Jump to content
-Immortal-

[Sugestie] STERGEREA sectiunii "Games hack"

Am dreptate  

20 members have voted

  1. 1. Am dreptate



Recommended Posts

Propun ca aceasta sectiune sa fie stearsa, pentru ca toti copii handicapati vin si cer hackuri de cauntar straic si cetin, dezgroapa threaduri vechi pentru nu stiu ce hack de cacat, si tot asa... Scade nivelul intelectual.

Daca vreun om serios vrea sa faca rost de un hack la un joc pentru oameni cu IQ peste 60, se duce frumos la market, pentru ca hack bun si gratis nu exista... Sau, daca tot ramane, macar sa nu mai apara in feed.

Astept opinii.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Copiii aia pe care ii faci handicapati intra pe forum descarca un hack de joc, apoi peste o saptamana intra si descarca poate un tutorial sau un program care il va ajuta.

De la hack de jocuri poti ajunge si mai sus, nu intotdeauna inseamna stagnare.

// Sunt multi membrii aici care au intrat prima oara doar pentru o invitatie filelist sau doar pentru un hack de games si in timp au evoluat la lucruri mai serioase.

Link to comment
Share on other sites

Copiii aia pe care ii faci handicapati intra pe forum descarca un hack de joc, apoi peste o saptamana intra si descarca poate un tutorial sau un program care il va ajuta.

De la hack de jocuri poti ajunge si mai sus, nu intotdeauna inseamna stagnare.

Cu ce poti progresa daca vii si ceri hack de metin? Sau altfel spus, ce inteligenta poti avea daca ai face lucrul asta?

Link to comment
Share on other sites

Cu ce poti progresa daca vii si ceri hack de metin? Sau altfel spus, ce inteligenta poti avea daca ai face lucrul asta?

Asta fac copiii in ziua de azi se joaca metin la 13-14 ani, apoi se joaca cs, dotA , la 17-18 ani afla si ei de hackinguri, virusi etc. Nu-i cataloga pe toti daca unul isi greseste drumul.

Link to comment
Share on other sites

Asta fac copiii in ziua de azi se joaca metin la 13-14 ani, apoi se joaca cs, dotA , la 17-18 ani afla si ei de hackinguri, virusi etc. Nu-i cataloga pe toti daca unul isi greseste drumul.

// Sunt multi membrii aici care au intrat prima oara doar pentru o invitatie filelist sau doar pentru un hack de games si in timp au evoluat la lucruri mai serioase.

Da-mi un exemplu elocvent.

Link to comment
Share on other sites

Ai probleme la mansarda "pretine"

Eu cred ca tu ai, sustinand acesti paraziti care intra pe forum doar pentru hack de metin, fut laba pe metin toata ziua, si fac pula mare cand le zici ca metin e joc de redusi mintali. Nu-mi cer scuze pentru exprimare.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

În?eleg c? te deranjeaz? acel thread. Solu?ia ar fi s? nu mai intri acolo. Oamenii chiar pot evolua în timp .. S? auzim ?i p?rerile altora.

Problema este ca nivelul intelectual in acea sectiune e MULT prea mic, si mai apar si in feed cacaturile lor.

Tot ziceti de evolutie... Veniti cu un exemplu ilustrativ, nu cu basme.

LE: A venit un cordit si mi-a dat REP cu "esti prea prost" ... Ma-ta e prea proasta, ca o sa ajungi sa dai cu botul in pula pentru o bucata de paine de la metinul tau.

Edited by -Immortal-
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Copiii aia pe care ii faci handicapati intra pe forum descarca un hack de joc, apoi peste o saptamana intra si descarca poate un tutorial sau un program care il va ajuta.

De la hack de jocuri poti ajunge si mai sus, nu intotdeauna inseamna stagnare.

// Sunt multi membrii aici care au intrat prima oara doar pentru o invitatie filelist sau doar pentru un hack de games si in timp au evoluat la lucruri mai serioase.

Exemplu

Primul meu post a fost la games hack pentru o invitatie in dota , acum nu ma mai trec prin sectiunea aia insa pana in acel moment doar dadeam cu ochii prin postarile de pe forum , nu comentam si nu eram la fel de activ (nu ca as fi acum, cine ste ce, activ).

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca tu ai, sustinand acesti paraziti care intra pe forum doar pentru hack de metin, fut laba pe metin toata ziua, si fac pula mare cand le zici ca metin e joc de redusi mintali. Nu-mi cer scuze pentru exprimare.
Eu cred ca tu ai, sustinand acesti paraziti care intra pe forum doar pentru hack de metin, fut laba pe metin toata ziua, si fac pula mare cand le zici ca metin e joc de redusi mintali. Nu-mi cer scuze pentru exprimare.

