Jump to content
altul

21.12.2012

Recommended Posts

S-a mai discutat si nu vreau sa fac un nou circ aici cu subiectul asta.

Are cineva ceva link-uri sau date oficiale inafara de ce gasesti in romania privind la ce o sa fie concret cand pamantul o sa treaca prin bariera de fotoni?

Ce efecte o sa aiba bombardarea cu fotoni..etc?

Tot ce stiu ca un tub cu luminofori lumineaza atunci cand este supus unui bombardament cu fotoni....cum sunt si osciloscoapele.

Unii oameni am auzit ca vorbesc si de eruptii solare radiatii ..etc dar nu stiu mult despre asta...

uite ce gasesti in romania despre subiect intr-o revista dedicata ::))))

http://www.revistamagazin.ro/index.php?searchword=2012&option=com_search&Itemid=

Link to comment
Share on other sites

Ce aveti cu Dragul de Iisus? mai legati-va de el si iar va veti alege cu o inchizitie care va tine 1000 de ani si nenea satan va fi mana lui dreapta! cand va veni vorba de pedepse! si in 2012 se va implini profetia care spune clar ca toti vom arde in hell si nenea Belzebub su tovarashul lui mephistofeles ne va freca in cur pt. ca ne-am curvalit la yehva si nu neam daruit de slujba neagra a lor!

Nu avem sanse sa supravietuim ,vom arde ca sobolanii ,Iisus cu toata gashca lui si satan cu tovarasi lui la fel ,impreuna iei ne vor aranja zilele!

Deci sa ne rugam la budha ca poate o sa ne ajuta chrisna sa ajungem in valhalla su in nirvana sau in ciorba asta ce mi-au bagat in cap toate stirile din lume...

Dumnezeu sa va oroteasca sau jehva su nu mai shtiu cine ALEGETI VOI!

Sper c? ai scris la mi?to asta. Chiar. Tu ce religie e?ti?

Practic religia sufletelor plastice(....sper ca vei intelege...)

2012 THE "TRAGIC" END

Edited by -=(Alex.sm26)=-
Link to comment
Share on other sites

Ce aveti cu Dragul de Iisus? mai legati-va de el si iar va veti alege cu o inchizitie care va tine 1000 de ani si nenea satan va fi mana lui dreapta! cand va veni vorba de pedepse! si in 2012 se va implini profetia care spune clar ca toti vom arde in hell si nenea Belzebub su tovarashul lui mephistofeles ne va freca in cur pt. ca ne-am curvalit la yehva si nu neam daruit de slujba neagra a lor!

Nu avem sanse sa supravietuim ,vom arde ca sobolanii ,Iisus cu toata gashca lui si satan cu tovarasi lui la fel ,impreuna iei ne vor aranja zilele!

Deci sa ne rugam la budha ca poate o sa ne ajuta chrisna sa ajungem in valhalla su in nirvana sau in ciorba asta ce mi-au bagat in cap toate stirile din lume...

Dumnezeu sa va oroteasca sau jehva su nu mai shtiu cine ALEGETI VOI!

2012 THE "TRAGIC" END

Sper c? ai scris la mi?to asta. Chiar. Tu ce religie e?ti?

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca s-a mai mentionat si as vrea sa intaresc lucru asta, religiile nu sunt altceva dc niste mecanisme de a tine masele in lanturi, scopul primar positiv este de a evita crimele, si alte faradelegi, dar, religiile nasc certuri, razboaie, si intotdeauna au fost in conflict cu stinta, cu dezvoltarea... Religia e binele care aduce rau, cat despre nuanta, e subiectiv, fiecare crede in ce si cum vrea, prin prisma oricarei organizatii.

Asa ca am putea incerca sa vb mai obiectiv si sa nu ne certam pe tema religiei, nu are sens, am putea sa discutam mai bine despre topic in sine, prin prisma stintifica,

Ati auzit despre planeta Nibiru? mi se pare interesant, but sunt putine informatii din surse credibile pe net...

