Jump to content
sleed

Alegere buna pentru forum cms

Recommended Posts

Pai fiecare are avantaje si dezavantaje. Arunca si tu pe aici niste cifre: ce trafic preconizezi? care ar fi numarul de utilizatori per secunda? Te astepti la atacuri, deface-uri si alte moloaze? vei avea nevoie si de sectiuni de tip "publicitate"... ?

Nu are relevanta nici unul din aceste criterii. Traficul si atacurile (exceptand exploit-urile) tin de hosting. Sectiunile de tip publicitate tin de tema, nu de cms.

In cazul in care e cont per student te sfatuiesc sa folosesti ceva free, un phpbb cu modul de securitate ar fi un exemplu.

Doar a specificat din start ca vrea free, plus la asta, majoritatea sunt free. La ce modul de securitate te referi? CMS-urile nu ofera securitatea prin module, ci prin cms-ul de baza.

------------

Nu conteaza care il alege, toate sunt bune si suficiente pentru ce-i trebuie.

Edited by GarryOne
Link to comment
Share on other sites

Nu are relevanta nici unul din aceste criterii. Traficul si atacurile (exceptand exploit-urile) tin de hosting. Sectiunile de tip publicitate tin de tema, nu de cms.

Doar a specificat din start ca vrea free, plus la asta, majoritatea sunt free. La ce modul de securitate te referi? CMS-urile nu ofera securitatea prin module, ci prin cms-ul de baza.

------------

Nu conteaza care il alege, toate sunt bune si suficiente pentru ce-i trebuie.

??? :))

Voi considera ca este ca tine. Cu toate ca nu este. Iti pot da sute de motive. Prefer sa nu dezvoltam un off topic.

Link to comment
Share on other sites

A specificat si "nulled" in primul post, nulled din cunostintele mele (poate gresesc) e un soft nelicentiat (cracked) care deci, e ilegal.

El vrea sa il foloseasca intr-un mediu online pus la dispozitia unor persoane (studenti) carora posibil sa li se cunoasca identitatea, cat si identitatea lui, a creatorului (cel ce foloseste scriptul nulled).

Poate sa aiba ghinionul sa aiba probleme incepand de la o simpla inchidere a hostului dupa o sesizare a acestora (un caz fericit) pana la cine stie ce...

De aceea, free is the best, pentru ce vrea el.

Cat despre modul, sunt anumite "patch-uri" (probabil m-am exprimat gresit modul) ce pot fi aduse la pachete cum e phpBB pentru a acoperi anumite vulnerabilitati.

Nu te-am contrazis, am adus doar argumente la ce am spus mai sus, posibil sa ai dreptate intr-o anumita masura.

Link to comment
Share on other sites

Bun bun.Oricare este bun ? Sau am probleme daca de exemplu folosesc vbulletin de exempu? Caut pareri pro ) contra pentru cms urile astea..Nytro spunea ca vbulletin e de cacao intr un post ,dar mie mi se pare ca face fata la un nr mare de utilizatori si e bun pentru gestionare.si phbb si ip board..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...