Jump to content
rob33rt

Mircea Badea - Politisti sub acoperire in universul virtual al hackerilor

Recommended Posts

Mircea vorbeste de lucruri pe care nu le cunoaste . El se intreaba de ce a aruncat laptop-ul pe geam ( evident, idiot cel care a facut asta ) , pentru ca oricum poate fi refacut :)) Sa-i spuna cineva ca nu au nevoie decat de HDD .

La el totul se rezolva prin forta , auzi cica daca te ocupi cu d`astea , sa-i pui explozibil laptop-ului si daca intra mascatii peste tine , sa-l arunci in aer . Sa-i spuna cineva ca s-au inventat programele care cripteaza HDD . :)

Link to comment
Share on other sites

Mircea vorbeste de lucruri pe care nu le cunoaste . El se intreaba de ce a aruncat laptop-ul pe geam ( evident, idiot cel care a facut asta ) , pentru ca oricum poate fi refacut :)) Sa-i spuna cineva ca nu au nevoie decat de HDD .

La el totul se rezolva prin forta , auzi cica daca te ocupi cu d`astea , sa-i pui explozibil laptop-ului si daca intra mascatii peste tine , sa-l arunci in aer . Sa-i spuna cineva ca s-au inventat programele care cripteaza HDD . :)

in princiupiu a zis bine...se [poate ''reface''.Am impresia ca stie dar vrea sa para mai interesant daca se face ca nu cunoaste deloc domeniul :))

Link to comment
Share on other sites

Faza cu explozibilu' pe hdd o stiu din uplink. Nu e o idee rea.

Poti sa criptezi datele de pe hdd dar de obicei ele sunt criptate avand ca baza o parola de acces. De altfel au ei grija sa scoata de la tine orice informatii ce tin de masurile de securitate luate de tine doar ca sa ajunga la date insa daca distrugi hdd-u nu mai au ce sa faca. Asta pentru ca fizic nu mai e posibil sa ajunga la date deci se pot lasa pagubasi.

Badea incurca keyloggerele cu troienii (referitor la faptul ca "te vad si prin webcam-ul tau"). Keyloggerele nu sunt facute decat sa inregistreze si sa transmita ceea ce tastezi. atat.

Link to comment
Share on other sites

@crs12decoder

Si atunci o sa le dai mura in gura , pentru ca or sa te acuze de detinere si folosire de material explozibil , posibil si de terorism . Pot sa te acuze de orice , ca vroiai sa faci vreo bomba si ei ti-au dejucat planul , doar stam in Romania .

Cat despre decriptat , pana or sa reuseasca ei , noi o sa fu#$m extraterestre in timp ce vizionam filme pr0n 12323232321322321p HD .

Nu uita esecul celor de la Kaspersky , din 2008 ... care n`au reusit Schneier on Security: Kaspersky Labs Trying to Crack 1024-bit RSA nici pana in zilele noastre .

Link to comment
Share on other sites

Mircea vorbeste de lucruri pe care nu le cunoaste . El se intreaba de ce a aruncat laptop-ul pe geam ( evident, idiot cel care a facut asta ) , pentru ca oricum poate fi refacut :)) Sa-i spuna cineva ca nu au nevoie decat de HDD .

La el totul se rezolva prin forta , auzi cica daca te ocupi cu d`astea , sa-i pui explozibil laptop-ului si daca intra mascatii peste tine , sa-l arunci in aer . Sa-i spuna cineva ca s-au inventat programele care cripteaza HDD . :)

Si sa iti zic si eu tie ca s-au inventat oameni mult mai buni ca tine in criptare etc ? Crezi ca aia de la politie daca vor (mai ales daca se deschide un proces) nu poate sa treaca de parola ta facuta in 2 zile in casa?

Link to comment
Share on other sites

din momentul in care a pomenitul cuvantul "academie" pentru mine sa terminat totul.m-am spalat, am facut un dush si is ca nou.

edit: daca e cineva pe aici care a facut academia il invit sa ma agatze, inclusiv cu site-ul de filme.

ms pt. anunt.

Edited by j1g0
edit
Link to comment
Share on other sites

super smekera ;)) sa documentat omu ce inseamna keylogger :)) .. e bine macar ca lumea se documenteaza .. dar si ala ce smeker era :)) super tare deci un om ca asta nu cred ca mai vedem ;)

Frate.. revizuieste-ti engleza din semnatura ca ne faci de cacao. Mersi fain.

On. Ii ratat Badea ala.. cica el nu a folosit niciodata cardul, nici eu n-am baut niciodata bere..

Link to comment
Share on other sites

Frate.. revizuieste-ti engleza din semnatura ca ne faci de cacao. Mersi fain.

On. Ii ratat Badea ala.. cica el nu a folosit niciodata cardul, nici eu n-am baut niciodata bere..

A zis ca a foslosit o singura data cardul, deci tu asa faci diferenta dintgre "ratati" si normali ? Da omu primeste bani in mana de ce sa ii bage pe card? Poate are o suma acolo de rezerva pt cand pleaca undeva. Platesti mult mai repede cu cash...

Link to comment
Share on other sites

A zis ca a foslosit o singura data cardul, deci tu asa faci diferenta dintgre "ratati" si normali ? Da omu primeste bani in mana de ce sa ii bage pe card? Poate are o suma acolo de rezerva pt cand pleaca undeva. Platesti mult mai repede cu cash...

Omu e ratat tare ... nu-i mai lua apararea.. si eu am fost "fan" Badea dar abereaza prea mult, minte si habar nu are despre ce cacat mananca !! intradevar stie sa intoarca cuvintele si are mult tupeu.. dar cine nu ar avea daca ar fi la tv...unde nimeni nu poate sa-l scuipe?Iti spun sigur ca banii sii ia intr-un cont la care are si card... cardul pe care il folosise atunci era cel de "vacanta" ...

Link to comment
Share on other sites

Omu e ratat tare ... nu-i mai lua apararea.. si eu am fost "fan" Badea dar abereaza prea mult, minte si habar nu are despre ce cacat mananca !! intradevar stie sa intoarca cuvintele si are mult tupeu.. dar cine nu ar avea daca ar fi la tv...unde nimeni nu poate sa-l scuipe?Iti spun sigur ca banii sii ia intr-un cont la care are si card... cardul pe care il folosise atunci era cel de "vacanta" ...

Prietene fiecare poate sa isi faca ce parere vrea despre el. Nu cred in pixelu albastru sau in admiratoare secrete. Nu sunt fan M.B, are momente si momente, dar in general (80%) din emisiuni imi plac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...