Link to comment
Share on other sites

Pai stiti ca totul a inceput cu un Big Bang. Si se va termina cu un Big Crunch dupa cum au denumit cercetatorii fenomenul. Acesta inca nu se stie exact cand va avea loc dar mayasii incasii si Mac Donalds spun ca prin iunie.

Link to comment
Share on other sites

asta cu 2012 e suspecta...adevarat, anul va fi plin de evenimente cu importanta spirituala mare..eu unul simt ca ceva e aproape, dar nu imi pot explica ce.

Cat despre religii...majoritatea religiilor(importante si raspandite) sunt facute pentru a manipula (lucur relativ bun acum cateva mi de ani), dar si pentru a educa spiritul, a te sprijinii si ajuta.Mai este un alt tip de religie, deviata din conceptul de "religie" foarte putin raspandite, cu credinte proprii, de la credinte pacifiste pana la cele fanatice.

Sunt create de oameni care din cauza neregasirii in religiile comune au simtit nevoia sa isi creeze propriul cult, Satanismul de exemplu. Vorbesc despre anumite concepte, pana si imaginea lui Satan si mentalitatea este una foarte stricta.Aceste nevoie de a-ti crea o zeitate sunt necesare, iar multe dintre aceste culte si dogmele acestora pot fi foarte repede dezvoltate si modelate , in functie de gandurile si informatiile prelucrate de subconstient, transmise in creier in varianta deformata, eventual dezvoltate de dez/abilitatile psihice ale omului.Acestea sunt extremele.Sincer, nu cred in nicio religie in a fi 100% reala, dar mai mult ca sigur, o zeitate exista.Cineva ne supravegheaza..inca imi mai pun dubii in legatura cu zeitatea opusa (evil). Parerea mea e ca zeul intunecat este reflectia ego-ului uman. Zeul suprem ne lasa sa descoperim calea, ne lasa sa alegem, iar la final o sa vedeti ca cea mai mare lupta nu o duceti cu Satan, mephisto, lucifer, ci cu voi insiva.

@loki

universul e bebelus, mai are mult de trait :)

Link to comment
Share on other sites

Ma refeream la asa zisa forta a raului pe care se bazeaza majoritatea religiilor.Satan a fost doar un exemplu, poate nu m-am referit la cel pe care il slujesti tu, ci la cel din conceptia crestinitatii. In opinia mea adevarata forta intunecata suntem noi. Adevarul despre zeitatea suprema nu il putem afla, istoriile antice ne lasa foarte putine indicii. Toti credem in ceva, dar sa stiti ca spiritul uman este foarte puternic. Atat am de gand sa spun, nu are rost sa o lungesc si sa intru in amanuntele unor teorii bine puse la punct, si in ocultism.

Cat despre religii, ar trebuii sa ne abtinem de la afirmatii "Dumnezeu e cel mai bun","Satan e creatorul umanitatii" si alte chestii de genul asta, deobicei duce la un conflict sau la intrigi. Fiecare crede ce vrea, nu trebuie sa indoctrineze sau sa bage pe gat. Din cate am vazut, unul dintre liderii vostri spirituali (Maxine Dietrich) nu baga pe gat religia asta, ba din contra, incearca sa o argumenteze intr-un mod pasnic, lucru pe care ,sincer sa fiu, nu l-am vazut la niciunul dintre semenii tai Satanisti.

Sa lasam fiecare om sa decida daca Dumnezeu exista, daca umanitatea va disparea in 2012, si daca Basescu nu va candida la presedentie anul asta.

Link to comment
Share on other sites

Nu e nici un trolling, dac? tu crezi c? a?a e (trolling), e p?rerea ta de ignorant.

Da, sunt un ignorant.

Dar un lucru ?tiu sigur: un troll adev?rat nu va recunoa?te niciodat? ca este troll. ?i cu asta am încheiat discu?ia, tinere satanist. Spor la evanghelizare.

