Jump to content
Matt

Propunere inchiderea CHAT-ului.

Sunteti de acord cu inchiderea CHAT-ului ?  

36 members have voted

  1. 1. Sunteti de acord cu inchiderea CHAT-ului ?



Recommended Posts

Dupa cum spune si titlul propun sa se inchida acel chat.

Argumente :

- Nu se respecta scopul acestui chat.Daca cineva intra si cere ajutor nu primeste.

- Acel chat nu este un chat. Chat = Kabron . De dimineata pana seara n-ai loc sa spui un cuvant despre altceva decat muschi.

- Nu se discuta chestii legate de informatica. De dimineata pana seara nu sunt decat conversatii ale lui Kabron cu cel mai bun prieten al sau Elchief.

- Nu se respecta regulamentul. Daca intri pe chat si nu esti prieten cu Kabron sau ElChief esti amenintat,provocat sa injuri apoi automat primesti un amarat de kick.

- Toata ziua sunt discutii despre cu totul altceva decat informatica.

- Atrage numai scandaluri si amenintari.

- Daca primesti kick pe chat esti amenintat ca primesti ban si pe forum ( uneori chiar primesti )

In concluzie acel chat este inutil.De cand s-a creat chatul nu mai exista Yahoo Messenger pentru anumiti indivizi si s-au mutat acolo de la 6 dimineata precum zice Kabron alias Karton.

Astea sunt argumentele.Cine e pro voteaza da , cine e contra voteaza nu. Simplu si la obiect. Nu faceti off-topic, nu incercati sa ma contraziceti, e sugestia mea, mi-am adus argumentele, lasati lumea sa voteze.

Link to comment
Share on other sites

Gata, m-am saturat de tine, nu cred ca te-am banat sau ti-am dat kick aiurea.

Ai inceput sa faci "pula mare" pentru ca te-au sustinut anumiti membri ai staff-ului in anumite discutii dar deja devii prea iritant, dupa ce se termina discutia asta, iti dau ban pe 7 zile.

Link to comment
Share on other sites

Gata, m-am saturat de tine, nu cred ca te-am banat sau ti-am dat kick aiurea.

Ai inceput sa faci "pula mare" pentru ca te-au sustinut anumiti membri ai staff-ului in anumite discutii dar deja devii prea iritant, dupa ce se termina discutia asta, iti dau ban pe 7 zile.

Ca veni vorba, pe mine dece mai banat ieri?

Link to comment
Share on other sites

Scopul chat-ului este ca "discutiile offtopic" sa nu apara pe forum si sa se poarte acolo.

Scopul forumului, ceea ce ma intereseaza pe mine, este sa fie curat, iar chat-ul ajuta in aceasta privinta.

Cu alte cuvinte, luam 2 masuri:

1. Kabron isi pastreaza neutralitatea morala pe chat, nu face pe seful, nu injura si incearca sa pastreze o decenta in subiectele discutate pe chat. Nu da kick/ban doar pentru ca lui nu ii place un anumit user

2. Matt nu mai posteaza chiar toate lucrurile peste care da si face o selectie rapida: doar exploit-uri in soft-uri foarte cunoscute, nu orice plugin sau soft de care nu a auzit nimeni, doar stiri interesante

Iar chat-ul nu se va inchide, indiferent cate mii de voturi veti baga voi pentru inchidere. Daca nu vi se pare util si nu va place, pur si simplu NU INTRATI ACOLO.

Link to comment
Share on other sites

Ah, am uitat sa zic, Matt nu a primit niciodata kick de la nici un moderator/admin de pe chat, cel putin eu unul nu am vazut asta :))

Scopul chat-ului este ca "discutiile offtopic" sa nu apara pe forum si sa se poarte acolo.

Scopul forumului, ceea ce ma intereseaza pe mine, este sa fie curat, iar chat-ul ajuta in aceasta privinta.

Cu alte cuvinte, luam 2 masuri:

1. Kabron isi pastreaza neutralitatea morala pe chat, nu face pe seful, nu injura si incearca sa pastreze o decenta in subiectele discutate pe chat. Nu da kick/ban doar pentru ca lui nu ii place un anumit user

2. Matt nu mai posteaza chiar toate lucrurile peste care da si face o selectie rapida: doar exploit-uri in soft-uri foarte cunoscute, nu orice plugin sau soft de care nu a auzit nimeni, doar stiri interesante

Iar chat-ul nu se va inchide, indiferent cate mii de voturi veti baga voi pentru inchidere. Daca nu vi se pare util si nu va place, pur si simplu NU INTRATI ACOLO.

Link to comment
Share on other sites

Scopul chat-ului este ca "discutiile offtopic" sa nu apara pe forum si sa se poarte acolo.

Scopul forumului, ceea ce ma intereseaza pe mine, este sa fie curat, iar chat-ul ajuta in aceasta privinta.

