Jump to content
alien

Interceptare convorbire.

Recommended Posts

din cate stiu se poate.

sunt f multe chestii de vorbit despre retelele mobile.

de exemplu banda pe care se trimit datele (vocea) se schimba foarte des si foarte rapid. tocmai pentru a nu putea fi traced.

o sa va dau niste resurse de citit/ascultat/vizionat in curand.

deocamdata sunt ocupat cu un mic proiect.

Link to comment
Share on other sites

sunt multe programe care pot sa iti asculte telefonul mobil..chiar acum cateva zile am vazut la tv cum pot sa iti asculte telefonul mobil doar intorcand antena care o aveau in dotare spre tine si iti afla numarul de telefon si se conecta in baza de date de la agentia de telefonie mobila si asa afla al cui este telefonul si toate convorbirile pe care le-ai avut si chiar in momentul respectiv cu cine vorbesti la telefon ..asta era la tv despre niste studenticare faceau treaba aceasta ..

alte info..

http://www.cellularintercept.com/t-feature_adaptability.aspx

Link to comment
Share on other sites

Programe ? Poate aparate ceva ... Si daca se poate , se poate numai de aproape . Nu stai tu acasa pe messenger si asculti ce vorbeste lumea ... Voi vreti programe pentru orice , nu vreti si un program care face bani ? Ca am vazut eu in desene ca merge ...

Link to comment
Share on other sites

nici atunci... nici ei nu au voie sa asculte orice convorbire fara autorizare/mandat! Desi probabil unii abuzeaza.. dar o fac pe riscul lor...

Eu unul nu cred ca exista un asfel de program (doar cu un program nu faci mare lucru) ,poate cu o suita de scule de interceptat telefoane.. dar si astea daca exista nu is facute publice.. asa ca stati linistiti..

Ma intreb ,dece oamenii is asa curiosi de viata altuia? (nu ma refer la cazuri de urmarire a infractorilor.. la ei e necesar) ci asa intre oamenii normali , furturi de parole, urmarirea discutiilor pe mess, ascultarea telefoanelor? Oare e curiozitatea de a crea asta, de a ajunge acolo sau o pura plictiseala in viata ta de indeamna sa faci asta? ps: scuze de offtopic

Link to comment
Share on other sites

Confectionase un prieten electronist dintr-un Ericsson GA628 si alte piese... acu mult timp un device de genu asta, mi-au confirmat mai multi ca e adevarat dar nu l-am vazut cu ochii mei, avea un potentiometru cu care faceai browse pe frecvente. Nu bag mana in foc ca e adevarat.

Link to comment
Share on other sites

Confectionase un prieten electronist dintr-un Ericsson GA628 si alte piese... acu mult timp un device de genu asta, mi-au confirmat mai multi ca e adevarat dar nu l-am vazut cu ochii mei, avea un potentiometru cu care faceai browse pe frecvente. Nu bag mana in foc ca e adevarat.

nu e chiar atat de simplu. frecventa pe care se transmite convorbirea nu este fixa. se schimba de cateva ori pe secunda.

Link to comment
Share on other sites

cand am intrebat eu si cand ati raspuns voi :)

oricum era vb de un program care se baza pe conexiune bluetooth. Nu are nicio legatura cu undele radio(cred) prin care comunica telefoanele. Am vazut programul in actiune, dar "proprietarul" n-a vrut sa mi-l dea si mie :( "Din motive de securitate" :) Ideea programului, din cate am inteles, era ca in acelasi fel in care poti accesa functiile unui alt telefon prin bluetooth, puteai sa asculti ce vorbea ala la telefon. Singura problema ca si la celelalte softuri era sa faci query inainte cu celelalt telefon. :(

Link to comment
Share on other sites

da.dar asta inseamna ca trebuie sa dublezi telefonul ..deci ca sai ai acces la telefon ca sa vezi IMEI number si dupa cea poti sa folosesti alt telefon cu acelasi number..si/sau cred ca ai dorit sa zici ca poti sa dublezi telefonul prin bluetooth..accesand fregventa de la bluetooth poti sa gasesti acest number si sa dublezi telefonul..se poate dar nu stiu exact cum ..

:)

Link to comment
Share on other sites

Este posibil dar putin mai dificil. Totusi nu vad alt rost in afara sa faci misto sau pur si simplu sa te dai tare.

Telefoanele primesc semnal de la o celula de relee. Varianta care o stiu eu:

Orice telefon iti vede celula si toate IMEI-urile telefoanelor din celula respectiva. Problema e cum sa le faci sa iti arate si tie.

Schimbi IMEI-ul tau conform unuia din aceeasi celula si centrala teoretic ar trebui sa va considere ca acelasi abonat. Mai este si problema cu cartela...nu stiu ce influenta are. Poate e de preferat sa nu fie in telefon dupa schimbarea IMEI-ului .

Nu am incercat inca sa imi schimb IMEI-ul. Se poate ...dar e destul de periculos si din cate stiu si ilegal.

Oricum, specialitatea mea nu sunt telefoanele mobile normale, ci PDA-urile.

Daca cineva incearca, multa bafta si postati si voi rezultatele si cum ati facut.

Link to comment
Share on other sites

si daca iti este ascultat telefonul, care ar fi..manifestarile?

eram la o terasa si am auzit 2 insi discutand despre un fraier care a fost prin cu droguri: "frate, da` el crede ca ii era ascultat si telefonu, pt ca atunci cand vorbea, ii g?j?ia"

si mie imi mai b?z?ie atunci cand vorbesc la telefon. atunci cand nici eu nu zic nimic, nici interlocutorul, se aude un g?j?it. daca de la mine sau de la el se aude ceva, acel g?j?it dispare. ca si cum ar fi bruiat sau ceva :) nu se aude mereu, are momente. ma gandesc ca este de la telefon totusi ( cu toate ca e nou si pizdos :) )

Link to comment
Share on other sites

si daca iti este ascultat telefonul, care ar fi..manifestarile?

eram la o terasa si am auzit 2 insi discutand despre un fraier care a fost prin cu droguri: "frate, da` el crede ca ii era ascultat si telefonu, pt ca atunci cand vorbea, ii gajaia"

si mie imi mai bazaie atunci cand vorbesc la telefon. atunci cand nici eu nu zic nimic, nici interlocutorul, se aude un gajait. daca de la mine sau de la el se aude ceva, acel gajait dispare. ca si cum ar fi bruiat sau ceva :) nu se aude mereu, are momente. ma gandesc ca este de la telefon totusi ( cu toate ca e nou si pizdos :) )

LE: hmm...dubios. am postat cu diacritice si mi`a dat o eroare. am crezut ca nu s`a postat asa ca am modificat. nu am vrut sa fac double posting :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...