Jump to content
aelius

Am fost complice la o talharie [putin ajutor]

Recommended Posts

Dute ma si munceste tu ca sclavu :) eu stau cu pwla in sus si fac intr o zi cat faci tu intr o luna...:)

Poti sa faci tu intr-o zi cat fac eu in 2 ani, chiar mi se rupe... daca furi de la altu' tot un jeg de om esti in ochii mei(chit ca nu te intereseaza chestia asta). Nu muncesc ca sclavu' pentru ca muncesc cand si cat vreau(+ ca imi place ceea ce fac). Poti sa muncesti si pentru tine, nu neaparat pentru altu.

Link to comment
Share on other sites

Catre cei care sunteti cu facutul banilor si nu puneti pret pe altceva...vorbe in vant. O sa va schimbati parerea cand o sa vedeti ca nu va puteti cumpara libertatea, familia si sanatatea cu toti banii din lume. V-as da un trilion de dolari intr-un sac si v-as lasa in desert, sa mancati si sa beti bani.

Link to comment
Share on other sites

Sincer, imi pare rau pentru situatia in care esti si ti-ai cautat-o dar daca una din victime era o ruda de-a mea ma asiguram ca lucrez 10 ani doar sa platesc avocati ca sa faci inchisoare. Poti fi pus in situatii nasoale sa faci rost de bani insa asta nu-i niciodata o solutie. Legea e de vina ca nu-i destul de aspra cu cei care fac frecvent asta.

dar daca persoanele si-au retras plangerile, cum am spus mai sus nu au fost agresate si si-au primit banii inapoi + dezpagubiri

eu din cate am inteles majoritatea cu care am vorbit au spus ca o sa primim cu suspendare noi ( de Dinu nu stiu); a fost o decizie de moment intradevar, Dinu ne-a pus benzina pentru ca el avea nevoie de bani, asta e prostia se plateste deja am platit inzecit decat am luat si urmeaza sa mai platesc o gramada, sper doar sa nu platesc cu libertatea; Paul a fost o perioada cand am facut bani pe net dar din comoditate am renuntat si aveam nevoie si de ceva bani sa investesc ca sa scot un profit mai mare

Edited by GoogleMe
Link to comment
Share on other sites

Atunci s-ar putea sa scapi, desi am citit undeva(nu stiu in ce masura era adevarata afirmatia) ca daca ai participat la un act de talharie, chiar daca isi retrag acuzatiile si politia te-a prins, tot raman valabile faptele.

Daca trece, pretuieste libertatea si fa-ti un bine si lasa gandurile rele la o parte. Merita sa sapi santuri sau gropi sau sa lucrezi in constructii tot restul vietii daca ai dosar penal? Pentru un lant de aur, oricat de mult ar fi valorat?

Link to comment
Share on other sites

Atunci s-ar putea sa scapi, desi am citit undeva(nu stiu in ce masura era adevarata afirmatia) ca daca ai participat la un act de talharie, chiar daca isi retrag acuzatiile si politia te-a prins, tot raman valabile faptele.

Daca trece, pretuieste libertatea si fa-ti un bine si lasa gandurile rele la o parte. Merita sa sapi santuri sau gropi sau sa lucrezi in constructii tot restul vietii daca ai dosar penal? Pentru un lant de aur, oricat de mult ar fi valorat?

intradevar la talharie raman valabile faptele, dar comisarul ne-a spus ca daca isi recupereaza bunul sau valoarea lui se ia in considerare doar o treime din fapta

eu zic ca daca era sa ne bage la puscarie ne baga sub arest 29 de zile pana ne ancheta

Edited by GoogleMe
Link to comment
Share on other sites

Deci sa vedem daca am inteles bine. Voi nu ati facut o talharie in disperare de cauza ca va moare copilul de foame in casa sau ca aveti datorii mostenite pe la camatari chiar daca nici variantele astea nu va scuzau prea mult. Voi ati facut doua talharii, nu una singura si daca nu erati prinsi mai faceati destule ca va simteati zmei. V-ati gandit ca poate una din victime putea suferi vreun soc? Sau ca punea mana pe tarusul ala care ii fura lantul de la gat si tarusul riposta si victima talhariei devenea si victima batailor lui? Sau ca si victimele aveau de hranit niste guri si lantisorul ala putea sa insemne 2 saptamani de hrana pe masa lor? Iar problema ta e ca ti-au pus sechestru pe masina? Sa ma pis pe voi de moldoveni spurcati si muritori de foame si sa va iau mortii la pula tuturor celor care considerati ca au facut ceva smechereste. Tu te plangi ca traiesti intr-o lume de cacat ma jegosule cacat tot pe tine? Pai voi o faceti ba jegosilor sa fie asa.

