Jump to content
sdfantini

Oferta Angajare Linux SYSADMIN Firma Hosting Italia

Recommended Posts

Caut un sysadmin, de angajat pentru firma mea de Hosting Magento si Wordpress www.ecommerce.mi.it

Profilu pe car il caut este:

sysadmin Debian cu minim 3 ani experienta

bash/shell script

cunoasterea virtualizari (kvm, proxmox, networks, etc)

ninim 1 an experienta cu Nginx

cunoasterea pachetelor percona mysql

varnish este un plus binevenit care are influenta pe salariu

familiaritate cu Wordpress si Magento

debug, log analysys, analytics skills

cunoasterea linbei engleze (italiana este un plus dar nu necesar)

datoria va fii ca principal sysadmin al firmei, va costrui si arhitecta infrastructuri virtuale pentru clienti din Italia, in specific Magento si Wordpress. Va face tuning la nginx si percona mysql in functie de analiza de work load si stress test.

rareori va raspunde si la trouble ticket, dar relative la probleme cu infrastructura si nu cu cms-ul.

munca se va face remote di Romania pt primele 6 luni, si daca totu merge bine putem discuta venirea la Milano.

caut o persona care iubeste serviciul lui, are cunostinte per Linux si virtualization, si care doreste sa creasca profesional.

salariu raportat la cunostinte.

pt contact

tel: +39 3407015980 (sms, telefon, viber, whatsup)

mail: simone@ecommerce.mi.it

multumesc

Simone

Link to comment
Share on other sites

Da, Percona Database, + Percona Galera Cluster, + Percona xtrabackup/innobackupexe. Multumesc

Salutare! O întrebare: full time sau part time + on call?

Salut,

as dorii full time. Dar, daca ne intelegem, sau vrei sa vezi cum merge, sau vrei sa iti menti jobul actual, e ok si part time.

multumesc

Simone

Edited by Usr6
2 x post
Link to comment
Share on other sites

Da, Percona Database, + Percona Galera Cluster, + Percona xtrabackup/innobackupexe. Multumesc

Salut,

as dorii full time. Dar, daca ne intelegem, sau vrei sa vezi cum merge, sau vrei sa iti menti jobul actual, e ok si part time.

multumesc

Simone

Stiu ce este; ziceam ca era scris cu litere mici in topicul initial, ulterior te-ai corectat :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...