Jump to content
sudo

RST Developers giveaway #1

Recommended Posts

Noroc,

Pot pune la dispozitie pentru maxim 5 persoane de pe forum VPS-uri linux, cu specificatii decente si pe o perioada nelimitata. Cerintele mele sunt sa respectati niste conditii de utilizare. De asemenea in program intra doar utilizatori cu o anumita vechime si care inspira putina incredere, ca sa nu am eu probleme dupa.

Termeni:

https://www.mediasecure.org/acceptable-usage-policy/

Persoanele interesate sunt rugate sa posteze aici motivul pentru care au nevoie de server si o adresa de email de contact.

Cheers!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Noroc,

Pot pune la dispozitie pentru maxim 5 persoane de pe forum VPS-uri linux, cu specificatii decente si pe o perioada nelimitata. Cerintele mele sunt sa respectati niste conditii de utilizare. De asemenea in program intra doar utilizatori cu o anumita vechime si care inspira putina incredere, ca sa nu am eu probleme dupa.

Termeni:

https://www.mediasecure.org/acceptable-usage-policy/

Persoanele interesate sunt rugate sa posteze aici motivul pentru care au nevoie de server si o adresa de email de contact.

Cheers!

Am nevoie sa dezvolt diverse aplicatii, majoritatea in PHP, in special pentru a le servi date procesate unor aplicatii mobile.

Adresa de e-mail este in semnatura.

Link to comment
Share on other sites

Scuze ca ma bag in topicul tau. Am considerat ca nu are rost sa deschid alt thread. Pentru cine mai are nevoie, pot sa ofer vps-uri cu urmatoarele specificatii:

512MBMemory

1 CoreProcessor

20GBSSD Disk

1TBTransfer

In cazul in care aveti nevoie de mai multe resurse pentru dezvoltarea unui proiect pentru comunitate, ma anuntati si rezolvam. Imi trimiteti mesaj privat.

//Am raportat ceva in digitalocean.com si mi-au dat 250usd pe care sa-i folosesc.

Edited by hate.me
Link to comment
Share on other sites

@nein: te rog sa imi lasi o adresa de email unde te pot contacta. S-au dat 4 VPS-uri, ultimul disponibil o sa mearga la nein daca totul este ok. Suplimentez cu inca 2-3 VPSuri daca mai exista utilizatori cu vechime care au nevoie. De asemenea, rog sa ramana topicul deschis, in cazul ca mai exista cerinte, probleme, etc.

Multumesc!

PS1: Rog persoanele ce au primit servere dela mine sa confirme si sa lase o parere, daca e totul ok sau o critica daca nu. Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

@Gecko: E dreptul fiecaruia dintre noi sa aiba dubii. Serverul pe care sunt baietii o sa stea online destul de acum inainte pentru ca se afla hostat pe el si un site important de Hiphop, deci nu se pune problema ca baietii sa isi piarda munca. Totusi, e un serviciu gratuit si dupa cum s-a vazut eu nu am dorit sa precizez un termen pana la care au serverele, adica o sa incerc sa ii tin la mine cat timp pot. Ma angajez totusi ca in cazul in care exista anumite probleme sa ii anunt in prealabil cu o saptamana ca sa aiba timp sa isi mute proiectele, gaseasca alt provider.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Am primit VPS-ul de la @sudo.

Foarte multumit:

2 bucati core procesor: Intel® Core i7-4770 CPU @ 3.40GHz

Memorie: 1024 MB Ram

HDD: 40 GB

Average download: (13.0 MB/s)

Nimeni nu poate garanta "forever" pentru ca doar moartea e sigura pe lumea asta. Dar daca ne anunta din timp ca va inceta serviciul e perfect. Avand in vedere ca este un serviciu gratuit, care pot spune ca e de inalta calitate, sunt multumit atat timp cat e. Frumos din partea ta si mersi inca odata!

Link to comment
Share on other sites

@sudo ; mai ai vreo unu liber ? as dori unul. voi respecta conditiile inpuse si il voi folosi doar pentru a crea un server (server linux,client windows). configuratia pe care o am nu imi permite sa rulez vm si sa fac debug in acelasi timp. nu e musai, doar daca mai ai loc. contact : spide112[at]yahoo[dot]com . multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...