Jump to content
Guest

Echipa pentru un site SERIOS de gaming

Recommended Posts

Salutare,

Vreau sa formez o echipa matura, coapta la minte si cu niste cunostiinte destul de bune in domeniul jocurilor (aici ma refer la gameplay-uri, walktrough, reviews .. etc. nu la meciuri Counter-Strike cu Silent aim si tot ce tine de prostia copiilor din ziua de azi.), dar si persoane cu experienta in Pachetul Adobe (After Effects, Premiere, Photoshop, Audition ... etc.).

Vreau ca impreuna sa creeam un site de gaming in adevaratul sens al cuvantului, poate chiar primul din Romania gen IGN.com, poate chiar mai puternic la noi in tara, de ce nu.

Vreau sa devenim Virali si sa aratam romanilor ca DA, SE POATE! Romanii arata ca isi doresc, dar nimeni nu intelege corect mesajul se pare.

Cei care cred ca sunt in stare sa lucreze in echipa si vor sa se ocupe de-a binelea de aceasta idee ca sa zic asa, as vrea sa ma contacteze prin PM .

De la inceput precizez ca nu vor fi cine stie ce castiguri, insa daca oferim romanilor ce este mai bun pe aceasta nisa, sunt sigur ca, asa cum cei de la CreativeMonkeyz (pe care ii stimez enorm) au reusit, vom reusi si noi.

PS: Va fi nevoie de ceva persoane cu skill-uri in Wordpress & Adobe, care ar putea face ceva gen: http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2012/070/5/d/lowlandlions_webdesign_by_luxxxor-d4seiuu.jpg .

Domenii de activitate pot fi, dar nu se limiteaza la:

- Review-uri

- GamePlay-uri

- WalkTrough

- Tutoriale & How-To

- Stiai ca ? (aici un fel de informatii nu tocmai publice din domeniul gaming-ului)

- Reclame & Parteneri

- Site Administrators (Tot ce tine de site, SEO, Optimizare, Design, Implementare ... etc.)

- Console (PS3/PSP/XboX/WII/PS2 - chiar daca nu se prea mai fac jocuri).

Pe parcurs cred ca vom mai gasi domenii de activitate

Va astept pe toti.

Link to comment
Share on other sites

Eu unu iti urez noroc dar in ziua de azi gasesti un site de gaming la fiecare "sarci" pe google. Concurenta e mare..

Iti multumesc, insa eu nu vreau sa fac un asemenea site de gaming care il gasesti la firecare search pe google.

Vreau ceva diferit, ceva original, am zis in genul IGN dar nu exact la fel.

Vrei s? întreci Video Game Reviews & News - GameSpot.com ? Succesuri

Nu poate fi o comparatie intre cele doua, deoarece eu vreau sa fac ceva la nivel de Romania.

@ Byte-ul

Ti-am trimis un PM.

Link to comment
Share on other sites

Este c?cat. Copiaza aia de la cele 2 care le-ai mentionat tu, Nu cred ca am intrat vreodata pe computergames.ro pentru ceva in viata mea , Nu ma atrage nimic pe site-u ala , majoritatea chestiilor de acolo le gasesti deja oriunde altundeva , mai ales pe youtube.

Concluzia , e c?cat.

Link to comment
Share on other sites

Este c?cat. Copiaza aia de la cele 2 care le-ai mentionat tu, Nu cred ca am intrat vreodata pe computergames.ro pentru ceva in viata mea , Nu ma atrage nimic pe site-u ala , majoritatea chestiilor de acolo le gasesti deja oriunde altundeva , mai ales pe youtube.

Concluzia , e c?cat.

?i tu vrei s?-mi zici mie c? ??tia o s? fac? recenziile (review-urile) de la zero ?

Comm`oon

Link to comment
Share on other sites

Si tu ce rol ai in proiectul asta? Ne coordonezi? Esti team leader, project manager?

Romania nu face parte din sfera tarilor cu apa calda. :) Degeaba incerci tu sa faci ceva profi si de calitate. Tot "filme online gratis", "manele noi 2013", "smenuri pacanele", "divort oana zavoranu", "coduri cs 1.6" o sa se caute. :) Sa n-ai impresia ca daca tu esti mai cizelat si ceilalti din jurul tau sunt la fel. Ex. Sa n-ai impresia ca tu daca esti la colegiu national, sau ai luat bac-ul sau ai esti la facultate nu sunt oameni in jurul tau care fac scoala la fara frecventa, seralul la 36 de ani etc.

Edited by DetoX
Link to comment
Share on other sites

@EAdrian, bineinteles, asta intentionez, sa fie un site original, nu intentionez sa copiez in nici un fel.

@DetoX nu conteaza "rang-ul", ca sa zic asa, atat timp cat acest proiect va avea success toti veti avea de castigat in mod egal. Pe mine ma intereseaza in mare parte sa aduc ceva inovativ/nou/original in Gaming-ul romanesc, si cred eu ca voi si reusi impreuna cu o echipa apta.

@seboo & misefalfaie - V-am trimis un pm amandurora.

Link to comment
Share on other sites

Nu o sa fie nimeni interesat de

Il faci, o sa ai maxim 50 de vizitatori pe zi apoi o sa il inchizi. Sunt deja cateva site-uri mari romanesti de gaming, gen asta

wtf? daca friczu are mai mult de 2 jocuri se numeste, Site de GAMING ?

Dupa cate vad, tu nu ai gameplay-uri, review-uri la jocuri. Nu mai descuraja oameni. Poate ia si el o baza de date de la un site de jocuri si il populeaza pe al lui :) .

P.S: teau cam enervat baietii depe spider zilele astea, asai ?

edit: te ajut si eu cu review/ wordpress in limita timpului care il am.

Edited by wtf123
Link to comment
Share on other sites

Nu faceam reclama, ii aratam doar ce concurenta o sa aibe si ca stiu ce vorbesc cand ii spun de ce o sa fie interesata lumea si de ce nu o sa fie interesata in materie de gaming

Stai linistit, nu consider freakz concurenta, cu atat mai mult cu cat site-ul meu nu va fi pe aceeasi nisa cu a ta comunitate, iar mai ales nu va fi un forum de counter-strike.

Fara sa te simti jignit sau ceva gen, dar in momentul de fata freakz nu este cu nimic mai departe de extreamcs.

@marius615, ti-am trimis un PM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...