Edited by wvw
da' repede le mai editezi, tinere
Link to comment
Share on other sites

Ma refeream la asa zisa forta a raului pe care se bazeaza majoritatea religiilor.Satan a fost doar un exemplu, poate nu m-am referit la cel pe care il slujesti tu, ci la cel din conceptia crestinitatii. In opinia mea adevarata forta intunecata suntem noi. Adevarul despre zeitatea suprema nu il putem afla, istoriile antice ne lasa foarte putine indicii. Toti credem in ceva, dar sa stiti ca spiritul uman este foarte puternic. Atat am de gand sa spun, nu are rost sa o lungesc si sa intru in amanuntele unor teorii bine puse la punct, si in ocultism.

Cat despre religii, ar trebuii sa ne abtinem de la afirmatii "Dumnezeu e cel mai bun","Satan e creatorul umanitatii" si alte chestii de genul asta, deobicei duce la un conflict sau la intrigi. Fiecare crede ce vrea, nu trebuie sa indoctrineze sau sa bage pe gat. Din cate am vazut, unul dintre liderii vostri spirituali (Maxine Dietrich) nu baga pe gat religia asta, ba din contra, incearca sa o argumenteze intr-un mod pasnic, lucru pe care ,sincer sa fiu, nu l-am vazut la niciunul dintre semenii tai Satanisti.

Sa lasam fiecare om sa decida daca Dumnezeu exista, daca umanitatea va disparea in 2012, si daca Basescu nu va candida la presedentie anul asta.

@v1c, spor la sclavia sub YHVH/Jehova.

@NWA, tu e?ti 007m? Dac? da, sunt încântat s? v?d c? nu faci flame pe subiectul "Satan". Da, Maxine încearc? s? fac? ceva pentru care Joy of Satan e cea mai dispre?uit? comunitate, cu peste 40.000 adep?i. Celelalte secte si comunit??i satanice (majoritatea) sunt formate din ignoran?i pro?ti, jeguri umane, chiar cre?tini sau musulmani sub acoperire. JoS s-a p?strat mereu liber de asemenea indivizi. Tot ce se zice despre Maxine sunt minciuni. Da, e neo-nazist?. ?i? Oricum evreii... mda. BTW, nice to see your behavior.

Link to comment
Share on other sites

@v1c, spor la sclavia sub YHVH/Jehova.

@NWA, tu e?ti 007m? Dac? da, sunt încântat s? v?d c? nu faci flame pe subiectul "Satan". Da, Maxine încearc? s? fac? ceva pentru care Joy of Satan e cea mai dispre?uit? comunitate, cu peste 40.000 adep?i. Celelalte secte si comunit??i satanice (majoritatea) sunt formate din ignoran?i pro?ti, jeguri umane, chiar cre?tini sau musulmani sub acoperire. JoS s-a p?strat mereu liber de asemenea indivizi. Tot ce se zice despre Maxine sunt minciuni. Da, e neo-nazist?. ?i? Oricum evreii... mda. BTW, nice to see your behavior.

Da, eu sunt, eu sunt. Am ajuns la concluzia ca nu are rost sa ne dezbatem punctele de vedere pentru ca niciodata nu se va ajunge la un acord comun.

Nu ma intereseaza interesele unei persoane, ci doar mentalitatea.Nu conteaza ca e neo-nazista. Dar depinde din ce punct de vedere privesti lucrurile. Eu nu consider ca evreii ar trebuii judecati, ci cultul care lucreaza pe ascuns impotriva umanitatii. Pana la urma, nu e vina fetitei de 8 ani ca s-a nascut intr-o familie de evrei. Cum nu e nici vina baiatului de vis-a-vis ca s-a nascut intr-o familie de crestini. Daca exista o zeitate cu adevarat puternic si a tot stiutoare, sunt sigur ca nu ne va judeca intrun mod aspru. Nu poti sa judeci un om ce a fost "fortat" sa creada in ceva(cazul crestinismului). Nu o sa abordez subiectul unei "judecati finale" deoarece o sa am mult de scris iar, si nu am chef de dureri de maini.

