Jump to content
crs12decoder

Cartele metrou/ratb

Recommended Posts

Pai e legal sa detii un MSR ?

Este legal. Se inscriptioneaza si se citesc cardurile de access control si mai multe.

Ca poate fi folosit si in scopuri ilegale, asta e altceva.

Daca nu aveti si stiti electronica, va descurcati cu un cap de redare de magnetofon si un preamplificator audio.

ps: sa nu intrati naiba la inchisoare pentru cartele de metrou :))

Link to comment
Share on other sites

nu prea merita sa faci asta pentru cartele de metrou...consider ca 50 lei pe luna nu e asa mult....plus ca eu merg de jumate de an cu metroul si nu am platit o data....cu ratb same shit , doar ca nu am platit in viata mea acolo....in tramvai rareori te prinde controlorul si atunci il pacalaesti doar daca cartela e si pe exterior la fel ca cea originala , nu doar pe interior ....

la metrou poti pur si simplu sa te bagi cu cineva...el plateste , se baga pe langa si apoi trec si eu....

Link to comment
Share on other sites

tocmai am incercat e sa citesc banda magnetica cu un msr si nu merge .

cat despre a sari la metrou este chiar andrenalina daca mai ai 17 ani , dar daca esti trecut de 20 si vrei sa mergi ieftin cu metrou suna-ma pe mine si iti dau abonament la metrou valabil un an de zile la 300ron . la caserie te va costa 720ron si asta pana nu vor majora preturile in ianuarie la 75ron/luna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...