Jump to content
The.Legend

Se poate face ceva în legătură cu asta?

Recommended Posts

Probabil c? nu sunt singurul care a fost deranjat de faptul c? atunci când d? s? vad? ultimele subiecte (What's New?) s? vad? doar ?tiri despre securitate (care nu le bag? nimeni în seam?) ?i care ia fa?a altor thread-uri mult mai importante.

La ce m? refer: la asta.

Dup? cum se observ? în imagine, nimeni nu intr? s? citeasc? acele thread-uri ?i mai mult de atât mi se pare c? e f?cut SPAM într-un mod frumos.

Nu am nimic c? sunt postate ?tiri de acest gen acolo (dar se exagereaz?). Cred c? ideea era s? se eviden?ieze acele ?tiri care ar putea s? atrag? aten?ia, nu ca astea.

Wtf. Voi ce p?rere ave?i. Nu se exagereaz?? Ar trebui pus? o limit? ceva. Sau s? fie excluse dup? o anumit? perioad? de timp de la "What's New?".

Link to comment
Share on other sites

Da click pe ele, le citesti odata, apoi dispar. Nu ar trebui sa dispara. Sistemul de la What's new e foarte ok cum e implementat si isi face treaba cum trebuie.

Exagerezi cu închisul thread-urilor ?i cu datul ordinelor. E treaba mea ce întreb ?i ce scriu aici, atât timp cât o fac într-un mod care nu atrage dup? sine vreo infrac?iune. Ai în?eles?

Dac? vrei s? î?i faci treaba, exercit??i ale tale puteri acolo unde este nevoie!

Acum referitor la ce ai spus tu. Poate eu nu am chef s? intru pe 100 de ?tiri ca s? dispar? de la What's New. Pe mine m? intereseaz? subiectele importante, nu rahaturile. Dac? tu ai dispozi?ia necesar? s? faci lucrul ?sta, e alegerea ta. ?i vreau s? aud p?rerile altora împreun? cu unele sugestii pentru a remedia acest spam.

Link to comment
Share on other sites

The.Legend eu te inteleg ca ai o grava problema la cap apoi si cu toata lumea de pe forum dar deja esti la 101 % + penibil in tot ceea ce faci.

Toate rahaturile alea pe care le zici tu sunt stiri de securitate dupa cum spune si titlul threadului.Ca te deranjeaza pe tine ca le postez eu este strict problema ta.

// Ar fi mai bine probabil sa nu mai se posteze nimic si sa scrie doar legenda vietii pe forum ca lui nu-i plac stirile de securitate sau poate doar nu le intelege. Take a real life.

Link to comment
Share on other sites

The.Legend eu te inteleg ca ai o grava problema la cap apoi si cu toata lumea de pe forum dar deja esti la 101 % + penibil in tot ceea ce faci.

Toate rahaturile alea pe care le zici tu sunt stiri de securitate dupa cum spune si titlul threadului.Ca te deranjeaza pe tine ca le postez eu este strict problema ta.

// Ar fi mai bine probabil sa nu mai se posteze nimic si sa scrie doar legenda vietii pe forum ca lui nu-i plac stirile de securitate sau poate doar nu le intelege. Take a real life.

Eu te-am dat pe tine drept exemplu, c? e?ti cel mai în m?sur?. Nu ?tiu care trebuie s? î?i i-a o via?? real?? Nu eu sunt cel care a postat peste 1000 de ?tiri. ?i m? deranjeaz? categoria în sine. Nu o lua ca pe ceva personal. ?i eu ?i-am adus un argument pentru care am postat acest thread. Tu îmi spui baliverne c? na, trebuie s? te aperi cum po?i.

Nu m-am legat de nimeni f?r? un motiv. Bine c? sunt eu penibil m? pu?tiulic?.

Link to comment
Share on other sites

Take a real life.

Defapt vroiai sa scrii: "I want take a real life"

Tu esti cel care se trezeste dimineata, nici nu mananca/bea apa ca intra direct pe RST sa posteze niste stiri INUTILE pe care nici el nu le citeste in totalitate. Si cand spun inutile ma bazez pe numarul de vizualizari ale lor.

Fara nici o ofensa catre tine Matt sau catre tine Zatarra, dar The.Legend cam are dreptate... Am vrut si eu sa fac un topic cu aceasta problema dar mi-am zis: "Sunt prea mic pentru un razboi asa mare". Si am avut dreptate, imediat ce a creat The.Legend topicul i s-a pus pumnul in gura (un raspuns cu un aer superior & T.C). Imi cer scuze ca imi permit sa iti critic modul de moderare Zatarra dar aici ai gresit.

