Jump to content
dicksi

Cele 7 sinucideri ale lui adrian năstase

Recommended Posts

20 iunie, 2012. Fostul prim-ministru, Adrian N?stase (Bombonel, Arogantul, El însu?i), condamnat la doi ani de închisoare cu executare pentru luare de mit? cu bucurie în suflet se împu?c? în gu??. Dram? na?ional?. Brusc, din corupt, devine martir. Antenele USL-ului sunt în delir. Gâdea denume?te momentul perplexant (fr.). Al?turi de Badea ?i Ciutacu au limba atât de adânc în rectul împu?catului încât mai au pu?in ?i ajung la glonte.

30 august 2012. Într-un puseu de depresie, Adrian N?stase se împu?c? iar. De data asta nu oche?te nici gu?a, dar stric? ireversibil tencuiala din vomitoriul lui de serviciu. Badea plânge pân? se îneac? cu muci. Convin?i c? Bombo e un suflet fragil ?i pre?ios ca o floare de cristal, absolut to?i românii cer gra?ierea lui. E purtat pe bra?e afar? din pu?c?rie.

22 octombrie 2012. Adrian este g?sit tocmai când se spânzura de o pulp?. Psihologii declar?: N?stase este înc? tristu?. Badea proclam? c?, dac? printr-un accident nefericit al sor?ii, s-ar întâmpla s? devin? tat?, pe to?i copiii lui îi va chema Adrian N?stase. Arogantul este proclamat premier pe via??, ca s? nu mai fie sup?rici.

14 noiembrie 2012. Adrian N?stase se taie într-o hârtie. Este clar o nou? tentativ? de sinucidere ?i un strig?t disperat dup? ajutor. Badea strânge toate ?erve?elele cu lacrimi ?i muci într-o bil? de dou? tone pe care o declar? monumentul eroului de la Cornu. BOR decide s?-l canonizeze pe N?stase.

1 ianuarie 2013. Adrian N?stase se frige la limb? cu o sarma. Este cea mai cutremur?toare tentativ? de suicid pe care a v?zut-o lumea. În semn de solidaritate cu premierul, Muzeul Na?ional de Art? îi doneaz? toate tablourile, sperând s? îi ridice un zâmbet peste gu??, acestui om grav încercat de soart?. Badea îi doneaz? to?i banii lui. To?i cei 488 de euro din cont.

4 februarie 2013. Adrian N?stase se împiedic? de un Grigorescu pe întuneric, în toiul nop?ii, când se duce la WC. Unghia de la degetul mare de la piciorul stâng este ciobit?. Întreg mapamondul se cutremur?, întrebându-se cât de n?p?stuit de soart? trebuie s? fie s?racul om ca s? recurg? la un asemenea gest de automutilare. Mircea Badea se ofer?, st?ruitor, s? i-o sug?.

23 august 2013. Adrian N?stase anun?? câ î?i va ?ine respira?ia pân? când va fi f?cut pre?edintele Universului. Evident, este f?cut pre?edintele Universului. Oamenii sunt în sfâr?it lini?ti?i c? un om atât de rafinat ?i simpatic a ajuns unde merit?.

Cele 7 sinucideri ale lui Adrian N?stase | VICE

Link to comment
Share on other sites

"Pe Vantu o sa-l gaseasca Nastase cu streangu' de gat si c'un biletel de adio: «Vezi, ba, asa se face!»"

"Pentru a nu fi probleme, Vantu va fi ridicat de acasa intr-o camasa de forta Hermes."

"Chuck Norris l-a sunat pe Adrian Nastase sa-l intrebe cum a facut."

"Adrian Nastase a luat prea in serios decizia de condamnare cu EXECUTARE"

"Premiera medicala mondiala la spitalul Floreasca. Medicii vor efectua prima operatie de implant de glont!"

"Nastase nu suporta detentia fiindca are rosu in gat"

"Auzind de necazul lui N?stase, Traian B?sescu a zis c? nu e grav: «Eu umblu împuscat toat? ziua. Maine, dup? dou? cafele, o s? fie ca nou.»"

"B?sescu: «Un b?rbat adev?rat se sinucide lent, în 30-40 de ani, cat îl ?ine ficatul, nu asa...»"

"Motto-ul lui Adrian Nastase este: «EU VARA NU MOR»"

"Ponta l-a vizitat la spital pe Adrian Nastase. Normal, ca doar e doctor."