Sincer, eu as fi fericit sa aflu ca lumea nu e asa de complicata pe cat pare, ca exista un zeu care va venii si ne va izbavii pe toti fara sa platim pentru lucruri de care nu ne facem vinovati, si fara sa fim judecati in functie de principiile umane.

Link to comment
Share on other sites

@v1c, spor la sclavia sub YHVH/Jehova.

Ti-e frica de bau bau ? adica ... esti culmea,spuneai acum cateva luni ca ti-ai dat seama cine este Dumnezeu ce doreste El sa faca si acum invers ... =) sa inteleg ca ti-e frica de "social engineering"(i love this shit) ? atunci(cand credeai in Dumnezeu)si acum(cand te-ai "intors" cu spatele) erai foarte foricit ca ai aflat tu ... marele secret,ca sti motivul pentru care traiesti =)

Oricum frumos ... n-w-a e grozav... el simte! : "eu unul simt ca ceva e aproape, dar nu imi pot explica ce.";nullbyte e ferm convis ca "a scapat de sub sclavie" ... superb =)

B? nene, dac? murim, murim ?i gata. Ce atâta zarv??

;-) bine "spus", e nevoie de inteligenti precum nullbyte care vor incerca(si incearca) sa ne convinga ca traim sub slavie ... de ce ? fun.

Link to comment
Share on other sites

Ti-e frica de bau bau ? adica ... esti culmea,spuneai acum cateva luni ca ti-ai dat seama cine este Dumnezeu ce doreste El sa faca si acum invers ... =) sa inteleg ca ti-e frica de "social engineering"(i love this shit) ? atunci(cand credeai in Dumnezeu)si acum(cand te-ai "intors" cu spatele) erai foarte foricit ca ai aflat tu ... marele secret,ca sti motivul pentru care traiesti =)

Oricum frumos ... n-w-a e grozav... el simte! : "eu unul simt ca ceva e aproape, dar nu imi pot explica ce.";nullbyte e ferm convis ca "a scapat de sub sclavie" ... superb =)

;-) bine "spus", e nevoie de inteligenti precum nullbyte care vor incerca(si incearca) sa ne convinga ca traim sub slavie ... de ce ? fun.

simt in urina , nenea xzu.

Cel putin nu sunt nesimtit : lol :

Link to comment
Share on other sites

Ok, sa ma anunte si pe mine cineva cand vine sfarsitu lumii ca sa imi rezerv loc la o terasa de unde pot savura linistit o bere privind artificiile....;))

Sunt un suflet pierdut ce sa zic;))

(PS: cred in ce numesc unii 'dumnezeu/satana' ca inceputul si sfarsitul, si ECHILIBRUL CARE DA VIATA, cert e ca tota lumea crede in ceva, poate cu mici exceptii, dar ca religie, nu mai stiu cum se numeste, mi se pare cea mai interesanta, katerinka, aia cum ca esti propriul tau dumnezeu)

Nu va mai certati mai nene n-are sens!!!

Link to comment
Share on other sites

simt in urina , nenea xzu.

Cel putin nu sunt nesimtit : lol :

=),nenea... wtf

Jet. Chiar m-ai crezut? ?EAP? B?IATU'! AI LUAT ?EAP? TU ?I 90% din cunoscu?i.

Cite?te-mi pe blog: http://nullbyte.info/private-post-1.html ;)

Ce as mai putea spune ? , =)))))

edit :

@xzu, tu dup? semnul întreb?rii pui ","? Foarte inteligent.

=)))))),mai pot "spune" ceva ?

wtf repet wtf =))))

Apropo am folosit edit sa nu stricam aiurea topicu' omului

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...