Astea fiind spuse, eu sunt PRO pentru ORICE masura luata impotriva spamului SUBTIL creat de Matt.

Edit: @Matt macar daca ai ramane cu ceva in cap din toate stirile alea pe care le postezi, dar NU , nu ramai cu nimic, tot agramat esti si lipsit de coerenta si logica in ceea ce scrii DIN mintea ta si nu copiat de pe internet.

Link to comment
Share on other sites

Voi ati facut ceva constructiv pe forum fata de Matt?

Cu cat ati contribuit voi?

Poate ca unii dintre noi chiar citesc thread-urile respective, si eu de ex o fac, iar la cele interesante , mai si comentez;

Va pune cineva sa cititi toate stirile?Matt face treburile astea de buna voie, voi le-ati face?

A facut un giveaway, se implica, nu sta si critica ca voi;

Nu mai stati sa faceti subiecte si teme de cearta pe modul de activare al unui user, sa-l judecati , etc; E responsabilitatea moderatorilor pe care vad ca domnul Legenda (si nu numai) iar doreste sa si'o asume;

Link to comment
Share on other sites

si eu de ex o fac, iar la cele interesante , mai si comentez;

Atunci sa ti le trimita prin PM.

Sau de ce nu, sa isi creeze un website in care sa posteze singur, de nebun toate stirile din lume care le gaseste. In engleza evident, ca el e englez, nu e roman. :-j

Link to comment
Share on other sites

Voi ati facut ceva constructiv pe forum fata de Matt?

Cu cat ati contribuit voi?

Poate ca unii dintre noi chiar citesc thread-urile respective, si eu de ex o fac, iar la cele interesante , mai si comentez;

Va pune cineva sa cititi toate stirile?Matt face treburile astea de buna voie, voi le-ati face?

A facut un giveaway, se implica, nu sta si critica ca voi;

Nu mai stati sa faceti subiecte si teme de cearta pe modul de activare al unui user, sa-l judecati , etc; E responsabilitatea moderatorilor pe care vad ca domnul Legenda (si nu numai) iar doreste sa si'o asume;

Prietenul meu. Înainte s? scrii ceva (adic? s? sco?i o prostie pe gur?) mai întâi documenteaz?-te, deoarece eu de când sunt aici am contribuit. Verific? câte thread-uri are Matt spre exemplu postate în categoria ?tiri: aici. O s? observi c? 99% far? a exagera.

Dac? o s? dai click pe link-urile postate de mine o s? vezi în acele imagini c? sunt citite în medie de 10-20 de cititori. Adic? sunt inutile. ?i am f?cut o remarc? pentru c? acele thread-uri inutile iau fa?a thread-urilor importante.

Pot ?i eu s? fac ?i eu un script care s? posteze automat din 5 în 5 minute o ?tire de pe 100 de site-uri. Fac SPAM. Îmi fac 2000 de post-uri iar apoi îmi permit s? iau pe oricine la p..?, c? na am reputa?ie ?i am muncit. Conteaz? con?inutul ce îl publici pe forum, nu cantitatea.

Deci vine careva cu o sugestie pentru a nu mai fii nevoi?i s? r?sfoim 10 pagini la What's New ca s? citim un articol cu adev?rat interesant?

Note: Am observat c? sunte?i vreo 10-15 care întotdeauna v? lua?i ap?rarea dac? se arat? c? sunte?i incapabili ?i dep?si?i limita normalului (prostiei). Deci sunte?i degeaba c? tot încerca?i s? duce?i la cap ceva ce nu are sens.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce toata lumea se lua de io.kent cand posta cryptere copiate de pe alte site-uri ,care totusi ajutau unii utilizatorii ,dar nimeni nu se ia de Matt ,care face acelasi lucru ,dar mai inutil:)

E simplu de ce nu se ia lumea de mine.Pentru ca nu deranjez pe nimeni.Nu ma iau de niciun moderator, postez ceva interesant si util, daca fiecare stire are 30 vizualizari + pentru mine este ok.

Pentru d33niss : Sa stii ca citesc stirile intai ( automat le si inteleg ) apoi le postez . Daca te uiti in unele stiri postate sunt chiar alte 1-2 link-uri catre aceeasi stire dar publicata pe alt site ceea ce denota ca studiez intai site-urile de specialitate apoi iau hotararea ce sa postez.

De ce postez ? Pentru ca decat sa fac off-topic sau sa fac alte posturi de rahat precum ale lui Legenda prefer sa postez ceva ce tine de subiectul forumului.