Scuza-ma,ma bag si eu in seama,daca acei "paraziti intra pe forum pentru un hack" , in general nu prea ajuta cu nimic RST acesti membrii,dar tu cu ce ajuti ? Si care e problema ta? Din cate vad ai contul facut in 14", daca esti membru mai vechi cu un user nou chiar nu ma intereseaza, tu ajuti RST mai mult decat acei "paraziti" ? Nu cred,ca majoritatea,prea putini au cunostiinte incat sa ajute,restul suntem de umplutura,adevarat? True, nu mi-e greu sa recunosc ce-i adevarat.

In loc sa taci si sa inveti de pe forum,te-ai gasit sa faci pula mare,da cine esti ? Cesar?

Din moment ce adminii,moderatorii etc au creat acel topic,logic fiind,are scopul lui,nu ?

Topicuri de genul asta am tot vazut in ultima perioada,voi intrati numai fumati pe forum ? Da-o dracu si eu intru numai beat :)) dar nu scot "capodopere" de genul asta, mai am de invatat:)))))))

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Vin si eu cu o sugestie sa nu mai deschid alt thread. Ban pentru toata lumea care vine cu "sugestii" absolut cretine. E ca si cum ai cere sa fii respectat.

ON: Nu iti place sectiunea, o ignori. Nici eu si nici tu nu am facut ceva semnificativ ca sa ai pretentia sa schimbi forumul.

Link to comment
Share on other sites

Nu iti convine ce e acolo nu intrii si gata ...

Nu trebuie sa faci gat pentru atata lucru ...

Apare in feed, si e enervant, macar lucrul asta sa il scoata... (am mai zis asta)

Vin si eu cu o sugestie sa nu mai deschid alt thread. Ban pentru toata lumea care vine cu "sugestii" absolut cretine. E ca si cum ai cere sa fii respectat.

ON: Nu iti place sectiunea, o ignori. Nici eu si nici tu nu am facut ceva semnificativ ca sa ai pretentia sa schimbi forumul.

Am eu alta si mai buna, sa te duci in pizda ma-tii. Iti repet si tie...Macar din FEED sa o scoata.

Scuza-ma,ma bag si eu in seama,daca acei "paraziti intra pe forum pentru un hack" , in general nu prea ajuta cu nimic RST acesti membrii,dar tu cu ce ajuti ? Si care e problema ta? Din cate vad ai contul facut in 14", daca esti membru mai vechi cu un user nou chiar nu ma intereseaza, tu ajuti RST mai mult decat acei "paraziti" ? Nu cred,ca majoritatea,prea putini au cunostiinte incat sa ajute,restul suntem de umplutura,adevarat? True, nu mi-e greu sa recunosc ce-i adevarat.

In loc sa taci si sa inveti de pe forum,te-ai gasit sa faci pula mare,da cine esti ? Cesar?

Din moment ce adminii,moderatorii etc au creat acel topic,logic fiind,are scopul lui,nu ?

Topicuri de genul asta am tot vazut in ultima perioada,voi intrati numai fumati pe forum ? Da-o dracu si eu intru numai beat :)) dar nu scot "capodopere" de genul asta, mai am de invatat:)))))))

Vezi ca nu vorbesti cu ma-ta, si apropo, nu intru nici beat, nici fumat, pur si simplu ma streseaza sa vad in feed panarama aia. Macar din feed sa o scoata, sau sa interzica anumite jocuri cretine.

Link to comment
Share on other sites

Ma parere, in 2 pagini de reply-uri observ ca pe tine nu te-a injurat nimeni insa tu injuri pe toata lumea.

Voi astia care va intoarceti pe forum sub alta forma dupa ce ati luat ban, obisnuiti-va cu ideea ca parerile voastre prea putin conteaza si comunitatea nu sta in voi.

Daca nu-ti dau baietii ban pana ma trezesc maine, am sa-ti rup eu gaozu cand te prind pe chat.

Link to comment
Share on other sites

Propun ca aceasta sectiune sa fie stearsa, pentru ca toti copii handicapati vin si cer hackuri de cauntar straic si cetin, dezgroapa threaduri vechi pentru nu stiu ce hack de cacat, si tot asa... Scade nivelul intelectual.

Daca vreun om serios vrea sa faca rost de un hack la un joc pentru oameni cu IQ peste 60, se duce frumos la market, pentru ca hack bun si gratis nu exista... Sau, daca tot ramane, macar sa nu mai apara in feed.

Astept opinii.

Bre, ai ceva probleme cu capul / nervii. Daca te-a lasat femeia curand, nu iti descarca aici amarul. Pune mana pe ceva iarba si relaxeaza-ti creerul un pic. Injuratul altor membri nu o sa schimbe faptul ca te-a inselat cu un prieten cunoscut, treci peste.

Link to comment
Share on other sites

imortale scuze dar tohmai ca avatar ai poza lu' Diablo :))) si vorbesti despre jocuri ??? bitch please :))

ahhh si 2) ai 40 de posturi (ca sa nu mai zic ca esti de putin timp pe forum) la un loc cu tot circu' care l-ai facut si injuraturile imprastiate in stanga si in dreapta si pretinzi chestii ? ai propus sa se scoata chestia aia daca vezi ca lumea nu te aproba probabil e un motiv nu ? asa ca ciocu' mic

Edited by Dark_4ngel
Link to comment
Share on other sites

Apare in feed, si e enervant, macar lucrul asta sa il scoata... (am mai zis asta)

Am eu alta si mai buna, sa te duci in pizda ma-tii. Iti repet si tie...Macar din FEED sa o scoata.

ai 40 posture iul 2014 si suntem in iulie ! chiar 8 iulie ! si injuri din stanga si dreapta? da cine esti tu sa faci legea pe forum?

