Jump to content
BLKoldSUN

Yahoo Vulnerabil

Recommended Posts

Acum 3 minute am reusit sa prind in printscreen asta:

http://s2.postimg.org/boy4hjri1/yahooproblem.jpg

Pana sa apuc sa fac print, erau detaliile serverului Yahoo si aveam acces la "Security", a durat 1 minut si apoi mi-a dat eroarea din poza.

Cred ca s-a dat vreun restart la ei, nu stiu ce sa zic :)

confirm. mie intr-o noapte imi aparea pe yahoo exact contentul de la shemalecockshots dot com

Yahoo defapt e gazduit la Godaddy pe servere de 59,99 usd

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

in cel mai bun caz cineva din reteaua ta se da drept yahoo si probabil ti-a furat deja datele de logare. In cel mai rau caz este doar o incercare jalnica de a capata ceva atentie. Daca vrei atentie iti sugerez sa inveti una alta, sa faci un proiect pentru comunitate si atentia o sa vina de la sine.

Link to comment
Share on other sites

Mare hecar esti si tu? Ce metoda ai folost ? Sloboz Injection ? Sau ai furat prajiturelele.. Ai dreacu hoti, toti va place sa furati. Cred ca troll mai mare decat prostia asta nu este !

Tu nu ai citit corect topicu meu, doar am accesat in url opi.yahoo.com si mi-a aparut ala :) cu datele de sistem Yahoo, si cat timp am stat sa vad ca nu stiam ce se intampla (cam 1 min) mi-a aparut eroarea de yahoo.

Nu va mai cacati atata pe voi! Ignora postu daca este ceva ce nu iti convine.

Link to comment
Share on other sites

- Yahoo! nu e asa prost sa isi faca server pe Windows folosind XAMPP. Daca ar fi fost chiar pe Windows, cu siguranta folosea IIS, nu XAMPP.

- Daca chiar ar fi asa, atunci de ce e vulnerabil?

Concluzie: Cred ca cineva iti face un fel de MITM. Probabil vroia sa te redirectioneze la o pagina falsa, insa a bagat un link gresit la pagina lui hostata pe un XAMPP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...