Jump to content
Brabus

Bataie solutii! Lovesti sau eviti?

Recommended Posts

Baieti voi ce ati face in situatia data, lovesti sau eviti scandalul? Sau asteptii hoteste si cand nu se asteapta ii executi cu toate ca, cazi de fraier plecand.

Cu violenta nu rezolvi nimic.Desi nu trebuie sa te lasi calcat in picoare.

Poi sa dam un exemplu vine un Smarodius cocalarus(Cioroi) vine la tine:

Ba..ca tu esti smecher si dai la mine vrei sa`ti dau cu sabia in tine ?

ii explici frumos sa stea cuminte ca nu ai nevoie de cearta etc.daca omu insista si e tot smecher :) i dai daca e cu mai multi...aici nu stiu fugi :))=)) si vi si tu cu baieti.Dar sa sti violenta nu rezolva nimic dar nici nu trebuie sa te lasi calcat in picioare acest subiect are o varietate de abordari..difera de la caz la caz parerea mea. :)

Link to comment
Share on other sites

Daca sunt mai multi si nu le fac fata, incerc sa evit cat de mult posibil.

In schimb..daca consider ca le pot face fata, dau unde apuc..

Prefer sa-i fut la unu un dos de palma sub nas..sa vezi cum se umple prostul de sange si lesina.

Nu-i mai trebuie Jmecerye nikiodatha pe orma..

Link to comment
Share on other sites

Cazi de prost ca dai n'eveu? Pai..de ce? Ce e rau in asta?

Crezi ca nu faci fatza tipului/tipilor? Si normal ca dai n'eveu, ca atunci faci fata..e ca si cum ai avea un par..acelasi principiu :D

La fel si cu datu si fugitu...pai si filozofii au spus.."He who fights and runs away lives to fight another day" este? :D

Iar in general...prefer sa evit scandalurile de genul aproape pe cat posibil, ma mai mananca uneori sa nu evit :) Dar daca trebuie..trebuie

Ma rog, fiecare cu filozofia lui eu unu am invatat de mic ca la o bataie intre mine si cineva trebuie sa ma intreb un singur lucru: "Da ce..mor daca imi iau?" Si facand abstractie de la cazurile mai rare in care da, mori...am ajuns la concluzia ca bataia e buna si rezolva lucrurile de orice natura, chiar daca dai sau iei :)

Au apus de mult vremurile cand intervalul sau chestiile astea mai au vreun sens :) in ziua de azi de multe ori cazi mai tare de prost daca faci interval cu unu..asa..ca inainte frumos..decat daca dai n'eveu sitzi iei talpa. Si stiti prea bine ca asa e, e marlanie peste tot..si marlania nu o rezolvi fiind cinstit si cu faima si sa stie lumea de om corect la bataie, marlania o rezolvi cu indiferenta sau cu marlanie la randul tau.

Sanatate

Link to comment
Share on other sites

Stiti vorba aia "De cand s-a inventat fuga, is cel mai bun la bataie". Nu stiu voi dar eu am o rozeta finuta o tin mai mereu dupa mine, vorba aia nu se stie. Cand o cauta si o cauta pot sa fie ei cat de multi am dat in stanga si in dreapta cu aia i-am despicat capu si la spital cu el, tre sa stii sa te bati cu cap, daca te duci ca tauru nu rezolvi nimic.

Nu va trebuie telescoape,bate,cutite... de alea te mai feresti da de pumn nu scapa niciunu.

Link to comment
Share on other sites

Stiti vorba aia "De cand s-a inventat fuga, is cel mai bun la bataie". Nu stiu voi dar eu am o rozeta finuta o tin mai mereu dupa mine, vorba aia nu se stie. Cand o cauta si o cauta pot sa fie ei cat de multi am dat in stanga si in dreapta cu aia i-am despicat capu si la spital cu el, tre sa stii sa te bati cu cap, daca te duci ca tauru nu rezolvi nimic.

Nu va trebuie telescoape,bate,cutite... de alea te mai feresti da de pumn nu scapa niciunu.