Link to comment
Share on other sites

Esti un prost !

Punct !

20 iunie, 2012. Fostul prim-ministru, Adrian N?stase (Bombonel, Arogantul, El însu?i), condamnat la doi ani de închisoare cu executare pentru luare de mit? cu bucurie în suflet se împu?c? în gu??. Dram? na?ional?. Brusc, din corupt, devine martir. Antenele USL-ului sunt în delir. Gâdea denume?te momentul perplexant (fr.). Al?turi de Badea ?i Ciutacu au limba atât de adânc în rectul împu?catului încât mai au pu?in ?i ajung la glonte.

30 august 2012. Într-un puseu de depresie, Adrian N?stase se împu?c? iar. De data asta nu oche?te nici gu?a, dar stric? ireversibil tencuiala din vomitoriul lui de serviciu. Badea plânge pân? se îneac? cu muci. Convin?i c? Bombo e un suflet fragil ?i pre?ios ca o floare de cristal, absolut to?i românii cer gra?ierea lui. E purtat pe bra?e afar? din pu?c?rie.

22 octombrie 2012. Adrian este g?sit tocmai când se spânzura de o pulp?. Psihologii declar?: N?stase este înc? tristu?. Badea proclam? c?, dac? printr-un accident nefericit al sor?ii, s-ar întâmpla s? devin? tat?, pe to?i copiii lui îi va chema Adrian N?stase. Arogantul este proclamat premier pe via??, ca s? nu mai fie sup?rici.

14 noiembrie 2012. Adrian N?stase se taie într-o hârtie. Este clar o nou? tentativ? de sinucidere ?i un strig?t disperat dup? ajutor. Badea strânge toate ?erve?elele cu lacrimi ?i muci într-o bil? de dou? tone pe care o declar? monumentul eroului de la Cornu. BOR decide s?-l canonizeze pe N?stase.

1 ianuarie 2013. Adrian N?stase se frige la limb? cu o sarma. Este cea mai cutremur?toare tentativ? de suicid pe care a v?zut-o lumea. În semn de solidaritate cu premierul, Muzeul Na?ional de Art? îi doneaz? toate tablourile, sperând s? îi ridice un zâmbet peste gu??, acestui om grav încercat de soart?. Badea îi doneaz? to?i banii lui. To?i cei 488 de euro din cont.

4 februarie 2013. Adrian N?stase se împiedic? de un Grigorescu pe întuneric, în toiul nop?ii, când se duce la WC. Unghia de la degetul mare de la piciorul stâng este ciobit?. Întreg mapamondul se cutremur?, întrebându-se cât de n?p?stuit de soart? trebuie s? fie s?racul om ca s? recurg? la un asemenea gest de automutilare. Mircea Badea se ofer?, st?ruitor, s? i-o sug?.

23 august 2013. Adrian N?stase anun?? câ î?i va ?ine respira?ia pân? când va fi f?cut pre?edintele Universului. Evident, este f?cut pre?edintele Universului. Oamenii sunt în sfâr?it lini?ti?i c? un om atât de rafinat ?i simpatic a ajuns unde merit?.

Cele 7 sinucideri ale lui Adrian N?stase | VICE

Link to comment
Share on other sites

Guest TheSun

@dicksi - unele dintre afirmatiile tale sunt gresite, prost fondate si automat de cacat.

nu iau apararea nimanui. inainte sa mananci cacat, sa-l mirosi.

hai pa

Link to comment
Share on other sites

Ia mai da-l dracu si pe Nastase.

De cand s-a impuscat in gusa arata pe toate programele.

Dar ca a furat o tara intreaga nu spune nimeni,doar UAU.

Am un urs,nu mi-l plimba si mie Nastase ?

De cand e teatrul asta poate, nu impuscat in gura maimutoiul ala.

Ma bucuram daca chiar se impusca in gat/gat, el e ranit atat de grav incat il duc aia cu fularu la gat, fara perfuzie, fara masca de oxigen, fara graba, nebandajat etc... prea prosti astia, nici sa se prefaca nu stiu, in casa lea futut la aia ceva spaga doar ca sa-l scape de la faza aia si gata...

