Jump to content
unic

Plangere la politie

Recommended Posts

Cineva ma tot ameninta prin telefon ca ma urmareste si pune pe altii sa ma bata si imi trimite mesaje de amenintare :D

Am fost la politie sa depun o plangere pe numele X care ma ameninta politia mi-a cerut nr persoanei care ma ameninta sa uitat la mesajele primite de la el + mesajele vocale lasate politia a sunat pesoana respectiva la chemat la politie si pe el si pe mine etc dar nu ma pus sa dau nici un fel de declaratie nimic desi am dreptul sa fac reclamatie dar politia mi-a zis ca nu e cazul. Ceva sfaturi ?

O sa merg si la Inspectoratul Judetean de Politie si o sa vorbesc si cu un avocat sa vad ce masuri se pot lua pentru ca politia din localitatea mea nu face nimic pentru ca il cunoaste pe respectivul etc

Ce pot sa fac ?

Link to comment
Share on other sites

@unic ia-ti un pistol , impusca cartela si nu-i mai acorda atentie , o sa-si piarda interesul dupa ceva timp .

@DaLykes , se ajunge si la ce ai zis tu in functie de situatie , ce n-ai zis tu unic e ce ai facut sa-i atragi atentia ?

Edited by sandabot
Link to comment
Share on other sites

bai tin minte ca am avut si eu cand eram pustan niste probleme de genu si la fel...aia de la politie se faceau ca ploua...da da da...o sa facem...lasa ca nu e nevoie de declaratie...mi-am bagat pula in ei si m-am dus la ipj la inspectoratu mare...acolo am intrat am vorbit cu 2 cheliosi cu tatuaje...doar poreclele a trebuit sa le zic...dupa alea ii aveau in baza de date pe shavei. Dupa frumos m-a trimis cu o solenta acasa cu folii...un nene a venit cu mine pana in scara iar urmatoarea zi a venit aceasi masina si m-a dus la sectia unde fusesem inainte..acum au inceput aia: dar ce ma asa speriat ai fost ca ai venit cu interventii ? -pai da-ten pula mea daca nu ma rezolvi..ce vrei sa astept sa`mi incarce astia bateriile. si hop atunci mi-a luat si declaratie, i-a chemat si pe restu acolo si cu parinti si cu catel purcel, circu dracu :))

ideea e problem solved..dar tipii de la ipj au sunat la sectie si si-au bagat pula un pic ;)

this is the solution my friend...sau fa`o baieteste dar pula mea vezi ca astia se razbuna

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acuma doar ce am venit de la sectia de politie si politistu de acolo mi-a zis ca a vorbit el cu persoana respectiva si nu mai are treaba cu mine si daca ma mai ameninta sau imi trimite iar mesaje cu amenintari sa ma duc la politie ca ii trage o amenda de nu se vede, eu ii am zis la politist ca ma duc zilele astea si la Inspectoratul Judetean de Politie sa depun o reclamatie la ei si o sa vorbesc si cu avocatu sa vad ce trebuie facut, politaiu sta si se uita mirat la mine si imi zice ca nu trebuie sa ma duc pana acolo ca treaba e ca si rezolvata si nu trebuie sa vorbesc cu avocatu etc

Edited by unic
Link to comment
Share on other sites

A?tia la?i se tem de trecerea în nefiin??. Sap? o groap? de 2m adâncime, f? o cruce de lemn ?i scrie cu c?rbune pe ea numele lui ?i data, f? o poz? ?i trimite-o smardoiului. Dac? nu se potole?te, un ucrainian pentru 400 de euro î?i aduce la pache?el manu?a cu care spurc? omenirea de fiecare dat? când merge la baie.

Dac? nici atunci nu se opre?te, schimb?-?i numele ?i ia-?i adio de la România, c? î?i poart? r?u sâmbetele ?i te vrea ciung.

Link to comment
Share on other sites

Acuma doar ce am venit de la sectia de politie si politistu de acolo mi-a zis ca a vorbit el cu persoana respectiva si nu mai are treaba cu mine si daca ma mai ameninta sau imi trimite iar mesaje cu amenintari sa ma duc la politie ca ii trage o amenda de nu se vede, eu ii am zis la politist ca ma duc zilele astea si la Inspectoratul Judetean de Politie sa depun o reclamatie la ei si o sa vorbesc si cu avocatu sa vad ce trebuie facut, politaiu sta si se uita mirat la mine si imi zice ca nu trebuie sa ma duc pana acolo ca treaba e ca si rezolvata si nu trebuie sa vorbesc cu avocatu etc

Depune o reclamatie in scris si daca nu se potoleste futei un par in cap.

Link to comment
Share on other sites

OFF : Sunal pe Nelson Mondialu :))

ON : Stai linistit sunt tipi care fac misto la telefon.Pana nu esti sigur ca esti urmarit nu are rost sa bagi lumea in alerta.

Sunt bulangii care i-ti dau numarul de telefon pe internet si dupa il preiau altii ca sa faca farse.

Edited by FiliBlox
Link to comment
Share on other sites

Coaie, in 3 pagini de discutii si sfaturi care mai de care mai inteligente, nu l-a intrebat nimeni motivul pentru care il suna si il ameninta, nu a intrebat nimeni ce tangente are cu respectivul si nici daca are puterea de a se smardoii cu el. Omul a cerut un sfat, ca sa dati un sfat aoperiti si voi toate unghiurile.

Sunt multe lucruri care trebuiesc notate inainte sa il trimiteti sa se smardoiasca cu ciortanu!

Cel mai bun sfat l-am vazut de la yceman, un cocalar oricat de smardoi si smecher de seminte+cola in fata blocului e, se teme de cascheta!

@unic Da si tu mai multe detalii ca sa poti primii un sfat full-option!

Link to comment
Share on other sites

Ma ameninta pe motiv ca nu am vrut sa il ajut cu niste chesti (asta nu conteaza sunt probleme personale) deci ce face el este santaj/amenintare si trebuie luate masuri impotriva lui pe cale legala iar politia trebuie sa ia masuri de asta e politie firar mama lor de politie

EDIT:

Am sunat la relati cu clientii orange si mi-a zis ca trebuie sa fac o reclamatie scrisa la politie, ce drac' de politie ca le-am zis de cateva ori ca vreau sa fac o reclamatie si cica nu e cazul

Edited by unic
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...