Jump to content
Andblood

Packets Internet.

Recommended Posts

Salut. Este posibil sa , cand stau pe internet ziua ( o ora 2,3,4,5,6..etc) sa pastrez packetele pe care le primesc de la internet si in asa fel sa le pot folosi atunci cand nu sunt conectat la internet? Cam banala intrebarea dar poate e posibil.

Salut.

Edit: Mersi pentru raspunsuri , am dat edit sa nu fac un post aiurea pt multumiri.

Edited by Andblood
Link to comment
Share on other sites

Adica tu vrei sa iti incarci PC-ul cu internet si cand scoti cablu sa consumi ce ai adunat ? :)) am priceput bine ?

Sau vrei sa vezi pagini in offline ?

da selected , asta am vrut sa zic.

DA??? Da... ce?

Cand se pun doua intrebari diferite simultan niciodata nu se raspunde cu "da". Pentru ca interlocutorul habar n-are la care dintre intrebari ai raspuns tu cu "da" si nu ai rezolvat nimic.

Deci pana la urma pentru care dintre intrebari era valabil raspunsul "da"?

Faza asta e exact ca in reclamele de la TV.

In orice caz. Ideea de a capta internetu' si de a-l baga in sac ca sa-l folosesti mai tarziu a avut-o si maica-mea cand m-a intrebat de ce nu pun internetu' pe CD. .. (da..... stiu....)

Nu poti sa folosesti pachetele venite de pe internet ca internet pentru ca internetul este o retea. E ca si cum ai spune ca vrei sa-ti iei acasa cativa litri din ocean ca sa faci surfing.

Poti in schimb sa stochezi anumite date care exista pe internet.

Daca te referi strict la browsing. Poti sa browseresti anumite site-uri in mod offline dar doar in masura in care nu necesita comunicare cu serverul. Adica fara sa trimiti date prin POST sau chestii.

Pana la urma ce doresti. Sa stochezi toate balariile care se transfera intre internet si tine? Sau sa browseresti offline?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eram pe telefon si ma grabeam , nu am raspuns exact la intrebare.

Zic "da" la amandoua , sa pot sa navighez offline. Si pe mai inteles nu neaparat prin mozilla care are modul offline, vreau orice joc/program care necesita internet. Cum a zis selected , "sa incarc pc cu internet".

Link to comment
Share on other sites

Depinde de ce vrei sa faci si daca actiunea ta suporta un asa zis "cache". Parerea mea e ca nu poti deoarece comunicarea/folosirea/navigarea pe internet in mari linii necesita conexiune live pentru transfer de date.

E ca si cum te-ai uitat maine pe stirileprotv.ro fara sa ai net. E logic ca ai sa vezi stirile de azi. Cred ca mai departe te poti gandi si tu la mai multe exemple.

Bafta si stay online, it's better.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...