Link to comment
Share on other sites

Guest TheSun
are you for real?!in primul rand e un shit marca VICE care se consuma de obicei la un joint

politica pt mine e o curva...

nu intelegi niste lucruri normale din viata de zi cu zi:

politica e importanta (sau ar trebuii sa fie) pentru fiecare om din lumea asta, cu alesii ei (VOTATI DE CATRE NOI, POPORUL) pentru ca politica - ne conduce, ne administreaza, ne taxeaza, ne ...ne ...si ne... . Trebuie sa fi cel putin cretin, idiot , batut in cap si prost , toate in acelasi timp, sa nu-ti pese de politica si sa zici ca e curva sau ca "ce-mi pasa mie de politica" , "nu ma intereseaza politica". Politica nu e un job, nu e o obligatie, nu e un obiect de studiat, nu e nimic din toate cacaturile care aveti voi impresia ca e. Politica e ceva din bun simt si trebuie tratat cu seriozitate (si nu sunt ipocrit cand spun asta), chiar trebuie tratat cu seriozitate, pentru ca VOTAND CA FRAIERII, AJUNGEM SA FIM CONDUSI DE TOTI PAPAGALII sau NEACTIONAND LA MOMENTUL POTRIVIT, AJUNGEM IN NISTE SITUATII DE CACAT PE CARE NOI LE-AM ALES, NU ALTCINEVA. NU MAI ARUNCATI VINA PE BASESCU CA V-A FURAT SAU PE NASTASE CA A FURAT. E VINA VOASTRA PENTRU CA ATUNCI CAND A-TI SESIZAT NEREGULI, NU A-TI ACTIONAT CORESPUNZATOR. ASA CA GURA.

Si sa nu va aud cu tampenii si cretinitati de genul 'ce bine era cu hitler' 'anarhie' 'libertarianism' si alte cacaturi si conceptii de copchii retarzi. daca vreti intradevar sa faceti ceva, implicativa. sunteti cetateni ai acestei tari, puteti deveni membru al unui partid, puteti crea un partid, puteti si voi sa deveniti oameni care reprezinta mai multi oameni, sau sa ramaneti simpli cetateni care sa va intereseze ce se intampla in tara asta si sa VA DUCETI LA VOT, din bun simt. si sa actionati corespunzator CAND TREBUIE.

Deschideti mintea altor oameni daca vreti. Ganditiva ca DAN DIACONESCU A PRINS LA PUBLIC SI A AJUNS CU OAMENI PRIN DIFERITE JUDETE IN CONSILII LOCALE SI JUDETE. GANDITI-VA CA DACA POPORUL ASTA RAMAN RETARD O SA AJUNGA CONDUS DE NISTE PENIBILI CA DIACONESCU , TARA DE OTV-ISTI.

si inca o chestie: inainte sa afirmi tu ca Badea il pupa in cur pe Nastase sau mai stiu eu ce cacaturi mananci tu pe acolo, as dorii mai intai sa urmaresti cu atentie ce spune, sa te informezi si apoi sa vi cu afirmatii, nu sa mananci cacat aiurea.

in principiu esti liber sa faci ce vrei, sa spui orice, dar de bun simt e sa cercetezi inainte sa vorbesti, pentru ca la oamenii din tara asta lipseste bun simt, asa ca fi schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume ( spunea cineva )

hai pa.

Link to comment
Share on other sites

Guest TheSun

Noul hit al verii.

nu mi se pare deloc amuzant cand cineva se omoara.

da da, stiu ca o sa sariti pe capu' meu ca vai cate a facut cate a dres,

da sunt de acord - de aia exista parnaie, exista chinuri groaznice,

zic totusi sa ramanem umani...cu un gand 'democratic' si normal

mai zic odata: da, sunt de acord sa faca parnaie Nastase, dar cu probe, nu la misto.

Vreau sa vad ca justitia baga in parnaie pe cineva cu probe, nu cu scrisori si compuneri, bine? ca nu cred ca vreo unul dintre voi n-ar actiona chiar la fel ca asta (sa se impuste sau altceva care sa merite sa faca niste ani de sapun) cand ar vedea ca e bagat in paranaie fara dovezi, si 2 ani.

asa ca , comentariile sunt de tot cacatul, inclusiv subiectul e de tot cacatul, si mai de cacat e sa razi sau sa ai impresia ca isi merita soarta. pentru ca a facut tara de cacat da, sa faca parnaie pe bune, dar nu mi-a placut faptul ca 'justitia' inexistenta din tara asta nu si-a facut datoria, si i-au creat probleme , inclusiv psihice, sa ajunga sa se impuste , fara PROBE, doar pe 'stim noi ceva..dar n-avem probe'

iar inainte sa sariti pe asta cu parnaia, de 8 ani va conduce chioru cu armata lui de colonei si generali - zic hai cu ei mai intai, si apoi ii luam si pe restu la purificat.

