Jump to content
wpanda

Cum scapam de tigani?

Recommended Posts

Sa le dam foc!!!

Taci ma....!

---------------

Zicea cineva ca tiganii nu sunt adevarata problema, ci ungurii.

Eu cred ca tiganii si ungurii nu sunt adevarata problema, ci conducerea.

Ei fura mai mult decat tiganii si ungurii la un loc, ei nu respecta legea, ei dorm la servici si iau dita mai salariul, ei isi modifica legile in favoarea lor ( De ex: nenea x, care este in parlament, are un copil y, ala, la anu trebuie sa dea bacu, atunci nenea x propune acolo in parlament: anu acesta bacu 1 proba la romana, 1 la mate...)... si multe alte chestii...

Profu de istorie zicea ca ci ca romanu cand este in cacat pana la gat si se afunda tot mai mult, el nu face nimic, pt ca daca ii trece de cap ridica o mana sus...

---------------

Cred ca trebuie sa scapam pe rand:

1- scapam de conducatori

2- scapam de tigani

3- scapam de unguri

4- aplicam legile (alea de care vorbeam eu in postu de pe pagina cealalta :) )

5- haven :X

Link to comment
Share on other sites

Ungurii reprezinta un pericol real pentru tara noastra nu tiganii.

Plauzibil.

Ru?ii reprezinta un pericol real pentru tara noastra nu tiganii, nici ungurii

Plauzibil.

Arabii reprezinta un pericol real pentru tara noastra nu tiganii, nici ungurii, nici rusii

Plauzibil.

Chinezii reprezinta un pericol real pentru tara noastra nu tiganii, nici ungurii, nici rusii, nici arabii

Plauzibil.

Aztecii reprezinta un pericol real pentru tara noastra nu tiganii, nici ungurii, nici rusii, nici arabii, nici chinezii... ce'e? nebun?!! Aztecii ne sacrifica virginele lui Huitzilopochtli. Huo!

Extrem de plauzibil.

Link to comment
Share on other sites

Dragi Tovarasi,

Trebuie sa incepem o campanie impotriva tiganilor tipici. Salut pe cei care cred ca trebuie sa facem ceva sa scapam de acesti nenorociti care ne-au adus rusine si pagube.

Sincer eu nu mai suport, sunt plecat afara din tara si ma face lumea tigan si aici desi mai roman si alb ca mine nu se poate. Parisul este plin de tigani care cersesc, ne rade toata europa in fata.

Ii mai si vad la pro-tv mediatizati.

Nu sunt rasist dar am ceva cu tiganii.

Cine nu e cu noi e impotriva noastra.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce trebuie sa fim rasisti, si eu cunosc unii tigani care sunt chiar ok si nu fura sau mai stiu eu ce. Asta nu tine de "rasa" ci tine de educatia care o primesti si de mentalitatea ta ca om.

Va comportati asa de parca numa tiganii fac nu stiu ce, numa tigani fura dar sincer cunosc romani care sunt mai prost crescuti ca tiganii, care fura, care se drogheaza ... etc. si nu numai romani sau ce credeti ca in America e diferit ? sau in orice alta tara ? oriunde o sa gasiti oameni de genu ala, iar la noi nu putem pur si simplu spune ca uni "romani" sunt de cacat asa ca dam vina pe tigani, pe unguri pe cine prindem.

Link to comment
Share on other sites

sickness, astia sunt irecuperabili, nu neg ca sunt printre ei si tigani model, dar majoritatea sunt scursori, ai fost vreodata pe undeva sa vezi cum ne vede lumea din cauza lor? Orice societatea are problemele ei dar noi incercam sa salvam o oaie care deja a fost prinsa de lup, nu e rentabil. Nu spun sa ii exterminam dar o solutie ar fi sa se formeze o agentie guvernamentala care sa le le verifice veniturile si implicit viata pe care o traiesc. De unde au atata aur? case? masini? bogatii?. Iar cei prinsi in offside la munca fortat cu posibilitatea de reintegrare. Momentat sunt minoritate dar ce o sa facem cand or sa devina majoritate? Intram in istorie ca "Tara tiganilor?"

L.E

N-W-A Ai dreptate.

Tiganii sunt mereu discriminati? Dar noi restul nu suntem?

