Jump to content
qwerty12

Bac 2014!

Recommended Posts

Ba eu nu inteleg un lucru, si ce voi zice nu face referire la nimeni din tot topicul asta, ci in general.

Ce atatea plansete si nemultumiri... faze de genu "vai dar toata lumea credea ca se da X" .. ba coaie da sunteti ratati? daca vine Pulea Franaru din minister si da un "hint" ca se da nustiu ce subiect, profii incep sa manance cacat ca se da aia, voi chiar credeti? Pai va meritati soarta...

Cand am dat eu bacu acu 5 ani sau cati s-au facut de atunci, la fel incepeau oamenii ca sigur se da nustiu ce plm opera / autor .. dar nu stiu sa fi fost vreun prost (dintre cunoscuti) care sa fi zis ... ba, eu am invatat doar Y, ca asta am auzit ca o sa se dea.. nu frate, am invatat si eu si restu lumii toate operele din programa, am dat bani si timp pe meditatii ca profii nu erau in stare sa explice nimic, si nu sunt cel mai talentat in domeniul asta... si am invatat si am luat, fara sa mai comentez ceva.

Cred ca si daca pica ce se specula, incepeati invers "vai, dar credeam ca se da orice altceva inafara de Z, ca ei clar ziceau ca se da Z ca sa invatam orice altceva".

Lasati scuzele in plm, asta e un examen, inveti ce trebuie sa inveti pentru el si il iei, sau nu inveti si nu il iei, ca nu sunteti mai cu motz fata de acum 5-10 ani, ba din contra, din cauza anumitor influente vi se pare ca voi aveti dreptate in orice situatie.

O sa vedeti cum sta treaba la facultate, cand o sa va rupeti capu in sesiune (acum depinde daca mergeti la Spiru.. ignorati ce am zis mai inainte).

Sa nu mai zic cand o sa incercati sa va angajati undeva.

Edited by Gio33
Link to comment
Share on other sites

Tu esti nemultumit ca a fost usor ? Voiai si mai usor ? LOL. Ai avut o lista lunga de subiecte la romana, daca chiar voiai nota mare invatai tot.

Nu prea ne-am inteles, subiectul pentru M1 a fost foarte, foarte usor, ceea ce nu este normal. Din moment ce eu timp de 4 ani lucrez exercitii mult, mult mai dificile, mi se pare normal ca nivelul de dificultate sa fie putin mai ridicat. In schimb, limba romana a fost materie de 3 ore/saptamana. Ca tu sa imi ceri un subiect 3 in care sa abordez problematica geniului este deja o dovada fie de rea-vointa, fie de nesimtire. Nu a zis nimeni ca nu am invatat la romana, am citit tot, dar m-am axat pe proza, si datorita tematicii profilului la care sunt. Altceva e sa abordez proza si altceva sa abordez poezie.

Link to comment
Share on other sites

oameni buni calmati-va!

oricum procentul de promovabilitate nu sare de 60 %. sa nu uitam ca doar 137 mii de elevi au dat bac-ul. ceilalti au "valuare" din nastere. la matematica cred ca a fost mai usor, insa la istorie a fost un subiect greu pentru majoritatea elevilor.

p.s: nu inteleg de ce va agitati, oricum suntem si sunteti "generatia pierduta a europei".

p.s 2: la profil tehnologic subiectele au fost asa de usoare pentru ca madam andronescu a vrut sa bag sub pres rahatul produs in urma desfintarii S.A.M

Link to comment
Share on other sites

D. Continua sa visezi...

BTW: "S-ar"

In cativa zeci de ani o sa dispara ca generatile devin pe zi ce trece tot mai proaste... Nu vezi ca merg pregatiti din cap pana in picioare sa copieze... si la faculta,bac,teste etc.

Am o ura maxima pe astia cu Eminescu...Bai vere, tu trebuie sa iti faci "datoria" si sa inveti la toate, nu poti sa te bazezi pe subiectul X sau Y pentru ca toata povestea e random...

Oare la subiectu trei tragerea se face pe random.org :)) ca sa gaseasca ce subiect ne da?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...