Link to comment
Share on other sites

Unii au construit o ?ar? ?i drept mul?umire au fost batjocori?i ?i împu?cati. Al?ii au vândut una ?i sunt ridica?i în sl?vi, sunt f?cu?i victime ale regimului, eroi, s.a.m.d.

P.S. Toate gunoaiele care au condus ?ara din 89 încoa în frunte cu "bombonel" au acelea?i drepturi pe care le-a avut ?i Ceau?escu în 89, mai exact: nici un drept, la carier? cu ei, s? se recupereze ceea ce au vândut... nu la pensiune(pu?c?rie).

Moartea lor este o pedeaps? mult prea u?oar?...

End.

Link to comment
Share on other sites

Guest TheSun

auzi, in democratie toata lumea e tratata egal, indiferent despre cine si ce e vorba.

fiecare are dreptul dat de constitutie. altfel, daca am face cum zici tu, incet incet ne ducem spre o chestie care sigur nu te intereseaza, ca de exemplu nu cred ca ti-ar place sa faci niste parnaie pe viata doar ca "stim noi ceva" sau sa fi impuscat la zid doar pentru ca "avem noi niste compuneri si interceptari" sau pe orice altceva nelegitim, incorect, nefondat - asta in situatia in care TU esti (sau nu ) vinovat. cu atat mai rau cand nu esti vinovat si cineva are ciuda pe tine sau poate esti vinovat si cine stie, scapi basma curata doar pentru ca nu sunt dovezi. mi se pare foarte normal si logic. cum sa bagi pe cineva la parnaie sau sa dai o sentinta doar asa ca " ti se pare tie ca ceva e in neregula " . aduci dovezi pe bune, si atunci e alta treaba..

si eu nu am zis ca nastase nu merita sa faca parnaie ( sau basescu sau orice om din tara/lumea asta care a facut ceva nasol - inclusiv sa fie omorati - si eu port o ura, nici mie numi plac anumite lucruri..), eu vreau sa punctez faptul ca TRAIESTI INTR-UN REGIM DEMOCRATIC, ALTCEVA NU EXISTA, ASTA E IN MOMENTUL ASTA, LUCRURILE SE DESFASOARA INTR-UN ANUMIT RITM SI TREBUIE SA TE ADAPTEZI, NU SA VI CU IDEI TAMPITE de genul sa moara toti impuscati la zid.

si ca fapt divers , revin cu ce am mai spus: POPORUL, ADICA TU, EU SI RESTUL - I-AM VOTAT PE ASTIA(ABSOLUT TOTI), N-AM IESIT IN STRADA CAND A FOST NECESAR, AM PREFERAT CU TOTII SA STAM IN PAT SA PRIVIM LA TELEVIZOR. DACA VREI SA FACI CEVA PE BUNE, FACI.

n-ai decat sa te muti in africa, sa vanezi sobolani cu arcu si sa mananci omizi - nu spun ca nu e frumos, ba chiar mi-ar place, e destul de natural si linistit, dar nu cred ca ma-ta, tactu, sorta, fractu, gagicata, neamu' tau si asa mai departe NU o sa aprecieze si NU o sa purceada la a merge cu tine impreuna. crede-ma ca nu.

Link to comment
Share on other sites

Dup? ce o calc? pe m?-ta, sorta, fractu cu jeep-anul vreun "baiat de bani gata" pe trecerea de pietoni, ?i împu?itul nu face m?car o zi de pu?c?rie, revin-o în acest topic ?i mai discut?m despre drepturi constitu?ionale, egalitate ?i mai ales depre democra?ie.

Iar pân? una alta mai scoate?i fundul din ?ar? s? vede?i ce însemn? cu adev?rat democra?ia, nu mai vorbi?i din c?r?i sau din auzite. Dac? tu spui c? tr?ie?ti în Rromânia, în democra?ie... spune multe asta...

P.S. Dac? ai ceva de spus spune, este dreptul t?u s?-?i exprimi liber punctul de vedere, dar controleaz?-?i pu?in limbajul(dac?-?i respec?i câtu?i de pu?in colegii cooforumi?ti).

Edited by dixongsm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...