Daaaa ca doar pumnu tau minte nu are, asa-i ? =)

Stii ce iti trebuie tie? un baietas care sa stie sa pareze...sa vezi tu atunci cum nimeresti cu pumnii numai in antebrate, umeri si asa mai departe. Si stii care e problema? ca dai tu cu rozeta un pumn..da daca la parat si ti-a intors imediat dupa o dreapta sub narile tale frumusele...ai sa faci tu rozete (a se intelege bulbuci) la nasuc

Link to comment
Share on other sites

bai plm zii so dati parte in parte daca are ceva de impartit si gata... o sa accepte, ca daca nu se face el de cacao! daca vine cu mai multi si nu vrea decat sa te calce pe muie fugi tata fugi si apoi asteapta-l miseleste si dai-o la bot. Orikum oameni is prosti la bataie..eu am vazut unu de 100kg si cu 7 baieti cu el venind sa ma bata pe mn eu 70kg iam zis so dam parte in parte na vrut iam tras unu in barba ca nu a apucat sa zica nu bine si dai fuga :)) acu vezi si tu ce si cum orikum cel mai bn e sa rezolvi fara bataie ca nu iese nimik bun din asta niciodata

Link to comment
Share on other sites

Cel mai interesant daca ai conflict cu vreun putoi care isi da impresii de mare smecher si ca e el bazat cel mai bine il torni miseleste ( il astepti la intuneric, in scara ... etc.) singur sau il cauti la el in zona cu inca vreo 2 3 sa il inghesui si ii rupi capu sa ii arati ca nu ti-e frica de el nu conteaza daca dai si fugi sau mai stiu eu ii ceri sa o dati parte in parte important e sa vada ca ai tupeu indiferent de situatia creata si iti spun sigur ca nu o sa isi mai arate coltii la tine cu toate ca ti-a fost frica sau ca spune lumea ca nu ai fost in stare sa il bati singur ... Nu sunt cu violenta dar de fiecare data cand a fost nevoie am aplicat-o si nu imi e rusine sa spun daca am fost ajutat sau nu important e ca nu ma "mai latra" porsoana si stie sa stea in cusca lui. Toate posibilitatile le iau in calcul daca e de bataie "neveu, parte in parte, sau cu inca cativa baietii..." nu imi pasa de ce o sa spuna altii.

Edited by FaNt0maX
Link to comment
Share on other sites

off: ca rau mai esti bogdane..

Eu nu ii suport pe astia care incearca sa vorbeasca cu persoana care ii ameninta. Din moment ce melteanu' se opreste in fata ta si te impinge/injura/iti fute o flegma nu vad de ce nu i-as da sa se sature. Hai sa o luam in mod logic. Vine la tine si te scuipa..tu, stergandu-te de scuipat, ii explici ca nu e bine sa va certati si ca iti ceri scuze ca l-ai deranjat. De ce? Nu conteaza cat de multi sunt, fiindca majoritatea agresorilor functioneaza pe baza: uite ce i-a facut lu' x, hai sa ne caram, deci eu cu siguranta dau de fiecare data cand am ocazia.

Edited by gotr00t
Link to comment
Share on other sites

Cu vorba nu rezolvi nimic in cazurile astea.Daca cineva se apropie amenintator la mai putin de un metru de tine,e clar care-s intentiile individului.

Vrea sa te umileasca sau vrea sa-ti futa una.In niciun caz nu incerci sa-i explici cu vorbe ca nu-i frumos ce face sau alte mizerii,in stilul in care te invata mami acasa, cum ca totul pe planeta se rezolva prin comunicare.Fals !

Ce se-ntampla daca incerci sa-i explici tu ca nu-i bine ce face ?

Te faci de cacao in fata celorlalti,ii arati ca esti o victima sigura,o cale prin care el isi poate arata superioritatea in fata ta si castiga respect in fata celorlalti pe stilul :

- Ba muie,eu sunt boss aici !

