Jump to content
diablo666

win7 nu se inchide

Recommended Posts

am instalt unei prietene win7 cu drivere etc..cand am plecat de la ea pc-ul rula perfect

ieri ma suna sa-mi spuna ca pc=ul nu se mai inchide..ca si cum ar intra in sleep..am incercat cu alt-F4 dar aceiai problema..

aveti vreo idee ce ar putea sa fie?

win7 este piratat si l-am scapat la updateuri..sa se traga de aici problema??

Link to comment
Share on other sites

Da, scrie lucrul ala in Start->Run sau cmd (batch) sau scoate bateria.

Ai intrebat-o daca a inchis tot ce a deschis (mess, facebook si toate cacaturile din tray) inainte sa apese pe shutdown ?

Sigur a apasat pe shutdown sau sigur butonul shutdown face lucrul implicit ? Am impresia ca merge modificat comportamentul lui, mai ales la un laptop pe la power settings sau ceva de genul si da mai mult un suspend sau stand by plm.

Cum adica intra intr-un fel de sleep ? In momentul in care monitorul nu mai afiseaza nimic (decat osdul) nici procesorul nu mai primeste tensiune, dar daca pcul inca mai merge fara sa afiseze un waiting for other programs to close sau un please wait care se incarca in gol atunci clar nu a dat shutdown.

Ori cumva dupa ce apsa pe shutdown inchide si clapa ? Am observat comportament ciudat pe unele laptopuri.

Link to comment
Share on other sites

am instalt unei prietene win7 cu drivere etc..cand am plecat de la ea pc-ul rula perfect

ieri ma suna sa-mi spuna ca pc=ul nu se mai inchide..ca si cum ar intra in sleep..am incercat cu alt-F4 dar aceiai problema..

aveti vreo idee ce ar putea sa fie?

win7 este piratat si l-am scapat la updateuri..sa se traga de aici problema??

i-ai instalat windows 7 unei prietene? hmm, dar ce sistem de operare avea?

eu deobicei pun mana pe Silicon 5 HD dar de multe ori prefer NaturalBig 7 si intotdeauna bootez prin backdoor :))

uitate-e aici:

Power Options and Sleep Mode Problems - Vista Forums[11]=Power%20Management

Laptop going to sleep instead of shutting down. - Windows 7 Forums

Link to comment
Share on other sites

duminca..cand am plecat laptopul rula perfect si asa a mers inca2zile

ma gandesc ca aceasta prob este una cauzata datorita updaturile...daca nu ma insel a inchis laptopul chiar atunci cand ele se instalau.

am incercat cu alt+F4 sau Run >shutdown...dar nimic..ii apare "loging off" si asa ramane iar ca sa-l inchida ii scoate bateria.

Am sa trec in iar in weekend sa vad ce dracu am sa-i fac probabil un reinstall de data asta cu unul genuine...

Macar daca ar da si ea ceva.....:))))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...