Jump to content
ZeroCold

Hacker adevarat ;)

Recommended Posts

"ma, un hacker adevarat....."...(asta inseamna ca esti hacker adevarat..de sti daca cum si ce sa folosesti?tare:d) , insa dupa parerea mea, un hacker adevarat (hai ca incep si eu acuma...de ca sa nu fac ca toti ceilalti) nu ar folosi mouse-ul decat daca i s-ar putea ghici urmatoarele lui miscari. :)

Link to comment
Share on other sites

Deci Hacâr vine din latina.

A fost o vorba spusa de marele Galileo Galileu in anul 1337 galilitilor sai. Intrebat fiind daca Pamantul se presupune a fi la fel de drept ca in world of warcraft, acesta a exclamat:

Hacâr si move!

Si move au ramas de atunci si epicele in world of warcraft, numa palaria de hacâr a derivat de la mov la alb sau negru, dupa placu inimii hacârului. Si de aia niciodata nu s-a mai auzit de "mov hat"

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce e asha amuzant.. cam are dreptate tipul.. sau voi nu avetzi treaba cu programarea alea, alea? dau pariu ca voi copiatzi cu click dreapta -> copy si apoi click dreapta -> paste desigur ;-)

P.S. : profu` meu de info din liceu ne dadea peste mana cand puneam mana pe mouse =))

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce e asha amuzant.. cam are dreptate tipul.. sau voi nu avetzi treaba cu programarea alea, alea? dau pariu ca voi copiatzi cu click dreapta -> copy si apoi click dreapta -> paste desigur ;-)

P.S. : profu` meu de info din liceu ne dadea peste mana cand puneam mana pe mouse =))

asta hacker adevarat.... te invata sa numai folosesti mouse-ul pentru ca nu e de tine. Si faza cu copy/paste e prea aiurea, nu zice de altu ce faci tu. Veziti de treaba ta si apoi vorbeste de altu.

Poate ala care foloseste mouse-ul iti da lectii pe bani in domeniul asta, asa ca taci daca sti ca nu ai habar de tine. Cand iti cumperi alt pc sa le spui sa nu iti dea mouse ca tu esti prea dastept si te caci pe el pentru ca esti hacker-ul plii mele. te-am pupat si eu dar si toti ceilalti.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce e asha amuzant.. cam are dreptate tipul.. sau voi nu avetzi treaba cu programarea alea, alea? dau pariu ca voi copiatzi cu click dreapta -> copy si apoi click dreapta -> paste desigur ;-)

P.S. : profu` meu de info din liceu ne dadea peste mana cand puneam mana pe mouse =))

Deci tu le ai cu programarea, alea, alea? De cat timp programezi si in ce limbaje? Cate aplicatii ai scris pana acum? Cati bani ai facut din programare?

Si ce copiem "noi"? Uite, eu ca sa copiez, folosesc CTRL + C, CTRL + V, deci nu folosesc mouse-ul. Moama ce hacker sunt si nici nu stiam.

Si eu jucam Counter-Strike cu proful de info din generala la fiecare ora. Fiecare prof cu ideile lui.

Tu folosesti mouse-ul? Ia sa te vad, scoate mouse-ul si stai o saptamana fara mouse, tu hackere care nu folosesti asa ceva.

De unde plm va vin ideile astea tampite nu stiu...

Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian

Pai ba "bagabontule" eu am 3 mouse-uri si 2 tastaturi

Sunt mai hacker ca voi :))

eu folosesc CTRL + A, CTRL + X cu CTRL + V [iara sunt mai hacker ca voi] :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...