Jump to content
daatdraqq

A murit STEVE JOBS

Recommended Posts

@BigT Defapt nu-i chiar asa. SJ nu a fost doar un marketer ci a fost permanent un vizionar si stia cum sa munceasca si sa motiveze.

Degeaba spui, dar deja greselile se vad iar bursa isi spune cuvantul de la lansarea iphone 4s care a fost o dezamagire pentru world wide. Incet, dar sigur, vor muri; asta daca nu se gaseste un nou vizionar adevarat. Din pacate, asta se intampla cu unul la un milion de oameni si sunt optimist.

Link to comment
Share on other sites

@BigT Defapt nu-i chiar asa. SJ nu a fost doar un marketer ci a fost permanent un vizionar si stia cum sa munceasca si sa motiveze.

Degeaba spui, dar deja greselile se vad iar bursa isi spune cuvantul de la lansarea iphone 4s care a fost o dezamagire pentru world wide. Incet, dar sigur, vor muri; asta daca nu se gaseste un nou vizionar adevarat. Din pacate, asta se intampla cu unul la un milion de oameni si sunt optimist.

Nu cred ca va mai fi unul ca SJ ... el a pus bazele companiei... el stia tot ce misca acolo de la inceput si ca in orice domeniu baza e ceea ce conteaza...pot sa aduca pe oricine dar compania va cadea... nu zic ca de tot dar isi vor pierde majoritatea clientilor si ma indoiesc ca deacum calitatea va fi aceeasi!! cu ultima mutare gresita (iphone 4s) a inceput declinul unui mamut!!

Link to comment
Share on other sites

Ce draci aveti ma cu Steve Jobs ? parca v-a murit pisica... Oricum nu v-a dat nici un iphone moca..din contra...la noi a ajuns la 1000 $ 8-| Bociti si dupa asta ca dupa Michael Jackson ... cand era in viata...plm ...era acolo...acum ca a murit..vai saracu :((

am si eu idiot phone si nu e multumita lui...el a condus compania..alte genii au creat. Am fi o tara de plangacaiosi daca am plange dupa ala care ne face salamu..ala care ne-a facut masina...ala care ne da apa...aia cu curentu

WTF...

Mortii cu Mortii...Vii cu Vaduvele

Link to comment
Share on other sites

Ce draci aveti ma cu Steve Jobs ? parca v-a murit pisica... Oricum nu v-a dat nici un iphone moca..din contra...la noi a ajuns la 1000 $ 8-| Bociti si dupa asta ca dupa Michael Jackson ... cand era in viata...plm ...era acolo...acum ca a murit..vai saracu :((

am si eu idiot phone si nu e multumita lui...el a condus compania..alte genii au creat. Am fi o tara de plangacaiosi daca am plange dupa ala care ne face salamu..ala care ne-a facut masina...ala care ne da apa...aia cu curentu

WTF...

Mortii cu Mortii...Vii cu Vaduvele

Nu stii nimic. Taci!

Link to comment
Share on other sites

.el a condus compania..alte genii au creat.

Exista o mare diferenta cand conduci o companie pe care ai creato de la 0 si o companie creata de altii unde tu vi numit presedinte.

Din punct de vedere comercial un produs apple costa o anumita suma de bani ca orice alt produs comercial si tot din punct de vedere comercial este corect.

Apropo de genii , ei au creat primul computer apple de la 0 intrun garaj

steve_and_steve.jpg

1979 Steve Jobs and Steve Wozniak

Link to comment
Share on other sites

nu ma a fost tare.dar ce dracu' acuma facem forumu necrolog?adica in mintea mea e clar ca omu a devenit dupa cam 15 ani de viata un brand si a trait din brandul si renumele ala.vreti sa zicti ca steve jobs asta de pe patu de spital facea politica apple?ca style, ca unicitate, ca toate astea e un brand.de ce nu ziceti ca avut x copii, 10 amante si 2 bmw-uri decapotabile.

pe forumuri asta is mai mult de 10 care asteapta sa ii ia locu' lu' orice stebe joburi.e ca in organizitatiile terorise.isi face harakir unu,vin 10 dupa el.

Link to comment
Share on other sites

Cei care sunt vechi aici si isi bat joc...ii indruma pe cei cu mai putin de 100 de posturi sa faca la fel...sa intre si ei in anturaj...dar putini aveti un MacBook acasa, chiar mai putini habar aveti de trecutul Apple vs Microsoft...cum au profitat unii si cu ce anume...

How Windows REALLY Became The Market Leader (Pt.1) - YouTube

How Windows REALLY Became The Market Leader (Pt.2) - YouTube

In aceste 2 parti veti vedea cum a inceput totul, cum Microsoft a putut sa-i ia "mau" si ce greseli a facut steve jobs in cariera sa.

Oricum de cancer nu scapa nici printre cei mai bogati oameni din lume atat timp cat guvernul da bani mai mult in descoperirea noilor arme de distrugere in masa decat pe medicina...Desi in ziua de azi la banii lui Steve si tehnologia iti poate prezice moartea chiar si intre anumite ore dintr-o anumita data...la unele timpuri de cancer...de aia si-a dat si demisia...

Cat despre pupincuristii dupa forum...numai incurajati la prostie si invatati si voi ceva, nu doar xss-uri si cacaturi.

Fiecare dintre voi v-ati dori sa vindeti macar un iPhone 4S sau macar sa aveti unul...asa ca numai fiti ratati si ganditi-va.

Cat despre restul...invatati ce e respectul...daca nu era Apple IBM Microsoft CISCO....ramaneam in epoca de piatra...nu va ganditi ca se gasea cineva sa aduca la nivelul in care ne aflam tehnologia IT.

Ivatati sa profitati, ocazii sunt cacalau..insa aveti grija ce greseli faceti...lasati cacaturile de prostii...ca exemplu toti care vin pe RST...se retrag si ajung cineva "cu acte in regula" lasati h3cereala...si creeati si voi ceva...

R.I.P Steve Jobs (1955 - 2011) | Facebook

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...