Link to comment
Share on other sites

ce animale bai frate... daca ii dadea matii bah cineva in cap si ii fura poseta, sau ii smulgea lantul de la gat?

nu v-ati gandit ma la femeile alea?

sunt sigur ca daca nu erati prinsi ati fi continuat cu talhariile, si cine stie unde s-ar fi ajuns..

acum ca v-au turnat ti-a intrat morcovelul si postezi pe forumuri pt. a cere ceri sfaturi?

futu-ti rasa matii sa-ti fut de jeg, sper va dea la toti pedepse cu executare si sa va sparga rozetele si falcile cele mai jegoase ciori din puscarie , sa va invatati minte.

Link to comment
Share on other sites

Cat de ipocriti pot fi unii.

Tocmai unii din voi care sigur ati golit la viata voastra macar 1 paypal sau un cont orange vodafone etc; voi v-ati gasit sa-i reprosati acestui om si sa va afisati falsa integritate. Si acum o sa spuneti "Da frate dar eu nu-i dau omului in cap pt 400 lei" da asa e ... e total diferit si omul ala se simte mult mai bine dupa ce il lasi fara un leu in contul unde avea toate economiile. Din punctul lui de vedere mai bine il calcai cu masina si ii furai si hainele de pe el.

Parerea mea e ca asta e o poveste inventata.

Link to comment
Share on other sites

imi place cum generalizezi tu mandrake, adica daca esti roman sigur ai furat si tu ceva la viata ta undeva - candva, ori "ai golit macar un paypal" , iar daca postezi contra unui nenorocit de talhar sigur o faci din ipocrizie si nu din alte motive.

nu vorbesc in numele celorlalti, e treaba lor ce au facut sau nu au facut, dar eu pot sa te asigur ca nu am golit in viata mea un paypal sau un cont si nici nu o voi face ever.

as putea sa o fac? sigur ca da.

de ce nu o fac?

pt. ca nu e corect de aia.

consider ca banii se pot face si altfel decat furandu-i de la altii.

putin imi pasa daca ma crezi sau nu, nu tin sa ma dau maica tereza, la urma urmei e doar un forum, oricine poate spune orice si poate poza in oricine, dar sunt convins ca inca exista oameni care intr-adevar chiar cred inca valorile alea pe care cei ca tine le considera de cacat probabil si care inca au niste principii in viata.

asa ca nu te gandi automat la ipocrizie....

Link to comment
Share on other sites

Auzi omida... am spus ca unii sunt ipocriti nu toti. De unde stii tu in ce valori sau principii cred cei ca mine ? De unde ii cunosti tu pe cei ca mine ? Eu nu mai cunosc pe nimeni ca mine.

Pot sa te mint si eu ca n-am furat nimic si ca sunt corect DAR adevarul e ca toti furam fie ca e vorba de bani, informatii, idei, femei, etc.

In unele din commenturile de mai sus un hot virtual ii spune unui talhar ca nu e frumos sa furi :)) pai las-o-n mm de treaba.

Link to comment
Share on other sites

daca nu la piele, la caracter sigur bati in negru, mi se face sila cand ma gandesc ca impart acelasi aer cu gunoaie ca tine
Catre cei care sunteti cu facutul banilor si nu puneti pret pe altceva...vorbe in vant. O sa va schimbati parerea cand o sa vedeti ca nu va puteti cumpara libertatea, familia si sanatatea cu toti banii din lume. V-as da un trilion de dolari intr-un sac si v-as lasa in desert, sa mancati si sa beti bani.
Auzi omida... am spus ca unii sunt ipocriti nu toti. De unde stii tu in ce valori sau principii cred cei ca mine ? De unde ii cunosti tu pe cei ca mine ? Eu nu mai cunosc pe nimeni ca mine.

