Jump to content
walker

Vrei sa faci bani pe net si nu sti de unde sa incepi?

Recommended Posts

Asteptand PM asa vreti voi sa faceti bani, unii muncesc de dimineata pana seara si unii dintre voi daca se poate sa luati totul pe tava, fara sa testati fara nimic, vreti sa faceti bani pe internet aveti google, aveti tor, aveti creier . 

Sau ma rog asteptati in continuare PM putorilor

 

Anutul aluia pare a fi luat din teleshoping, a descoperit si el apa calda si a venit repede sa se laude

Edited by TheAnalyst
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fusername said:

Cei care au bani nu muncesc deloc.

Cei saraci muncesc din greu.

Asta este realitatea. Munca este pentru prosti.

Atunci fura flacau , ai toate conditiile sa furi, du-te si vinde poze pe ebay , fa scams

Exista doua tipuri de munca: 1. munca in care muncesti de dimineata pana seara pentru a te intretine si atat (asta de obicei cand muncesti pentru cineva)

                                      2. munca in care muncesti de dimineata pana seara , dar la sfarsit de luna iti vin 3-4k $

Diferenta dintre cele doua tipuri de munca tine de mintea fiecaruia, te duce capul sa faci ceva , faci ! Nu te duce capul , asta e 

Voi luati exemplu toate rebuturile societatii, aia nu munesc si nu sunt in puscarie fiindca statul este ocupat cu propiile sale furaciuni dar deja intram in alt subiect.

Munca nu este pentru prosti, munca este pentru oamenii cinstiti si se pot face bani si din munca cinstita. 

Edited by TheAnalyst
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, TheAnalyst said:

Atunci fura flacau ,

 

Nu a zis nimeni nimic despre furt. Probabil ai inteles asta pentru ca nu stapanesti bine limba romana.

 

46 minutes ago, TheAnalyst said:

Atunci fura flacau , ai toate conditiile sa furi, dute vinde poze pe ebay , fa scams

Exista doua tipuri de munca: 1. munca in care muncesti de dimineata pana seara pentru a te intretine si atat (asta de obicei cand muncesti pentru cineva)

                                      2. munca in care muncesti de dimineata pana seara , dar la sfarsit de luna iti vine 3-4k $

Diferenta dintre cele doua tipuri de munca tine de mintea fiecaruia, te duce capul sa faci ceva , faci ! Nu te duce capul , asta e 

Voi luati exemplu toate rebuturile societatii, aia nu munesc si nu sunt in puscarie fiindca statul este ocupat cu propiile sale furaciuni dar deja intram in alt subiect.

Munca nu este pentru prosti, munca este pentru oamenii cinstiti si se pot face bani si din munca cinstita. 

 

Draga analistule.

Edited by fusername
Link to comment
Share on other sites

Topingul asta cu de toate se poate inchide , imi pare rau ca va dau de munca moderatorilor , este greseala mea ca mi-a trecut prin minte sa cred ca aici , o fi vreo persoana care ar vrea sa castige niste bani online si nu stie de unde sa inceapa.

 

In plus jumate de forum nu stiu ce impresie are ca vreau sa fac, ce exeperiente ati avut, dar ati reusit sa imi stricati tot chefu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, walker said:

Topingul asta cu de toate se poate inchide , imi pare rau ca va dau de munca moderatorilor , este greseala mea ca mi-a trecut prin minte sa cred ca aici , o fi vreo persoana care ar vrea sa castige niste bani online si nu stie de unde sa inceapa.

 

In plus jumate de forum nu stiu ce impresie are ca vreau sa fac, ce exeperiente ati avut, dar ati reusit sa imi stricati tot chefu.

 

 

 

iesi acasa ca ai rupt p*la

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2016 at 11:22 AM, walker said:

Da vreau sa imi fie si referrali, dar nu vad ce este rau in asta atat timp cat ofer suport.

Castigurile referralilor nu se schimba , au aceleasi castiguri, eu primesc un bonus meritat zic eu, pentru toata indrumarea, desi bonusul este aproape nesemnificativ de 3-8% in cele mai multe cazuri.

 

Sincer si eu m-am inscris referral la altii si o fac de cate ori  am ocazia, mai ales daca primesc si suport, la inceput conteaza enorm acel "know how".

 

 

Pai asa zi faraoane. Ce atata secretomanie (am uitat ca sunteti Romani secretosi). N-are rost sa ne imbatam cu apa rece si sa spunem ca am baut whisky. Banii pe internet se fac cu... bani. Poti sa te inscrii si pe site-uri de tip PTC dar, la 0.001 centi pe click, nu cred ca faci bani cat sa cumperi o paine la sfarsit de luna indiferent cati afiliati ai avea.

 

Sa scurtam povestea: Mergeti pe clickbank .com (sau pe orice site de vanzari prin afiliere vreti de la nioi: 2parale,, bijutnet, etc) Clickbank este cel mai mare site din lume cu produse de vanzare gen afiliat.

 

1.Va faceti un cont.

2. Alegeti un produs si copiati link-ul de afiliat.

3. Promovati acel link de afiliat cat de agresiv puteti (daca produsul are piata de desfacere).

 

Cum promovez eu produsele de vanzari in sistem de afiliere? Cumpar trafic. Cumpar prin retelele de publicitate:  Bing, Buysellads, 7search. 

 

ATENTIE: Cei care sunteti incepatori in publicitate PPC, sfatul meu este sda nu va bagati pe Google Adwords pentru ca, daca nu stiti ce faceti, va puteti da si camasa de pe voi.

 

Rezultatele mele au fost si sunt destul de bune. La 1.000 de dolari investiti, am scos 3.000 de dolari in total. (2.000 profit).

 

Pentru cei care nu aveti bani, va recomand Trafficmonsoon .com este un altfel de site. Acolo din PTC, se pot face 0.40 de centi pe zi. Daca nu stiti "cu ce se mananca" trafficmonsoon, sunt destule videoclipuri pe youtube.

 

Daca aveti bitcoin si vreti sa-i investiti in generare de trafiic, ii puteti investii in mellowads .com Este o platforma prin care puteti cumpara traffic daar, in loc sa investiti bani investiti, bitcoin. Puteti cumpara traffic CPC (cost per click) si CPM (cost per million). Dar, la Mellowads, CPM-ul este mai scump decat CPC.

Link to comment
Share on other sites

On 3/22/2016 at 6:26 PM, walker said:

Topingul asta cu de toate se poate inchide , imi pare rau ca va dau de munca moderatorilor , este greseala mea ca mi-a trecut prin minte sa cred ca aici , o fi vreo persoana care ar vrea sa castige niste bani online si nu stie de unde sa inceapa.

 

In plus jumate de forum nu stiu ce impresie are ca vreau sa fac, ce exeperiente ati avut, dar ati reusit sa imi stricati tot chefu.

 

 

 

Oamenii vor sa faca bani pe internet. Dar tu, te-ai gandit sa lasi secretomania de o parte? Am inteles ca, o mare parte din oamenii care ti-au trimis PM, nu au primit nimic sde la tine.

 

Macar atat sa faci si tu daca tot "detii secretele lumii". Comunica. Vorbeste cu cei care iti dau mesaje private.

Link to comment
Share on other sites

Sunt o gramada de metode de facut bani pe net, dar intr-adevar trebuie si munca.

Daca nici munca asta nu va place, atunci mergeti si sapati santuri :)

Sau daca nu vrei sa muncesti foarte mult, trebuie sa fii istet, sa studiez o metoda si sa faci

ceva diferit la ea. Sa iti aduci acel aport pentru a functiona la capacitati maxime.

 

Bafta !

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...