Jump to content
ovidelu47

Din ce se mai castiga bani pe internet

Recommended Posts

din buxuri , numai ca acolo trebuie timp , daca esti jucator bun de poker PokerStrategy.com - Înva?? cea mai bun? strategie ?i joac? poker pe gratis ofera 50 de usd pe una dintre platformele disponibile (trebuie sa treci de un test cu intrebari din poker sit'n'go mi se pare) si poti scoate ceva banuti daca acumulezi o anumita suma sau ceva in gen, au ei cerintele acolo daca esti interesat poti sa te uiti :)

Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza din ce as putea sa fac si eu rost de ceva banuti pe internet ca munca fizica nu pot sunt operat de hernie si nu am voie de efort.

Scuze de thead dar stau prost cu banii.

Multumesc,respect mult pentru RST cea mai buna comunitate romaneasca.

Omule, bani se fac, dar trebui sa oferi ceva in schimb. Sunt multe posibilitati de a face bani, dar inainte de toate, trebui sa te cunosti pe tine insuti. Nu te vei culca sarac si te vei trezi bogat. Inainte de a te gandi la cum sa faci bani, gandeste ce stii tu sa faci, bani vor veni singuri.

Link to comment
Share on other sites

Vreau idei am cunostinte in:administrare site-uri,promovare si optimizare site ,DJ,ma pricep sa lucrez cu oamenii deci consultant online ceva in genul,putin php,html,si photoshop,uploader pe site de jocurii online,pe site-uri cu filme online da doar cu cu cod embed ca viteza de upload nu imi permite.

Poate ma mai pricep pe la ceva dar am uitat sa omit.

Link to comment
Share on other sites

Fa-ti un blog, scrie ceva interesant si folositor, de preferabil in engleza. La about me iti detaliezi problema, inserezi un form de Donation @ paypal.

Repet, scrie lucruri folositoare si interesante.

Din moment ce stii cum e cu optimizarea, restul o sa vina de la sine.

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

daca poti baga grafica: 99designs.com E greu pana la primul proiect castigat dupa care treptat curg invitatiile din partea clientilor. Te arunci la ce vrei tu si incerci mai multe proiecte simultan. Un proiect e platit scump (minim 99$ dar toti se arunca de la 200$ in sus, de exemplu un logo poate costa in intervalul asta) si se merita, desi concurezi cu altii pentru designul final. Au regula noua: daca intri in finala primesti niste banuti. Te poti baga pe logo-uri, template-uri carti dde vizita, orice.

Daca vrei web, inscrie-te si pe vworker.com. Astia cauta in general ieftineala dar ai sanse de a gasi si clienti noi care apreciaza calitatea.

Link to comment
Share on other sites

Poti incerca mai multe lucruri odata si te axezi pe care iti cade mai bine... poti incerca si un site eupanels, dar ii cu produse...

oricum in 1 zi dai 10 invitatii si iti poti lua niste casti pe punctele acumulate... eu pana acum am luat de la ei 2 produse ...

site-ul e pe baza de invitatie, daca doresti, da-mi pm.

Link to comment
Share on other sites

Nu inca, am avut diverse probleme la adaugarea widgeturilor pentru Romania (la majoritatea aparea "not available in your country" cand le bagam in pagina desi la lista arata si Romania) si am lasat-o balta o perioada pana cand mai am ceva timp sa le dibuiesc iar, insa daca au si merg toate alea cum trebuie pare foarte bun

Problema persist?, nu-i dau de cap deloc la plata prin sms. Comisioanele sunt 0 din câte am citit iar plata se face bancar sau paypal.

Link to comment
Share on other sites

Am o cunostinta care si-a creat un blog si a pus adsense pe el + continut original (nu copy/paste la poze de pe net) si ii iasa ceva lunar insa nu suficient cat sa se intretina. Sunt mai mult bani de tigari.

E important sa ai continut original si multe postari ca sa poti obtine multe vizite zilnic. De asemenea e important SEO si ce tag uri lui subiectelor.

Link to comment
Share on other sites

CODEX...ms mult pt sfaturi..dar pana acuma am vazut doar litere..ceva cifre ne poti arata?

ceva gen vand seminte. Vrei cifre? Fac 100 lei pe zi din seminte online. Te ajuta cu ceva cifrele astea? Te apuci si tu sa vinzi seminte pentru ca am zis asta? Literele sunt ok si unii au facut treaba buna similar, acum depinde de fiecare ce idee prinde, Imi plac ideile lui CODEX.

A vazut cineva filmul Middle Men? Nu stiu exact cata parte din realitate cuprinde, nu le am cu istoria desi imi suna ceva cunoscut, dar e un scenariu interesant, un exemplu despre cum se valorifica o idee pe internet.

Link to comment
Share on other sites

Ce ai?

Daca ai vre-o porcarie cu dat 7-8 click-uri pe zi pentru 1$ pe luna si ca sa retragi bani ai nevoie de minim 4-5 $ laso moarta.

Cineva mi-a recomandat sa fac un site gen neobux dar sa-i platesc pe cei ce dai click-uri credeti ca ar merge sau mai bine sa imi fac un forum ca am si domeniu si host ce spuneti?

Am ceva da te bagi refu meu.

Pm me.

Edited by ovidelu47
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...