Sa stii daca ceri prima oara un hack , dupaia te poti destepta si intelegi ca unele asa zise hack-uri is keyloggere si afla mai multe prin tutoriale puse de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Da-mi un exemplu elocvent.

Eu sunt exemplul elocvent. Prima oara am intrat pe forum in speranta ca o sa primesc o invitatie pe un tracker, si ca o sa gasesc un hack pentru un joc, si am sfarsit prin a detine cunostinte in diferite limbaje de programare, despre securitatea web si multe altele. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Propun ca aceasta sectiune sa fie stearsa, pentru ca toti copii handicapati vin si cer hackuri de cauntar straic si cetin, dezgroapa threaduri vechi pentru nu stiu ce hack de cacat, si tot asa... Scade nivelul intelectual.

Daca vreun om serios vrea sa faca rost de un hack la un joc pentru oameni cu IQ peste 60, se duce frumos la market, pentru ca hack bun si gratis nu exista... Sau, daca tot ramane, macar sa nu mai apara in feed.

Astept opinii.

Sectiunea a fost facuta pentru un proiect pe care l-am abandonat din lipsa de timp. Jocurile de orice fel sunt in general pline de bug-uri (mai ales cele browser based). Sunt oameni care ar plati pentru un bug intr-un asemenea joc si oameni care ar cauta bug-uri in jocurile respective. Daca, de exemplu, ai gasi in travian un bug important iti garantez ca ai gasi si o droaie de cumparatori pentru acel bug. Gasesti o smecherie, faci un demo, vezi feedback-ul comunitatii si apoi il postezi la market.

Pe langa toate astea exista si copii care ajung aici in cautare de hack-uri de jocuri si le vine si ideea sa invete sa dea flood la un server sau sa trimita troieni la cine stie ce admin de joc. Daca un copil vrea sa isi dedice timpul pentru a invata sa dea flood sau sa foloseasca un troian va invata pe langa toate astea si alte chestii interesante care poate ii vor indruma pasii catre hacking/securitate it. Aici intervenim noi toti (staff-ul si membrii comunitatii), in a le indruma pasii acestor copii catre lucrurile pozitive si, in timp, acel copil poate ca nu va ajunge un betivan ordinar fara loc de munca ci va lucra in domeniul it pe un salariu decent. Orice ati crede voi RST-ul a fost mereu o influenta majora in randul multora dintre cei pasionati de it si securitate it.

Pe mine si pe multi de aici nu ii deranjeaza un copil care vine si cere un hack de metin. Pana la urma vorbim de un COPIL. Vine, face cererea, iar daca nu ii raspunde nimeni poate va uita de RST definitiv. Insa este deranjanta atitudinea asta de scandal si injuraturi cand se vede clar ca majoritatea dintre noi am renuntat la abordarea respectiva.

Sugestie respinsa. Topic inchis. Nu voi da ban nimanui dar ceilalti membrii ai staffului o pot face daca asa considera de cuviinta.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Ca exemplu concret, exista persoane si in staff ( nu o sa dau nume, poate :)) ) care au ajuns aici cautand asa ceva: CQ Killer.

Si ca sa vezi, au ajuns sa lucreze la firme ale caror produse le folositi voi zilnic si au invatat lucruri pe care nici nu visati sa le stiti voi vreodata.

Copiii care cauta "hack-uri" sunt foarte atrasi de domeniul acesta: securitate IT, si o mare parte dintre ei, venind aici pentru tot felul de prostii ajung sa vada ca domeniul e mult mai diversificat si incep sa il exploreze.

Nici mie nu mi se pare utila acea sectiune pentru ca nu ma joc. Bine, ma joc, dar ma joc doar asta: http://www.flasharcade.com/tower-defence-games/play/azgard-tower-defense.html . Daca exista incepatori pe aici le recomand sa intre pe acest link, sa descarce CheatEngine si sa incerce sa triseze la acest joc, sa schimbe suma de bani disponibila. CheatEngine cauta in memoria procesului (FlashPlayer_*) o anumita valoare, de exemplu, daca ai 123 de dolari, cauti acea valoare. E posibil sa fie mai multe date in memorie cu valoarea 123. Dar, mai cheltuiesti din bani si ramai cu 111 dolari, de exemplu. Cauti din nou, valoarea 111, Next scan, dintre variabilele pe care le gasisei deja si vei gasi adresa de memorie unde e salvat numarul de dolari pe care o vei putea schimba in 9999999. Incercati asta. Nota: e singura metoda prin care am reusit sa termin joculetul ala nenorocit. Are 100 de stagii.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...