Jump to content
iulik

Ungurii vor ardealul

Recommended Posts

Ungaria ?i ungurii de pretutindeni, mai ales cei care sunt cet??eni ai Statului Român, ac?ioneaz? uni?i pentru ca aceasta s? fie ultima mare s?rb?toare româneasc? în Ardeal ?i pentru preg?tirea argumentelor credibile care s? stea la baza Diktatului de la Bruxelles, pe care sper? s?-l ob?in? în anul 2014.

Se ?tie c?, Ungaria are un interes major pentru ca România s? nu intre nici în anul 2013 în spa?iul Schengen ?i ac?ioneaz? în aceast? direc?ie, cu sprijinul Olandei, Finlandei ?i Germaniei.

românii care ob?in ?i cet??enia Ungariei se pot angaja u?or în toate ??rile Uniunii Europene, f?r? niciun fel de restric?ii. Mai nou, pensionarii români get-beget care cer ?i ob?in cet??enia ungar? beneficiaz? de pensie din partea Ungariei, pensie care este de dou?, trei ori mai mare decât pensia din România, la care sunt obliga?i s? renun?e. Pe surse, s-a aflat c? sunt peste 2,5 milioane de cet??eni români care au ob?inut dubla cet??enie în Ungaria.

Pân? în toamna anului 2014 se ac?ioneaz? pentru acordarea cet??eniei ungare pentru cel pu?in înc? dou? milioane de români.

Apoi, Ungaria va solicita organismelor europene de la Bruxelles s? constate, pe baz? de acte de identitate ?i pa?apoarte, c? în Ardeal sunt 4-5 milioane de cet??eni unguri. Apoi cer autonomia teritorial? a acestei provincii istorice române?ti, prin aplicarea principiului autodetermin?rii popoarelor.

Pe scurt, unguri vor sa ne fure ardealul. Credeti ca ar merge un raid pe site-urile din Ungaria, Olanda, Finlanda si Germania ?

## pm pentru inscrieri.

Edited by ManutaDeAur
Link to comment
Share on other sites

Si sa nu mai vorbim de Covasna si Harghita , Maghiar - Land , unde daca te duci sa ceri ceva la magazin iti trebuie sa vorbesti in engleza , ca de Limba Nationala a noastra , nici sa nu auda , firar mame lor , si sa nu mai vorbim si de trupe paramilitare de la ei , care se aude prin presa ca fac antrenamente cu arme de foc etc.. o sa se ajunga rau in zonele astea ..

Link to comment
Share on other sites

ma fac ungur, eric unguru !

ma cac in el de subiect

daca nu iti place nu postezi :) , pe mine nu ma intereseaza "ma cac in el de subiect" si cred ca nici pe alti.

// facem un mic grup impotriva ungurilor ? pm daca te descurci sa exploatezi o vulnerabilitate / seo / ..

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski
la cum ai scris titlul tind sa cred ca esti unul de-al lor...

Exact asta vroiam sa spun si eu, posibil sa testeze reactiile noastre.

In alta ordine de idei in caz ca parerea mea conteaza, oficial mi se rupe pula de unguri si de Ungaria.

Nu sunt rasist, dar cum eu ca roman nu ma duc in Ungaria sa le fac lor legea si sa ma ridic cu pretentii nu vad de ce mortii lor vin ei in Romania sa faca lucrul asta.

Vina este a noastra pentru ca permitem sa fim calcati pe cap de oricine ar fi, neamt, ungur, rus, american, etc.

Noi ca si populatie ar trebui sa ne schimbam mentalitatea si sa luam atitudine, atata vreme cat tot ce putem face este sa creem topicuri si sa comentam pe forumuri e inutil.

Link to comment
Share on other sites

Pe unu il doare-n pula, altu in cur, unii sunt neinteresati unde traiesc.. de asta a ajuns tara asta in stadiu in care este acum, plina de unguri care fac legea in tara noastra si se pisa pe noi cand vor ei, plina de tiganii si de prosti.

Edited by XgaMeR
Link to comment
Share on other sites

Subscriu la ce zice axl, facem ceva sau doar comentam la postu asta?

Astept pm-uri.

Te-ai gasit tu marele pulau sa razvratesti toti pulifricii de 13 14 ani wannabe xenofobi?

Unguri sau nu, cui ii pasa ce vor, mereu au vrut, niciodata nu au primit si niciodata nu o sa primeasca ce nu e a lor.

Mancati in mortii vostri un cacat de snikers si calmati-va.

Link to comment
Share on other sites

Te-ai gasit tu marele pulau sa razvratesti toti pulifricii de 13 14 ani wannabe xenofobi?

Unguri sau nu, cui ii pasa ce vor, mereu au vrut, niciodata nu au primit si niciodata nu o sa primeasca ce nu e a lor.

Mancati in mortii vostri un cacat de snikers si calmati-va.

Da, eu cel cu coaiele de fier. Daca mai aveti comentarii de genul asta lasati un PM.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...