Jump to content
Tumbler

ArenaTech.ro

Recommended Posts

Ce gasesti la noi pe forum ? Iti spun eu in cateva cuvinte, in primul rand iti gasesti raspuns la toate problemele tale pe partea hardware si software , gasesti cele mai noi articole IT, cele mai bune tutoriale, tutoriale pentru cei incepatori dar si pentru cei care vor sa incerce ceva "nou".

La noi mai poti gasi si : tutoriale HTML, navigatii GPS & statii, tutoriale despre phpbb3 si DC++, tutoriale hardware/software, programe FREE & Fisiere tip .torrent , tutoriale photoshop / Flash, Corel Draw, Adobe Indesigne si QuarkXPress, .etc.

Lista cu ce poti gasi este foarte mare, nu are rost sa iti spun eu cand poti vedea chiar tu. Link-ul catre forum este: ArenaTech.ro • Prima pagin?

Parerii / sugestii?

Edited by Tumbler
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

De obicei pe orice forum intru m? uit la php, jquery, etc. (ce ?ine de web dev) apoi r?mân profund uimit ce pot înv??a de la voi, ca de exemplu:

Cum s? aflu num?rul de caractere a unui string

..sau...

Cum s? afi?ez data curent? sau ora exact?

?i întrebarea mea este: pentru ce exist? php manual ?

iar cel mai ?i cel mai mult îmi place categoria asta

392833985.png

care m? duce aici

O glum? de forum

aaaaaa ?i înc? o chestie tare.. ArenaTech.ro • Vezi subiect - 69host.ro [parteneriat!] singurul feedback pozitiv este de la staff

Parerii / sugestii?

PS: You asked for it

Link to comment
Share on other sites

Firma de hosting nu imi apartine. Eu (personal) nu folosesc 69host am servicii doar la godaddy si digitalocean.

Traficul forumului vine din tutoriale din alea. Nu este treaba mea sa stiu de ce exista php manual eu mi-am invatat lectia. Cine vrea sa citeasca acele tutoriale le citeste cine nu vrea asta e. Imi poti lasa link-ul direct al forumului care iti face redirect catre /css/ ?

Multumesc mult pentru pareri/aprecieri.

Edited by Tumbler
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Adrian: Sa fim seriosi. Exista un nivel la care tutorialele pe masura capacitatii programatorului tin doar de design patterns si mici trick-uri(care le observi in alte coduri nu in tutoriale).

Este foarte greu sa gasesti dupa un anumit nivel de experienta tutoriale care sa te faca sa sari in sus de la informatia din ele. Si nu, documentatia oficiala nu reprezinta tutoriale, aceea este o documentatie, ca acolo este total normal sa gasesti o gramada de functii care nu le cunosti(de majoritatea n-ai nevoie sa le cunosti).

Iar sa gasesti informatii utile despre programare pe un site care nu se axeaza oarecum pe domeniul acesta este de domeniul SF.

@ON: Pare frumos la prima vedere, dar nu prea are activitate si nici informatii pe placul meu.

Link to comment
Share on other sites

just another board installed. "laså så este de vanzare, de care este el..."

O s? curc? întreb?rile, de ce îl vinzi ? ce s-a întamplat ? ... etc. Nu s-a întâmplat absolut nimic doar c? din cauza servici-ului nu mai am timp s? m? ocup deloc de forum ?i nu a? vrea s?-l închid, dup? atâta timp chiar nu a? vrea. Sper s? g?sesc o persoan? caruia s?-l vând ?i s?-l duc? mai departe, dac? se poate chiar ?i mai sus decât am reu?it eu.

Forum este hostat la firma : Gazduire Web, Inregistrare Domenii, Hosting Romania, Web Hosting ?i tot de la ei este ?i domeniul.

Pentru întreb?ri v? rog posta?i în acest topic.

Pentru cei interesa?i de un pre? v? rog s? m? contacta?i pe Y!M : w.tataieee

Eu vreau sa cumpar curc?! Daca ai si curcanul, e totul ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...