Cu alte cuvinte, luam 2 masuri:

1. Kabron isi pastreaza neutralitatea morala pe chat, nu face pe seful, nu injura si incearca sa pastreze o decenta in subiectele discutate pe chat. Nu da kick/ban doar pentru ca lui nu ii place un anumit user

2. Matt nu mai posteaza chiar toate lucrurile peste care da si face o selectie rapida: doar exploit-uri in soft-uri foarte cunoscute, nu orice plugin sau soft de care nu a auzit nimeni, doar stiri interesante

Iar chat-ul nu se va inchide, indiferent cate mii de voturi veti baga voi pentru inchidere. Daca nu vi se pare util si nu va place, pur si simplu NU INTRATI ACOLO.

Bravo tata asa se rezolva o problema, nu cum fac unii copii care sunt moderatori pe aici , cu injuraturi si alte cacaturi, scurt si la obiect ... ar trebui ca de acum in colo cei care vor fi moderatori sa le faci un regulament ca deja uni sar calul.

Link to comment
Share on other sites

Eii lasa-ma, chiar asa?

(13:19:20) Kabron: asa a fost si cu butul ala de a luat ban de la zatarra

(13:19:22) Kabron: facuse plangere

(13:19:25) Kabron: ca ii dadusem eu ban

(13:19:26) Kabron: lol

(13:19:27) j1ll2013: :))))

(13:19:28) Byte-ul: cacat cu ceapa

(13:19:29) j1ll2013: lol

(13:19:31) kempactick: :)))

(13:19:46) kalash1337: kabron, esti idiot in fiecare zi :> ?

(13:19:53) RST: kalash1337 has been logged out (Kicked).

(13:20:16) Kabron: regula 3. Moderatorii/Adminii chatului nu sunt pusi de pomana, de aici rezulta ca orice atac, direct sau indirect asupra lor duce la sanctionare.

Adineauri, kabron la facut pe mat cretin. Iar eu daca lam intrebat de cate ori pe zi e idiot mia dat ban...
Link to comment
Share on other sites

Eu intru foarte rar pe chat, atunci când am chef de offtopic sau amuzament. E un loc bun unde se poart? discu?ii tâmpite, când nu vrei s? iei lucrurile în serios.(dup? o zi grea de munc? de exemplu)

E op?ional nu obligatoriu, intr? cine dore?te. Statistic v? pot demonstra dac? d?m chat-ul jos cum într-o s?pt?mân? se umple sec?ia off-topic, cât pentru o lun?.

Link to comment
Share on other sites

E ca o mica poveste, se inregistreaza XXX pe forum, posteaza un cacat doar de el apreciat,citind postul, din toata plictiseala dai un like si lasi un comment cum caiti place acel cacat doar de el apreciat. XXX is like : this motherfuckers feel me, i`m the man. Intra pe chat cu impresie de gospodina, incepe sa faca impresii si Kabron iese cel mai castigat pentru ca aplica regulile .. Question is : De ce ai dai motiv sa le aplice ? Apoi lumea vine cu propuneri de inchis chatul/cum dacu sa-l inchizi ca doar nu e pus degeaba acolo ...switch to messenger ...

P.S. N-am nimic cu voi (Matt/Kabron)

Link to comment
Share on other sites

Eii lasa-ma, chiar asa?

(13:19:20) Kabron: asa a fost si cu butul ala de a luat ban de la zatarra

(13:19:22) Kabron: facuse plangere

(13:19:25) Kabron: ca ii dadusem eu ban

(13:19:26) Kabron: lol

(13:19:27) j1ll2013: :))))

(13:19:28) Byte-ul: cacat cu ceapa

(13:19:29) j1ll2013: lol

(13:19:31) kempactick: :)))

(13:19:46) kalash1337: kabron, esti idiot in fiecare zi :> ?

(13:19:53) RST: kalash1337 has been logged out (Kicked).

(13:20:16) Kabron: regula 3. Moderatorii/Adminii chatului nu sunt pusi de pomana, de aici rezulta ca orice atac, direct sau indirect asupra lor duce la sanctionare.

Dece nu pui tot, cand il faceai pe matt cretin? sau staff-ul depe chat e tratat altfel?

Edited by kalash1337
Link to comment
Share on other sites

Propun doar indepartarea functiei de moderator chat pentru userul numit "Kabron", instiga la injurii prin diverse apelative ("femeie","prost", si lista poate continua), si apoi o face pe "corectul" si da ban cum te prinde pe chat. Asta e moderator? Eu cred ca s-au cam inmultit protestele impotriva lui Kabron...

Link to comment
Share on other sites

Matt, Kabron, incetati sa va mai tot certati. Aveti de ieri un topic creat de mine la Area51 unde va discutam disputele si neintelegerile, aveti rabdare sa vedem ce decizii luam. Nu faceti decat sa va puneti paie pe foc. Urmatorului care mai deschide vreun topic cu aceasta disputa ii voi bana si bunica si pisica.

Kabron, iti vine imediat si un cartonas rosu pentru primul post din acest topic. Incearca sa te porti pe forum asa cum ai vrea sa se poarte si altii pe chat. Nu e cazul sa vii pe aici si sa iti bagi castraveti murati in borcane.

Matt, nu iti place chatul, nu intra acolo. Vrei sa iti dau si tie un javascript care sa iti ascunda butonul de Chat de pe forum?

Recapitulare: ban pentru urmatorul topic cretin in disputa Kabron vs Matt.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...