Jump to content
Pugna

Host bulletproof

Recommended Posts

O sa ofer in curand hosting bulletproof. Nu intru in detalii momentan, dar sunt servicii de top si facute ca la carte, de la dedicate si ip-uri pana la plata. Pe RST o sa ma lansez si o sa rog cativa membri sa-mi evalueze serviciile pentru un feedback sincer. Pretul e stabilit la 50 euro si o sa intelegeti de ce in momentul in care va ofer toate detaliile. V-ar interesa hosting bulletproof ?

Link to comment
Share on other sites

nu stiam de asa cv dar,pentru un roman care nu are habar de ele (hosturii) si il vede/aude pentru prima oara :)) ma amuza rau de tot :))

UITE SI ATOT STIITORUL"benny_loppa "Nu cred ca are habar de ele :P

>hosturii

>stiitorul

3cd8a33a.png?1306264975

-------------

In cazul in care nu se observa intrebarea mea initiala:

In ce tara/tari sunt hostate aceste servere?

Edited by xpaulx
Link to comment
Share on other sites

Wa gogule "gotr00t",vezi ca ne certam termina cu amenintarile ca nu esti in stare sa faci o amenintare care nu este bazata pe fapte reale asa ca daca nu esti un vrajiitor cu matura'n cur nu veni sa imi prezici mie viitorul dupa aceasta comunitate asa ca SA NU TE MAI AUD CU VORBE DIN ACESTEA !!

?i s-a mai spus cât de ratat e?ti ?

Link to comment
Share on other sites

nu stiam de asa cv dar,pentru un roman care nu are habar de ele (hosturii) si il vede/aude pentru prima oara :)) ma amuza rau de tot :))

UITE SI ATOT STIITORUL"benny_loppa "Nu cred ca are habar de ele :P

Bulletproof pentru mine are alta semnificatie decat generala, bulletproof inseamna pentru mine incepand de la partea legala(reclamatii, procese impotriva hostului pentru a divulga informatii) pana la partea de serviciu propriu zis, cand am zis bulletproof ma refeream sa spuna exact ce "bulletproof" ofera el, nu doar zici ca e bulletproof si asta inseamna ca e
Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea umila, bulletproof nu poti oferi fara a fi propriul provider de internet si hosting si a avea o firma de avocati

Owner-ul datacenter-ului in care am dedicatul e si un ISP cunoscut, iar intamplarea face ca el imi pune la dispozitie tot ce am nevoie, asa ca fapt divers ...

Apropo, ca sa am afacerea ok trebuie sa mai gasesc si avocati, nu ?

Edited by Pugna
Link to comment
Share on other sites

Owner-ul datacenter-ului in care am dedicatul e si un ISP cunoscut, iar intamplarea face ca el imi pune la dispozitie tot ce am nevoie, asa ca fapt divers ...

Apropo, ca sa am afacerea ok trebuie sa mai gasesc si avocati, nu ?

Cam da, nu prea merge cu prieteni, daca e un caz destul de nasol si se intenteaza un proces impotriva ta atunci cam dai de dracu, esti fortat vrei nu vrei sa oferi loguri si tot asa de asta e bine sa fii tu propriul isp/server provider(faci repede niste loguri) pentru ca teava care intra ofera aceleasi detalii care le ofera si serverul deci...

@Sonny - nu prea au legatura avocatii din romania cu chestii din astea, daca iti vine un avocat de la o firma mare iti mananca pe paine 100 de avocati din astia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...