Jump to content
Vlachs

Advanced CPA pe scurt - Trial/Download/Submit Info/...

Recommended Posts

Ofertele de tip CPA sunt cele mai profitabile in momentul asta, diversitatea actiunilor cat si a tarilor si ofertelor fac acest tip de oferta foarte atragator pentru multi marketeri.

Majoritatea persoanelor care promoveaza oferte CPA prefera o abordare putin mai gresita, toti aleg sa ofere spre download un fisier doar dupa ce utilizatorul a completat oferta, asta limitandu-i doar la utilizatorii nestiutori sau disperati.

Eu o sa prezint pe scurt o alta metoda care va garantez ca functioneaza mult mai bine, metoda consta in oferirea unei aplicatii(loader sau installer) care sa completeze intr-o oarecare masura oferta, nu o sa fie usor totusi.

Ca exemplu o sa luam un PDF Reader care il oferim free, aplicatia noastra vine cu un installer, la instalare punem ca conditie "x aplicatie" sa fie de asemenea descarcata, binenteles "x aplicatie" o sa fie aplicatia din oferta trial/downlad, pentru a realiza asta va trebuiesc cateva cunostiinte de programare.

Cu ofertele de tip submit info/register este de asemenea usor si trebuie sa va folositi de o aplicatie, ideea e sa il faceti pe om sa creada ca se inscrie pentru altceva si voi in "background" sa ii folositi datele pentru a completa oferta.

Si nu uitati, aplicatia care o oferiti sa fie buna si sa functioneze.

Puteti sa o distribuiti pe toate site-urile gen softpedia si mai departe.

Puneti-va imaginatia la treaba si nu mai fiti ca restul oilor.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

cauti forumuri in nisa aia, faci un ad personalizat..de ex daca promovezi un site de dating ...cauti un forum de fotbalisti din ny sa zicem si faci ad`ul in felul urmator...Still single in New York? :o...sau..Girls in NewYork that loves football si pui o tipa draguta dar nu model..intelegi tu

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar am citit de vre-o 3 ori pana sa ma prind si mie se pare destul faina ideea. Dar nu prea inteleg cum sa fac sa completez oferta "in fundalul" utilizatorului, de ce anume sa ma leg pe partea de server, providerii de surveys nu se prind ca nu completeaza utilizatorul ci un robot din calculatorul utilizatorului? Oricum nasol ar fi sa aiba astea cu ofertele captcha.

PS: Eu prind copii disperati dupa hackuri si alte prostii dar ii duc cu zharelul. Descarci archiva cu fisierul, trebuie sa descarci si fisierul .part2 pentru a putea dezarhiva aplicatia. Descarci .part2? Mei este si partea finala .part3 pentru a putea aduna toate cele 3 parti ale arhivei si a scoate aplicatia.

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar am citit de vre-o 3 ori pana sa ma prind si mie se pare destul faina ideea. Dar nu prea inteleg cum sa fac sa completez oferta "in fundalul" utilizatorului, de ce anume sa ma leg pe partea de server, providerii de surveys nu se prind ca nu completeaza utilizatorul ci un robot din calculatorul utilizatorului? Oricum nasol ar fi sa aiba astea cu ofertele captcha.

PS: Eu prind copii disperati dupa hackuri si alte prostii dar ii duc cu zharelul. Descarci archiva cu fisierul, trebuie sa descarci si fisierul .part2 pentru a putea dezarhiva aplicatia. Descarci .part2? Mei este si partea finala .part3 pentru a putea aduna toate cele 3 parti ale arhivei si a scoate aplicatia.

Ideea e simpla, totul tine de unde iei ofertele, in mare ti se ofera un widget/link pentru o anumita oferta, macros in aplicatia ta pentru a da click pe un banner de pe site si de acolo dai signup automat(tot macros).

Nu ar avea de ce sa se prinda, totul e sa nu faci niste sume mari pe zi incat sa intre la suspiciuni.

Link to comment
Share on other sites

De ce mai postezi daca oricum nu e clar ce spui acolo. Nu e mai usor sa iei o aplicatie, sa il pui pe om sa intre pe un site unde completeaza oferta si la sfarsit sa o descarce?