Link to comment
Share on other sites

Se pot face multe in legatura cu orice nu va convine la forum, trebuie doar sa va duca capul. Legat de "marea problema" invocata in acest topic, fiecare aveti solutie simpla la indemana: plugin + user javascript.

Concret: Chrome + Tampermonkey + scriptul de mai jos:


// ==UserScript==
// @name RST hide stiri securitate
// @namespace http://use.i.E.your.homepage/
// @version 0.1
// @description enter something useful
//@match https://rstforums.com/forum/search.php?searchid=*
// @copyright TheTime
// ==/UserScript==

var aaa = document.getElementsByTagName('a');
var i;
for (i = 0; i < aaa.length; i++) {
if (aaa[i].href == 'https://rstforums.com/forum/stiri-securitate.rst') {
aaa[i].parentNode.parentNode.parentNode.style.display = 'none';
}
}

Gasiti voi alternative pentru firefox si ce mai folositi.

Chiar nu va inteleg. Ati avut in ultima vreme 1000 de topicuri prin care incercati sa schimbati marea cu sarea pe aici, dar topicuri personale cu adevarat utile in domeniul securitatii IT... mai rar.

Link to comment
Share on other sites

Prietenul meu. Înainte s? scrii ceva (adic? s? sco?i o prostie pe gur?) mai întâi documenteaz?-te, deoarece eu de când sunt aici am contribuit. Verific? câte thread-uri are Matt spre exemplu postate în categoria ?tiri: aici. O s? observi c? 99% far? a exagera.

Dac? o s? dai click pe link-urile postate de mine o s? vezi în acele imagini c? sunt citite în medie de 10-20 de cititori. Adic? sunt inutile. ?i am f?cut o remarc? pentru c? acele thread-uri inutile iau fa?a thread-urilor importante.

Pot ?i eu s? fac ?i eu un script care s? posteze automat din 5 în 5 minute o ?tire de pe 100 de site-uri. Fac SPAM. Îmi fac 2000 de post-uri iar apoi îmi permit s? iau pe oricine la p..?, c? na am reputa?ie ?i am muncit. Conteaz? con?inutul ce îl publici pe forum, nu cantitatea.

Deci vine careva cu o sugestie pentru a nu mai fii nevoi?i s? r?sfoim 10 pagini la What's New ca s? citim un articol cu adev?rat interesant?

Note: Am observat c? sunte?i vreo 10-15 care întotdeauna v? lua?i ap?rarea dac? se arat? c? sunte?i incapabili ?i dep?si?i limita normalului (prostiei). Deci sunte?i degeaba c? tot încerca?i s? duce?i la cap ceva ce nu are sens.

Esti perseverent, nu gluma ...

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate The.Legend ... nu stiu pe cati din membrii unui forum de securitate IT ii intereseaza stirile referitoare la exploituri de iOS, aplicatii malitioase Java sau cum suntem interceptati de NSA CIA SRI FBI sau alte agentii de-astea de 3 litere.

Mult mai important e sa stim ca exista "Hide it Pro", ca sa putem tine pe telefon poze cu pizdele pe care visam sa le futem, dar sa nu le gaseasca prietena care ne tine sub papuc si ne verifica telefonul!

Link to comment
Share on other sites

TheTime: Mersi. În sfâr?it cineva a venit cu o sugestie. La asta m? refeream.

Matt&player81: Cum s? te fac s? în?elegi c? acele ?tiri în cantitate mare sunt inutile? Dac? vreau s? citesc câteva ?tiri despre securitate dau pe google: Hacking News. Deci ce vezi tu util în a da copy+paste? Le în?elegi tu poate, dar restul nu dau 2 bani pe ele.

Un forum este pentru a dezbate anumite subiecte, nu pentru a face SPAM. Nu mai încerca s? m? pui pe mine într-o lumin? proast?, c? încerci degeaba.

Link to comment
Share on other sites

Punctul meu de vedere este c? e o sugestie proast?, deci contra. Uite, pe unii din noi ne mai intereseaz? ce se întâmpl? în securitatea IT ?i diminea??, în timp ce ne bem cafeaua, decât s? vedem ultra-haxorii care posteaz? hackuri de Metin2 ?i se milogesc la cereri pentru un root, prefer?m s? ne limpezim mintea prin câteva nout??i.

?i nu e numai un moft, uite, de exemplu, tot Matt a postat mai de mult despre cum grupul EET EUROPARTS a început s? livreze în România. Dup? acea ?tire, de care am aflat aici, am la activ vreo 30 de comenzi la ei, ?i prin firm? un profit frumu?el din resellingul din magazinul lor. Dac? nu posta Matt acea ?tire, acum probabil înc? m? chinuiam cu alte magazine cu pre?uri mult mai mari.

