Jump to content
G4b0r

Caut parteneri pentru un proiect gaming !

Recommended Posts

Caut parteneri pentru un proiect gaming ce consta in:

- Site wordpress pentru anunturi gaming, resurse, concursuri .

- Forum vbulletin 4 pentru diverse discuti .

Caut oameni experimentati in:

- vBulletin sau wordpress (daca stiti amandoua, un plus pentru noi)

- Oameni seriosi care se tin de cuvant

- Oameni care pot veni cu ceva nou, propuneri pentru site si structura forumului .

Edited by G4b0r
Link to comment
Share on other sites

Tu nu ai nici m?car webhost ?i cau?i parteneri? F?r? un buget cu dou? zero-uri, din partea ta, nu v?d cum v-a rezista proiectul t?u de gaming mai mult de 3luni. Nu totul se rezum? la un wordpress ?i un vbulletin. Pe lâng? partea financiar? trebuie s? existe pasiune pentru ceea ce faci, iar la cum ai pus problema în postul t?u nu v?d a?a ceva. Sfatul meu este s? te al?turi unui site deja creat sau s?-?i revizuie?ti ideile. Am ceva activitate în domeniu ?i cred c? te pot ajuta dac? îmi vei da un pm cu un plan de "b?taie" concret.

Link to comment
Share on other sites

Licenta vBulletin US $249.00 si host de 3 eur? Zi ca ai nulled si gata.

Un sfat prea multe rahaturi legate de "gaming" nu iese nici o pl decat la site-urile vechi cu useri multi.

Licenta am cumparat-o cu 140 de euro de la un amic .

Si ce are 3 euro ? spatiu e pentru un site si vbulletin chiar si webhostu cu 1 euro ii face fata .

Link to comment
Share on other sites

Let's talk about your business,

Vreau si eu urmatoarele detalii:

- Daca reprezinti sau nu o entitate juridica (ai o firma)

- Planul de afacere pe urmatoarele 3,6,9 si 12 luni

- Posibilitatea de a amortiza investitiile cat si timpul estimativ. (deci, ne referim la amortizarea investitiilor, nu la profit)

- Cum vezi tu monetizarea acelui proiect

- Care este publicul tinta si daca se poate, un mic studiu demografic care sa contina media de varsta a utilizatorilor, studiile acestora cat si tara tinta a proiectului. (luand ca exemplu alte proiecte de profil)

- De cati bani ai avea nevoie estimativ pentru a putea sustine si promova acest proiect

- Care este cota (procentul) pe care l-ai oferi partenerului tau si ce sarcini ar avea acesta, in afara de sustinerea proiectului ca parte financiara

- Ce profit estimezi dupa 1 an de sustinere

'Avem a multumi' :D

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Let's talk about your business,

Vreau si eu urmatoarele detalii:

- Daca reprezinti sau nu o entitate juridica (ai o firma)

- Planul de afacere pe urmatoarele 3,6,9 si 12 luni

- Posibilitatea de a amortiza investitiile cat si timpul estimativ. (deci, ne referim la amortizarea investitiilor, nu la profit)

- Cum vezi tu monetizarea acelui proiect

- Care este publicul tinta si daca se poate, un mic studiu demografic care sa contina media de varsta a utilizatorilor, studiile acestora cat si tara tinta a proiectului. (luand ca exemplu alte proiecte de profil)

- De cati bani ai avea nevoie estimativ pentru a putea sustine si promova acest proiect

- Care este cota (procentul) pe care l-ai oferi partenerului tau si ce sarcini ar avea acesta, in afara de sustinerea proiectului ca parte financiara

- Ce profit estimezi dupa 1 an de sustinere

'Avem a multumi' :D

Ca la carte! :)

Link to comment
Share on other sites

Sa va iau pe rand:

@gorski, Licenta am cumparato acum 5-6 luni, proiectul il am in gand de cateva zile.

@ilbr22, am facut rost de webhost .

@tex, Vad ca vrei si tu o parte din chastiguri , pai prima data sa facem totul ok si dupa acea ne gandim la chastiguri si cum sa scoatem bani .

Momentan am nevoie doar de oameni, resursele neceseare le am .

Link to comment
Share on other sites

@tex, Vad ca vrei si tu o parte din chastiguri , pai prima data sa facem totul ok si dupa acea ne gandim la chastiguri si cum sa scoatem bani .

Deci tu nu ai un plan de viitor despre proiect?

Da mai multe detalii despre acest proiect de gaming, gaming poate fi si metin2(si in cazul asta nu cred ca o sa mai vrea nimeni te ajute la proiect)

Link to comment
Share on other sites

Deci tu nu ai un plan de viitor despre proiect?

Da mai multe detalii despre acest proiect de gaming, gaming poate fi si metin2(si in cazul asta nu cred ca o sa mai vrea nimeni te ajute la proiect)

Nu m-am gandit la asta, deoarece nu am persoanele ideale pentru proiectul acesta.

Si nu este un proiect de un anumit joc, vor fi discuti despre toate jocurile .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...