Daca il vei lasa sa se ia de tine,pai prietene, se va lua de tine de cate ori va avea ocazia si vei fi umilit, pentru ca prin tine el devine autoritar si in fata celorlalti si treptat pierzi respect in fata tuturor,adica vei ajunge sa fii necajit de toata lumea.

Acum ce-i de facut? Nu-i explici nimic,nu te propii mai tare de el,il astepti si spontan fara cuvinte ii aplici cativa pumni si case closed.Voua va e frica sa faceti asa pentru ca va ganditi la consecinte.Credeti-ma ca ala se va gandi de doua ori inainte sa va mai ameninte sau sa loveasca si pana mea,pana la urma chiar daca ti-o iei, macar nu ti-ai pierdut respectul pentru ca a ai ripostat ,n-ai stat numai sa incasezi.

Asta intr-un colectiv,intr-un grup sau ceva...

In cazul in care esti singur si ala ii mai tare ca tine,mai inalt,mai facut si crezi ca n-ai sansa sau pula mea are cutit,fugi cat te tin picioarele nu mai stai deloc.

Edited by kozy
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt relativ pasnic, de obicei incerc sa nu se ajunga la bataie, incerc o aplanare, nu-mi place sa am ura pe careva sau sa stiu ca altu nu ma suporta, cel putin pe fata.Nu ca mi-ar fi frica de lupta, dar de cand l-am lesinat pe unu, sunt mai grijuliu.Poate unii cunoasteti senzatia..

Dar, daca incepe sa loveasca si am senzatia ca mi-e inferior, returnez sa povesteasca la nepoti.

Au mai fost si cazuri in care mi-am cerut scuze, dupa cum zice si bogdan.Ironie!

Depinde si de dispozitie.

Am citit mai sus cazu in care vine taranusu si-ti aplica o flegma..aici probabil ca as lovi direct.

Cazurile in care ar fi bine sa-ti cunosti fortele..prin discoteci ori la facultate.

Link to comment
Share on other sites

O bataie incepe asa :

x si y se cearta

x vrea sa termine cearta printr-o injuratura.

y aude injuratura si il impinge

x il impinge pe y mai tare

y il apuca pe x de gat

x loveste pe y in burta /fata

y da si el un pumn si mai tare

Si se continua pana cand x sau y realizeaza ca se lovesc reciproc degeaba dar daca unul renunta inseamna ca el a luat bataie deci trebuie sa continue pana cand intervine cineva / mor.

Link to comment
Share on other sites

Daaaa ca doar pumnu tau minte nu are, asa-i ? =)

Stii ce iti trebuie tie? un baietas care sa stie sa pareze...sa vezi tu atunci cum nimeresti cu pumnii numai in antebrate, umeri si asa mai departe. Si stii care e problema? ca dai tu cu rozeta un pumn..da daca la parat si ti-a intors imediat dupa o dreapta sub narile tale frumusele...ai sa faci tu rozete (a se intelege bulbuci) la nasuc

Poti sa pui tu si mama antebratului daca te-am lovit cu aia face osu face poc si te aud cum urli de durere.

Link to comment
Share on other sites

Mai intai knd sa ia asa si ar vrea sa dai sa nu zici ceva de genu: "Hai frate k nu dau eo in tine..." aici e ca si cum l'ai fi injurat si incepe sa dea da mai intai strangi pumni bine si ii zici:"Bha imi cer eo scz k am ajuns aici nu am vrt..." aici ai demonstrat deja k ai minte ;) in cazu asta nu vei ajunge sa iei vreun pumn . Iar daca vrei sa te bati prima data faci asa : "Bha stai ma nu realizezi k sunt mai puternic k tine" aici deja l'ai enervat si il inpingi foarte tare daca nu sti sa impingi incerci sa il fentezi de ex te prefaci f rpd k ii dai una cu stanga si ii pici un picior si dupaia incepi stanga dreapta stanga coaste... dar bine eo asa fac, Dupa aceea imi cer scz mi se face mila... :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...