Link to comment
Share on other sites

Punctul meu de vedere este c? e o sugestie proast?, deci contra. Uite, pe unii din noi ne mai intereseaz? ce se întâmpl? în securitatea IT ?i diminea??, în timp ce ne bem cafeaua, decât s? vedem ultra-haxorii care posteaz? hackuri de Metin2 ?i se milogesc la cereri pentru un root, prefer?m s? ne limpezim mintea prin câteva nout??i.

?i nu e numai un moft, uite, de exemplu, tot Matt a postat mai de mult despre cum grupul EET EUROPARTS a început s? livreze în România. Dup? acea ?tire, de care am aflat aici, am la activ vreo 30 de comenzi la ei, ?i prin firm? un profit frumu?el din resellingul din magazinul lor. Dac? nu posta Matt acea ?tire, acum probabil înc? m? chinuiam cu alte magazine cu pre?uri mult mai mari.

Hai s? fim serio?i. Dac? vrei s? fii la zi, intri pe vreo 20 de site-uri de news ?i te abonezi la ele. Iar în loc s? cite?ti pe RST copy+paste, intri pe mail ?i vezi acolo o sumedenie de informa?ii (poate chiar ?i unele ?tiri care au fost omise pe RST).

player81: Dar nici la SPAM nu se rezum?.

Link to comment
Share on other sites

TheTime: Mersi. În sfâr?it cineva a venit cu o sugestie. La asta m? refeream.

Matt&player81: Cum s? te fac s? în?elegi c? acele ?tiri în cantitate mare sunt inutile? Dac? vreau s? citesc câteva ?tiri despre securitate dau pe google: Hacking News. Deci ce vezi tu util în a da copy+paste? Le în?elegi tu poate, dar restul nu dau 2 bani pe ele.

Un forum este pentru a dezbate anumite subiecte, nu pentru a face SPAM. Nu mai încerca s? m? pui pe mine într-o lumin? proast?, c? încerci degeaba.

Intr-adevar ai mare problema la cap.Eu nu incerc sa pun pe nimeni intr-o lumina proasta pentru ca nu am de ce , nu urmaresc nimic.

Singurul care face asta esti tu dar esti prea incuiat ca sa vezi care e adevarata problema aici.

Ai postat ceva util, ok 2 tutoriale trase de par e totusi ok sunt niste tutoriale, dar restul de 75 de posturi pe care le ai le ai doar pentru a contrazice lumea,sugestii fara folos , replici despre biserica si stiinta.

Concluzia pe care am tras-o este urmatoarea : Tu postezi idei , sugestii , astepti opinii dar cum vine cineva sa iti zica "nu-mi place" sau "sunt impotriva" acela devine cea mai neagra persoana pentru tine. Te chinui sa ii schimbi opinia , sa ii arati ca de fapt el e prostu' si nu tu .. etc . Nu are rost sa mai discutam, oamenii si-au spus parerea , pentru mine conteaza doar parerea lui Nytro , daca el zice sa ma opresc o sa o fac , a zis ca este ok am sa continui sa imi fac treaba.

Este ultimul post pe care il adresez catre persoana "The.Legend" deoarece nu vreau sa fac posturi la off-topic si apoi m-am hotarat sa nu mai raspund la toti idiotii.

Edited by Matt
Link to comment
Share on other sites

Hmm nu stiu ce sa zic...mai bine face cineva un script pentru mozilla sa nu ne mai apara noua stirile :D Este cel mai ok asa!

Firefox + Greasemonkey + script:

// ==UserScript==
// @name RST
// @namespace
// @description plm...
// @include [url]https://rstforums.com/forum/search.php?searchid=*[/url]
// @exclude
// @version 1
// ==/UserScript==

var aaa = document.getElementsByTagName('a');
var i;
for (i = 0; i < aaa.length; i++) {
if (aaa[i].href == 'https://rstforums.com/forum/stiri-securitate.rst') {
aaa[i].parentNode.parentNode.parentNode.style.display = 'none';
}
}

Acum ma simt "cineva". F*ck yeah!

Link to comment
Share on other sites

The Legend, nu stiu de ce mai vii cu sugestii daca vezi ca niciuna nu s-a implementat .Unele au un dram de adevar , dar totusi ...Nimeni nu iti ia in considerare nimic din ce propui .Faci o sugestie si ajunge la cosul de gunoi, alta si tot asa.Cred ca ar fi timpul sa intelegi ca nu isi au rostul .Deja cred ca ai devenit antipatic pentru multe persoane de aici si nu cred ca vei fi luat in considerare nici de acum inainte.A nu se intelege ca eu am ceva contra ta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...