penetrai nasa sa te uiti dupa extraterestri mai treceam cu vederea, dar sa privesti cum decurge relatia unor oameni?... hai ma. `the fuck is wrong with this ppl?!

i-o aratat si fata??sau doar ce scrie si in ziare:))

Update: am gasit niste poze http://www.adevarul.ro/locale/bucuresti/bucuresti-hacker-micul_fum_5_538796169.html# :))

Edited by M1Nu
Link to comment
Share on other sites

manevra!!!!!!!!!!

o fi saltat pe unu care se stia cu musca pe caciula si care trebuia saltat?e rau sa fi prost la 40 ani....

edit:

asta arata ca un spargator de locuinte, cu ochelari, sapca.ceva imi miroase...

de ce dracu poarta vintage clothing?e nebun....

Edited by j1g0
Link to comment
Share on other sites

manevra!!!!!!!!!!

o fi saltat pe unu care se stia cu musca pe caciula si care trebuia saltat?e rau sa fi prost la 40 ani....

edit:

asta arata ca un spargator de locuinte, cu ochelari, sapca.ceva imi miroase...

de ce dracu poarta vintage clothing?e nebun....

OFF: Probabil a luat cheia fixa de 10 si i-a spart mail-u:))

Totusi e dubios asa:))) ca si aia pe care i-a arestat pentru tepe pe e-bay!

Un scop nedemn, un om prostut asa = ori manevra, ori cazare la "hotel" gratis cativa ani, apa mancare si sala incluse!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...