Jump to content
ZeroC00l

Copiat la teste de pe telefon

Recommended Posts

Exista o aplicatie mica cu care puteti compila texte sub forma unei aplicatii ".jar" si le putei citi de pe telefon (pentru ca nu toate telefoanele suporta fisiere ".txt" si chiar daca suporta, nu la marimi destul de mari).

Eu am folosit metoda asta cand am avut de invatat vreo 20 de pagini de caiet, sa ma ierte Dumnezeu da as avea si alte lucruri mai bune de facut decat sa invat atat. Singurul dezavantaj o fost k trebuia sa-mi scriu eu lectiile.

Aplicatia ii grozava oricum linku ii aici:

http://www.mobile-mir.com/en/reader.php

Link to comment
Share on other sites

Si scoti telefonu la test si te uiti pe el nu ? Oricum s-ar prinde daca te-ar vedea cu telefonul.Mi se pare ca poti iesi foarte repede din aplicatie dar oricum ce poti face in timpul orei (unui teste) cu telefonul in mana sau unde l-oi tine...Aplicatia este draguta dar trebuie ceva mai ingenios pentru copiat nu dupa telefon

Link to comment
Share on other sites

Eu scriu subiectele/cursurile in format .txt si le trec pe telefon si pe mp4 (al meu are si redare text) ! Daca ma pune sa sting telefonul ma apuc sa scriu de pe mp4

cam asa fac si eu

este mai bine cu mp4 deoarece este mult mai mic si mai subtire ca telefonul. eu il agat cu guma de scaun:D

Link to comment
Share on other sites

da sau sfatul meu nu te duce nicodata fara sa sti nimic la un examen[cu gandul ca copiezi] sau fara sa ai macar 2 surse sigure de copiat.orice se poate intampla..sincer inate faceam copiutzele cu mana si invatam cateodata nici nu mai aveam nevoie de ele

si tine minte socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ;)

Link to comment
Share on other sites

Folositi OfficeSuite. Il inregistrati si este totul ok. Il puteti lua de pe sharemobile [dot] ro. E usor de folosit, mergeti la find scrieti cuvant din intrebare si dati un simplu next, daca nu sare la intrebarea de care aveti nevoie este de ajuns sa dati un next, nimic mai mult. Este foarte util pentru cei care aveti pe la faculta, intrebari puse in grila :) Va aranjati putin grilele de acasa si este totul ok.

Link to comment
Share on other sites

pai sa zicem,ca atunci cand iti pregatesti fituicile,si ti le scrii si apoi le bagi pe telefon sau oriunde altundeva,parerea mea e ca ramai cu ceva in cap,cand le scrii,si nu prea mai ai mare nevoie de fituica! *Poti incerca cu sticla de cola,iei ambalaju jos de pe el,il scanezi si iti scrii ce ai nevoie pe el asta in loc la ingrediente sau ce dreq o scrie acolo,si pac-pac o lipesti pe sticla si esti boss!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...