Pot sa te mint si eu ca n-am furat nimic si ca sunt corect DAR adevarul e ca toti furam fie ca e vorba de bani, informatii, idei, femei, etc.

In unele din commenturile de mai sus un hot virtual ii spune unui talhar ca nu e frumos sa furi :)) pai las-o-n mm de treaba.

@Cril Adevaru' cam dore nu... sti cat imi pasa mie ca sunt un jeg in ochii tai <= 0 , bravo tie ca iti place sa muncesti asta e sti cum e fiecare cu ce poate ... cu ce i place :)

@root_prime cum am zis mai sus.... si cu parere de rau o spun putin imi pasa parerea altora...ca in (99% din cazuri ori sunt prea... ori prea invidiosi )

@wildchild aia care nu pot sa si o cumpere ori au suparat pe cineva sus pus... ori nu au stiut unde sa dea $ si cand/cat sa dea :)

@Mandrake1942 cu principiile mori de foame :) bine zis toti furam... pana la urma sti cum e fiecare doarme dupa cum si a asternut nu? si da ma una e sa furi pe net alta e sa dai in cap la lume pe strada... cum suna...sa faci 1000 de euro pe net din orice combinatie...si 1000 de euro...ca ai dat in cap la 5 babe sa le furi portofelu/lantisoru....:)

P.S. nu mai abuzati mai de eticheta aia de ''om cinstit'' ca nu tine ...va faceti de kko cand o sa va toarne cu un stick bagat in dos...

Edited by novarulles
Link to comment
Share on other sites

Coaie, lasati-o in sloboz cu paypale si cu alte sloboaze, asa e, e forum de securitate, UNA e sa dai copy paste la un user si o parola, si alta e sa pui mana pe o persoana straina si sa ii iei cu bestialitate lanticul de la gat.

Cum te simti daca un strain iti da un mass de pe id-ul tau de messenger cu "SUG PULA" si cum te simti daca te prind 3 sub-semnati si te baga la colt si te umfla pentru un pachet de tigari, un nokia 5100 si 20 lei ?

Cum te simti daca vine ma-ta de la munca si se plange ca i-a spart cineva contul de orange si i-a transferat 500 de ron catre un numar strain si cum te simti daca vine ma-ta plansa toata ca au agresat-o 3 sub-semnati pentru un lantic de 3 grame.

Din punctul meu de vedere prostia se plateste, asta in cazul celor care pica in stealere, cookie grabbere si mai stiu eu ce sloboaze. Faptul ca ii iei userul si parola unuia de paypal o vad ca o depasire de coeficient de inteligenta, in niciun caz un gest de brutalitate. Sa nu se inteleaga gresit, nu incurajez nici un fel de frauda si e pur si simplu parerea mea.

In cazul femeilor, care a fost prostia lor?

ca mergeau fare bodyguarzi pe strada seara ?

ca au avut ghinion sa se intalneasca cu sub-semnatii ?

Nu are nici cel mai mic termen de comparatie ( POATE din punct de vedere penal, ca gest, ca tot furt e ) dar nu comparati un copy / paste din fata calculatorului cu talharie in pula mea !

Link to comment
Share on other sites

Tâlhari prosti ca voi rar am vazut. Sunteti la fel de destepti ca aia care dau spargeri la banci si se uita in camerele de supraveghere. Cat sa fii de redus sa te ia Politia dupa 2 talharii? Se pare ca novarulles poate sa ne raspunda. Dupaia vine aici sa arate ce smecher e el ca fura de la babe dar uita ca e asa de prost incat mai are putin si se va apleaca dupa sapunel cand il vor arunca baietii. Mai am o curiozitate. Daca povestea ta e intr-adevar reala, cum ai reusit sa traiesti atatia ani fara o casca de protectie?

Edited by wunderv
Link to comment
Share on other sites

Guest expl0iter

Ce ti-a trebuit?

