Jump to content
kNigHt

Coailii Password Recovery Admin Panel

Recommended Posts

am facut exact cum ai zis ...nu apare nimic in logs ! si daca intru pe url htt://siteul meu/coaili/api apare " The page has not been found."

si in logs am [03-May-2015 12:45:18 UTC] [FATAL ERROR] [RUNTIME ERROR] SQLSTATE[42S02]: Base table or view not found: 1146 Table 'jghojrpo_coaili.coailii_sessions' doesn't exist

Iar api log zice " [2015-05-03 12:55:32] api_logger.WARNING: Invalid application ID provided. Supplied application ID: 0 [] []

[2015-05-03 13:03:26] api_logger.WARNING: Invalid application ID provided. Supplied application ID: 0 [] []

[2015-05-03 13:04:28] api_logger.WARNING: Invalid application ID provided. Supplied application ID: 0 [] []

"

Edited by b90rvn
Link to comment
Share on other sites

am facut exact cum ai zis ...nu apare nimic in logs ! si daca intru pe url htt://siteul meu/coaili/api apare " The page has not been found."

Verifica daca ai mod_rewrite in install-ul tau de apache2 si daca ai fisierul .htaccess in directorul root al aplicatiei.

si in logs am [03-May-2015 12:45:18 UTC] [FATAL ERROR] [RUNTIME ERROR] SQLSTATE[42S02]: Base table or view not found: 1146 Table 'jghojrpo_coaili.coailii_sessions' doesn't exist

Verifica daca ai importat corect baza de date si ai facut legatura buna cu application/config/db.php.

Iar api log zice " [2015-05-03 12:55:32] api_logger.WARNING: Invalid application ID provided. Supplied application ID: 0 [] []

[2015-05-03 13:03:26] api_logger.WARNING: Invalid application ID provided. Supplied application ID: 0 [] []

[2015-05-03 13:04:28] api_logger.WARNING: Invalid application ID provided. Supplied application ID: 0 [] []

Rezolva-le pe primele doua si vezi daca ti-o mai da dupa aceea si pe a treia.

Link to comment
Share on other sites

Am urmat toti pasii

Trebuie sa folosesc aceeasi parola la " Encryption Password " ca la userul "admin" de pe site ? Daca da , asa am folosit .

La php panel path am folosit ByetHost Free Hosting Offer Landing Page

Site-ul functioneaza , sunt logat , nu exista erori.

Am testat pe mine si pe inca un PC conectat la aceeasi retea WIFI , nu-mi apare nimic in lista de pe site , am omis ceva ?

Vezi daca ai ceva in directorul logs.

Nu imi pot da seama daca ai omis ceva fara mai multe detalii. Citeste cu atentie procesul de instalare si de aici, si de la aplicatie.

Link to comment
Share on other sites

Comanda SQL:

INSERT INTO `coailii_accounts` ( `id_account` , `username` , `password` , `access_type` )

VALUES ( 1, 'admin', 'ea4788d5660f92bc30f7d2d2adc29ce75a04a80e', 'admin' ) ;

MySQL zice: Documenta?ie

#1062 - Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'

Si ce pula mea o insemna asta?

Link to comment
Share on other sites

*EDIT* If you have read this post, installed the webapp, looked at the link with "Coailii Password Recovery Admin Panel SQL structure" and said "meh I don't know what this is, I will just move on", I will kindly ask you to start learning about how a web application and a database server works, because we don't have the resources, nor the will to teach all of you what you can find with a fucking google search.

Va rog luati aminte fiindca deja este penibil...

Link to comment
Share on other sites

Poata sa imi spuna si mie cine de ce nu am acces la baza de date? Mentionez ca am host de la hostinger si primesc acest mesaj:

[FATAL ERROR] [RUNTIME ERROR] SQLSTATE[42000] [1044] Access denied for user 'u485503961_1'@'10.2.1.17' to database 'coi'

Link to comment
Share on other sites

Poata sa imi spuna si mie cine de ce nu am acces la baza de date? Mentionez ca am host de la hostinger si primesc acest mesaj:

[FATAL ERROR] [RUNTIME ERROR] SQLSTATE[42000] [1044] Access denied for user 'u485503961_1'@'10.2.1.17' to database 'coi'

Verifica daca datele de conectare din application/config/db.php sunt corecte.

Link to comment
Share on other sites

Am gasit cauza. Am citi in comm ca trebuie sa modific in index.php flalse cu true pentru ca imi aparea o pagina goala exact ca a celui care a postat. Dar si mie imi apare o pagina goala chiar daca am importat baza de date.

Care crezi ca este cauza?

Edited by HacMan
Link to comment
Share on other sites

Am gasit cauza. Am citi in comm ca trebuie sa modific in index.php flalse cu true pentru ca imi aparea o pagina goala exact ca a celui care a postat. Dar si mie imi apare o pagina goala chiar daca am importat baza de date.

Care crezi ca este cauza?

Pai ti-ai dat singur raspunsul pana acum. Pune development true in loc de false in index.php si vezi ce-ti da.

Link to comment
Share on other sites

Pai am spus ce imi da

[FATAL ERROR] [RUNTIME ERROR] SQLSTATE[28000] [1045] Access denied for user 'user'@'10.2.1.17' (using password: YES)

Asta am in db.php

<?php

return array(

'db_hostname' => 'mysql.hostinger.ro',

'db_username' => 'user',

'db_password' => '123456',

'db_name' => 'baza',

'db_prefix' => 'u485503961_'

);

Baze de Date MySQL : u485503961_baza

Utilizator MySQL: u485503961_user

Gazd? MySQL: mysql.hostinger.ro

Edited by HacMan
Link to comment
Share on other sites

Pai am spus ce imi da

[FATAL ERROR] [RUNTIME ERROR] SQLSTATE[28000] [1045] Access denied for user 'user'@'10.2.1.17' (using password: YES)

Asta am in db.php

<?php

return array(

'db_hostname' => 'mysql.hostinger.ro',

'db_username' => 'user',

'db_password' => '123456',

'db_name' => 'baza',

'db_prefix' => 'u485503961_'

);

Baze de Date MySQL : u485503961_baza

Utilizator MySQL: u485503961_user

Gazd? MySQL: mysql.hostinger.ro


$ host mysql.hostinger.ro
Host mysql.hostinger.ro not found: 3(NXDOMAIN)

Mie nu-mi rezolva domeniul. Mai verifica odata datele de conectare date de ei.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...