Link to comment
Share on other sites

Bwhahahaha, cat de sadic!

o shit:|

de acolo a inceput extereminarea..ba sincer imi pare rau de saracu copil ca tot un suflet era si el..

si ps nui trebuie omorati sau ce ziceati voi ..alta e solutia..sti cum e faza eu cunosc unii tigani care sunt pr buni cu mn dar asta pt ca parintii lor i au educat asa ,ca daca ai un tata care vb urat injura bate asa faci si u.deci se paote intelege pe unde e probelma

Link to comment
Share on other sites

problema e la tiganii cu corturile si palate.....si nu e vb. doar de violenta ci si de prostia lor in general..... .Si da sunt de acord ca mai sunt si tigani care merita respect (I cant think of one right now >_>).....asa cum mai sunt si romani prosti,violenti....si prosti in general xD

Link to comment
Share on other sites

Ma nuj......adica nici chiar asa sunt si ei oameni si cred ca le e destul de greu sa traiasca in romania....gandestete ca ai fi un copqil de generala....singurul tigan batut....fara prieteni.....parinti retardati.....

Da pana la urma se consoleaza ei cu furtul xD

Link to comment
Share on other sites

@NWA

sa te uiti la ala fugind, batut de "o haita de pui de ciori care incep sa planga si sa arunce cu pietre dupa" ala

oh, and btw. La faza cu "Toti pentru unu si unu pentru toti.", ma refeream la ce a zis HackKing: "Si da..asa e, nu toti sunt asa. "

Asta e, daca unu e prost si fura, trebuie sa sufere toti. Nu e corect, dar asa e natura omului.

Cum tiganii si alti romani prosti o facut bascalii in Italia, iar Romania o ajuns de rasu lumii sau cum unii hackeri ai romaniei au spart "una-alta", urmand ca restul Romaniei sa fie banat pe diferite site-uri, asa si rromii (la cat de uniti sunt) sa traga de pe urma altor "confrati" de-ai lor.

alt exemplu pentru incuiati: La scoala, daca 2 prosti fac galagie in timpul orei sau 1 sta pe hol si s-a sunat, nu toti trageti ponoasele? Dati lucrare sau ceva de genul?

Link to comment
Share on other sites

eu ziceam ca fapt divers, cel putin asa ma recreez eu. Stiu ca pare nedrept si sadic, dar e PENAL cand iau la bataie pui de ciori care incep sa planga, sa arunce cu pietre si sa fuga =)

Si inca ceva ce imi place la ei e ca isi sustin cauza...eu le dau bataie, da ei tot injura si se zbat :))))

Bine, eu nu va recomand sa faceti asta. Ciorile sunt foarte unite, si s-ar putea sa va treziti cu toata natia lor dupa voi. Eu imi permit pentru ca stau in satul asta de multa vreme si majoritatea concetatenilor mei ma stiu...Si e greu sa te adaptezi intr-o comunitate de genul asta, dureaza ani, daca esti mai pampalau poate chiar zeci de ani. Sau inca ceva, mai ales atunci cand traiti in comunitati cu ciori. Daca vine unul cu muia si il luati la bataie, toti tiganii din jur, indiferent daca il stiu sau nu pe respectivul, incep sa urle:"Ce ai ma romanule cu el, vezi-ti de treaba ta, etc." fapt care iar dovedeste cat de uniti sunt.

Dar oricum, nu e indicat sa va inhaitati cu tiganii, indiferent de cat de omenosi par la prima vedere.

Link to comment
Share on other sites

N-W-A: Nu te supara da asta te face mai prost ca ei....plus ca aia sunt copii iate si tu de un dibol adevarat :))......si ai dreptate ei sunt uniti nu ca romani daca s-ar lua un rrom de un roman pe strada singurul ajutor pe care l-ar primi ar fi blitzuriile aparatelor.....sau telefoane.......si daca ai noroc te vezi maine pe youtube :|

Link to comment
Share on other sites

si ca e sadic, stupid si josnic dar e FOARTE AMUZANT =)

M-am luat de destui tigani la viata mea, dar nu e amuzant, ca ei vin cu gura mare, isi iau bataie si apoi baga capul in pamant si se preface ca ploua...

Ei au alt spirit, tin unii cu alti, dar ca esenta majoritatea sunt slabi ca personalitate, nu le place munca, ciordesc si se dau dupa cum bate vantul, cand e de munca sau paruiala, nema tigani. Asa sunt ei.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...