Ai 19 ani?... Si daca venea unu de 19 ani si o batea pe ma-ta si ii fura banii, lantisorul si o mai si viola ce faceai?.. O incurajai si ii ziceai "Lasa mama ca se mai intampla si de astea" sau il cautai pe fraieru care a jefuit-o si ii rupeai muia? Eu de exemplu lasam legile la o parte si il mutilam pe ala; nu pentru faptul ca ne-a lasat fara 1000 LEI ci pentru ca nu se duce in mortii ma-si sa munceasca si stie doar sa fure. Ratatule, gandeste-te ca femeia aia are copii, poate are nepoti de crescut, are o pensie de 700 LEI lunar iar tu ba martalogule ai incercat sa ii furi pensia!

Nu va inteleg de ce nu sunteti corecti... Eu am furat acum multi ani... cam pe la 16 ani dintr-un magazin 1 pet de bere si m-a prins omul. Era un magazin din asta mic, a chemat politia, m-a bagat in duba si mi-au incins talpile cu bastoanele de am stat in pat o saptamana. De atunci nu am mai furat un cent de la nimeni... Nu pentru faptul ca am luat bataie si sa nu mi-o iau iar in freza ci pentru ca mi-a venit mintea la cap. Cand faci prostii din astea te mai gandesti si la faptul ca poti fura de la oameni care au minimul pe economie si se chinuie sa creasca 3 copii cu 700 lei pe luna.

Eu mi-am luat o teapa acum ceva vreme destul de mare si de atunci am vazut si eu ce fel este sa te fure altii...

Sfatul meu este sa te duci in rasa ma-ti la munca si lasa anturajele ca astea te strica.

Link to comment
Share on other sites

Nu zic ca a facut bine dar aproape toti exagerati cu violuri cu batai cu pensie de nush cat si 3 copii , fix dampulea. Daca duduia avea LANT DE AUR cum dracu poti sa zici tu cu convingere ca are nush cat pensie si de intretinut X copii?

M-ar durea fix in cot ca i se fura masina lu becali, ca ramane o duduie fara lant de aur fara inel de diamant, daca chiar era la sapa de lemn si le vindea.

Link to comment
Share on other sites

Guest expl0iter
Nu zic ca a facut bine dar aproape toti exagerati cu violuri cu batai cu pensie de nush cat si 3 copii , fix dampulea. Daca duduia avea LANT DE AUR cum dracu poti sa zici tu cu convingere ca are nush cat pensie si de intretinut X copii?

M-ar durea fix in cot ca i se fura masina lu becali, ca ramane o duduie fara lant de aur fara inel de diamant, daca chiar era la sapa de lemn si le vindea.

Incearca sa intelegi sensul cuvantului "poate"

Aici depinde de mentalitatea fiecaruia. Eu mi-am spus parerea doar... mie nu imi place sa las oamenii in curu gol ca sa traiesc mai bine... daca voua va place asta e.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

organele competente o sa se ocupe de cazul asta

judecatorul va decide gravitatea faptelor si pedeapsa.

lui ii va veni mintea la cap cu siguranta.

voi vorbiti mult si prost offtopic si trolling.

ps. daca tot va dati cu parerea, macar postati ceea ce a cerut omul.

adica un sfat, cum sa poata sa ii fie situatia mai usoara.

recomandati un avocat un procuror o pastila o ceva, in rest pareri si pareri si aberatii si "vorbareala"

LE: parerea mea.

LE2: omul a apelat la comunitatea noastra cu incredere in dorinta de a primi un sfat prietenesc, un ajutor o sugestie.. noi ne dam cu parerea despre ce cum si de ce.

imi place sa cred si stiu sigur ca am legat prietenii aici cu multi dintre voi, poate candva am sa apelez si eu/noi/oricare o cerere, in speranta sa primim un sfat/ajutor/sugestie din partea celor care ii consideram prieteni/colegi/amici/etc sincer.. reactia mi se pare una nepotrivita..

a gresit, ok, dar el doreste un sfat cum ar putea sa isi usureze situatia, si doreste acest sfat de la NOI comunitatea unde el si-a spus problema si a avut asteptari.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...