PS: Mi se rupe mie ca m-ai facut tu prost.

Pentru ca esti prost, de asta nu intelegi. Ideea e sa faci "cacatul" tau sa para ca are nevoie de cod de signup, nu de la oferta, lumea e satula de oferte.

Retarded.

Link to comment
Share on other sites

faina ideea , dar daca respectivul site are implementat sistemul de captcha la finele inregistrarii , daca mai cumperi un cont de captcha bypass nu prea iti mai raman $ si pentru tine ;) , merge sa faci si sa promovezi un site al tau care are inregistrare si in background sa folosesti metoda asta

o noua abordare este mereu incantatoare:D

Link to comment
Share on other sites

faina ideea , dar daca respectivul site are implementat sistemul de captcha la finele inregistrarii , daca mai cumperi un cont de captcha bypass nu prea iti mai raman $ si pentru tine ;) , merge sa faci si sa promovezi un site al tau care are inregistrare si in background sa folosesti metoda asta

o noua abordare este mereu incantatoare:D

Pai socoate si tu daca pe un download de Franta primesti de la 10$ in sus pana la 20, ca sa nu mai zic si de Australia.

Cei de la DeCaptcher ofereau ceva de genul 20$/1k captcha.

Si dupa ceva timp si "developat" aplicatii mai ajungi si la 100 downloads pe zi.

Tu ce crezi, iti convine?

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa faci pe altii prosti, nu toti s-au nascut invatatii ca tine.

Offf, du-te si mai joaca niste cs si revii.

De ce doar mucosii de 18 ani se baga in seama, cine vrea sa inteleaga...intelege, cine nu, nu ma intereseaza.

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

download de franta de la 10 la 20$?? unde frate!! ceva de genu am facut si eu..doar ca separat..(ii fac bind cu alte prog oricum)..ruleaza in background..merge la site si ddl aplicatia apoi install...merge doar pt 3 oferte deocamdata..ca nu a putut sa`o faca universala programatorul meu...

Link to comment
Share on other sites

Offf, du-te si mai joaca niste cs si revii.

De ce doar mucosii de 18 ani se baga in seama, cine vrea sa inteleaga...intelege, cine nu, nu ma intereseaza.

(wtf aici) nu e problema ta daca joc cs sau nu.

Exact intelege cine vrea, dar de ce pula mea ii faci tu prosti, tu te-ai nascut invatat asai?

Si de ce mi-ai dat ban, te-ai cam ofticat cand ti-am zis "Nu trebuie sa faci pe altii prosti, nu toti s-au nascut invatatii ca tine. " ?

Link to comment
Share on other sites

(wtf aici) nu e problema ta daca joc cs sau nu.

Exact intelege cine vrea, dar de ce pula mea ii faci tu prosti, tu te-ai nascut invatat asai?

Si de ce mi-ai dat ban, te-ai cam ofticat cand ti-am zis "Nu trebuie sa faci pe altii prosti, nu toti s-au nascut invatatii ca tine. " ?

Ti-am dat ban pentru ca pot si iar iti dau ban pentru ca pot.

Ma amuz, nu de alta.

Link to comment
Share on other sites

Si pentru ca esti prea frustrat in viata reala si iti versi nervii pe internet, ai uitat sa specifici asta. De ce slbz ai mai facut post daca nu explici cum trebuie?

Eu zic ca am explicat cum trebuie, tot ce iti mai trebuia e o sursa, nu ?

Dap, sunt foarte frustrat, glumesc, mi se pare prostie sa imi pierd timpul cu unii, e doar timp irosit, nu mi-l da nimeni inapoi.

Ban si tie :)) pentru ca sunt prea frustrat.

Edit: nu va mai plangeti atat, v-am dat ban pentru ca nu ati contribuit cu nici un topic calitativ, inainte sa dau ban cuiva, ma uit sa vad daca au facut ceva calitativ...la voi nu e cazul, deci BAN.

Pentru baietii banati care se plang ca nu am explicat indeajuns de bine:

1.intri pe http://download.cnet.com/SequetronLE/3000-2133_4-75446482.html

2.vezi in stanga scris mare Download Now(installer enabled)

3.iti dai seama cat de retarded esti.

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...