Jump to content
coolbyte

Parere despre vaccinul antigripal

Recommended Posts

Nu m-am racit de aproape un an. O ard pe mahoarca, girpa asta porcina e identica cu cea aviara. Uuu a sosit girpa porcina, unde sa ne ascundem. Poate sa fie o alta modalitate de a inlatura probleme reale din tara noastra. Ma voi vaccina doar daca este necesar, dar inainte citest prospectul.

precum ca ar fi o modalitate de a diminua populatia lumi si a stabiliza resursele.

Asta nu o mai cred. Voi nu va ganditi cati oameni mor in fiecare zi. Aia din Africa abia supravietuiesc, noi mai mult suntem preocupati de "gripa porcina". In fine, mi se pare o mare prostie.

-Gonzalez

Link to comment
Share on other sites

Aia din Africa abia supravietuiesc, noi mai mult suntem preocupati de "gripa porcina". In fine, mi se pare o mare prostie.

-Gonzalez

si daca totul are legatura si cu aia din Africa care mor zilnic cu miile? crezi tu ai avea vreun habar despre asa ceva? crezi ca publicul ar avea habar de asa ceva?

stiu foarte bine la ce te referi, dar pune-ti intrebari inainte si ai sa vezi ca ajungi pe mai multe 'fronturi' si iti da de gandit

Link to comment
Share on other sites

Gripa porcina e reala. Universitatea Dunarea de Jos din Galati a fost inchisa o saptamana din cauza a patru cazuri din camin (reale, nu inventate de presa). De asemenea British Council din Bucuresti e inchis pe perioada 13-20 noiembrie tot din aceasta cauza.

Vaccinurile au rolul lor si sunt bune. Practic fiecare virus are un moment de "decapsidare" in care este vulnerabil iar vaccinul asta asteapta. SIDA nu are vaccin fiindca, din cate am inteles, are o forma ciudata si se muleaza pe ADNul gazdei (sper ca nu zic prostii) astfel incat momentul de decapsidare e aproape imposibil de gasit el variind de la gazda la gazda.

Link to comment
Share on other sites

Gripa porcina e reala. Universitatea Dunarea de Jos din Galati a fost inchisa o saptamana din cauza a patru cazuri din camin (reale, nu inventate de presa). De asemenea British Council din Bucuresti e inchis pe perioada 13-20 noiembrie tot din aceasta cauza.

Vaccinurile au rolul lor si sunt bune. Practic fiecare virus are un moment de "decapsidare" in care este vulnerabil iar vaccinul asta asteapta. SIDA nu are vaccin fiindca, din cate am inteles, are o forma ciudata si se muleaza pe ADNul gazdei (sper ca nu zic prostii) astfel incat momentul de decapsidare e aproape imposibil de gasit el variind de la gazda la gazda.

Ce atata panica cu gripa asta porcina? Este o gripa ca oricare alta numai ca noi nu avem imunitate la ea si din aceasta cauza se transmite atat de repede!

Statisticile spun urmatorul lucru: pe plan mondial au murit 5000 (cinci mii) de oameni infectacti cu gripa porcina, iar in America au murit 40.000 de oameni de GRIPA NORMALA (cea pe care o suportam in fiecare iarna, aia care te face sa tusesti si sa iti curga nasul)!

Din cei infectati cu gripa porcina, aproximativ 80% nu au nevoie de internare, se vindeca acasa cu medicamente ca pentru orice raceala banala, 15% necesita un tratament mai special, iar 5% necesita internare (asta din cauza ca aceasta gripa produce febra care iti fute putin plamanii, din cauza asta te interneaza) ! Asa ca ce e cu isteria asta in masa pentru un cacat de gripa? De ce nu ne isterizam ca mor de 10 ori mai multi oameni de TBC decat de gripa porcina sau mai stiu eu ce gripa ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca fumezi 2 pachete tigari pe zi, bei bere sau vin (nu tarie !) in fiecare zi, nu dormi noptile, muncesti mult, nu mananci fructe sau nu iei vitamine, stii ca racesti in fiecare an destul de rau atunci si o simpla pneumonie sau viroza te poate duce la terapie intensiva !

Intr-adevar virozele si virusii s-au modificat din cauza climei, se manifesta altcumva dau complicatii mai grave.

Ex. O banala pneumonie daca nu te duci la spital (si daca mai si fumezi) iti produce insuficienta respiratorie grava si hipertensiune, puls accelerat si febra.La radiografie plamanii iti ies ca arsi de substante toxice!

O banala raceala te duce la febra foarte puternica, dureri de cap m.encefalita si in final septicemie..etc

TOATE ACESTEA FARA AH1N1 ! DOAR DE LA BANALELE VIROZE, GRIPE ..ETC

__________________________________________________________

Vaccinul pt gripa noua = 0 pentru un organism normal sanatos (chiar periculos)

Cine are ciroze, astm, angine..etc boli cronice necesita vaccinare

Cine s-a simtit sanatos in ultimii 2 ani poate trece cu brio de gripa noua fara sa se vaccineze si o data cu asta face si imunitate pentru toate tulpinele si modificarile genetice suferite de virus!Daca se vaccineaza sistemul imunitar nu va mai actiona ca un organism sanatos (explicatie impartiala...)

Deci pt. cine se simte sanatos recomand sa isi procure 3-4 pastile de azitromicina in caz de infectie gripala ah1n1 sau aviara sau etc... (febra mare, infectie in gat)

Iar pentru cei care stau prost la capitol organism sanatos, bazat sa se duca de urgenta la spital !

Este doar parerea mea personala pt. ca stiu pe cineva apropiat care trece prin asta !

___________________________________________________

P.S:

Ca sa scapi de acestea 2 portocale pe zi 2 banane si un grepfruit (sau alti algoritmi posibili), fumat maxim 4 tigari pe zi(neaparat cu marfa), fara bere, vin (se accepta votka minim 39 grade, cate un pahar dupa fiecare masa), odihna minim 6 ore pe noapte, fara stat in frig-curent si relaxare totala (sa te doara in ****) adica fara stres si poti sa te fu** si cu porcu si tot nu se prinde de tine

Edited by asu
Link to comment
Share on other sites

unele vaccinuri sunt facute din extracturi de tumori si alte frumuseti :)

cum ar fi sa prelucrez cacatul meu de zi cu zi si sa vi-l dau voua , zicand ca e leac pentru SIDA

neah , nu ma vaccinez .

Pentru a face un antibiotic, e nevoie de drojdie sau mucegai ?i de zah?r ca s? fermenteze.Antibioticele nu distrug infectia ,doar o obliga sa se transforme :| Pfff

Mai multe aici

Link to comment
Share on other sites

Pentru a face un antibiotic, e nevoie de drojdie sau mucegai ?i de zah?r ca s? fermenteze.Antibioticele nu distrug infectia ,doar o obliga sa se transforme :| Pfff

Mai multe aici

Vaccines

]With our current knowledge and technology, today we have two basic forms of vaccines. Autologous ( tumor extracted form the patient and used in the same patient) and Allogeneic ( tumor extracted from others) tumor vaccines.
]

http://news.softpedia.com/news/Testicle-Made-Vaccine-Against-Ovarian-Cancer-60816.shtml

Chiar stim din ce sunt facute vaccinurile ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Antibiotic_resistance

Vaccines do not suffer the problem of resistance because a vaccine enhances the body's natural defenses, while an antibiotic operates separately from the body's normal defenses. Nevertheless, new strains may evolve that escape immunity induced by vaccines.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...