Jump to content
Vlachs

cum sa faci un sms bomber!

Recommended Posts

Sincer imi este jena sa postez asa ceva da tot m-a intrebat lumea de-a lungul timpului si eu tot am raspuns da nimeni nu a inteles si se pare nu a citit!

Pasul1: Cauti un serviciu care iti da sms pe un numar indiferent de motiv(felicitari, alerte, autentificare,etc), sa verifici ca nu exista restrictii pe el si poti sa dai cate vrei !

Pasul2: Cauti input-urile necesare in sursa pentru a putea trimite un sms !

Pasul3: Cauti o metoda sa automatizezi request-urile(repetate), daca stii un limbaj de programare te ajuta ca faci tu singurel aplicatia!

Cateva servicii in speranta ca puneti mana si faceti unu

http://www.muziton.ro/web/public/home.jsf
http://www.nimbuzz.com/en/mobile/download
http://escher.epfl.ch/mobile/
http://wap.winasugo.com/wap/downloadShow.do

:| daca nu intelege unu fac spume

Link to comment
Share on other sites

sa fiu sincer multi nu or sa inteleaga,dar este bine ca ai postat,poate intr'o zi o sa invatam si noi ca doar na nimeni nu s'a nascut invatat,fiecare stie cate ceva si are de invatat cate ceva nou.

ce naiba sa nu inteleaga, sursele sunt publice, tu spre exemplu ce nu ai inteles

Link to comment
Share on other sites

Dar ii usor de facut....

II ca si cum ai face un program care intra pe telefonip.ro selecteaza o melodie aleatorie scrie numarul de telefon care vrei sa-l spamezi (site-ul il ia ca pe un cumparator) si iti trimite un cod de verificare prin sms...si in final ii dai de cate ori sa se repete programul asta insemnand numarul de sms-uri trimise catre numarul de telefon...telefonip.ro nu cred ca mai merge...era doar un exemplu. Uite aici un ex bun: Gmail for mobile nu necesita captcha..alea alea..

Link to comment
Share on other sites

Zi-i tu lui nosferatu de cURL... "You want fries with that?" =)

cum ma?

cartofi cu cur?

e oximoron

@benny_loppa

in cacat, era la mintea cocosului metoda

Cei care pricepusera ce ai facut, stiau sa si faca scriptu.

Cei care nu pricepusera, nu's in stare sa faca scriptu. Deci le-ai spus degeaba

Link to comment
Share on other sites

Am o mica problema la un site.

<div class="formBottom">
<span>

<div class="btnLeft"><!-- empty --></div>
<input class="formButton" type="submit" value="Get SMS" onmouseover="this.oldClassName=this.className;this.className='formButtonHover'" onmouseout="this.className=this.oldClassName">
<div class="btnRight"><!-- empty --></div>

</span>

Care e input name aici? :) am incercat toate numele din cod si VB zice NULL! :-S

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca va da mura in gura si degeaba.

lasa ma tinere ca nici tu cu 1 an in urma nu cred ca pricepeai. am inteles esti mai destept...da nu te mai lauda atat ca nu esti o raritate...vor si altii sa invete ...daca are omu chef sa explice si la altii respect...si am vb cu benny..mi-a promis ca in decursu zilei de azi imi va explica mai pe sleau...si poate candva voi explica si eu la altii si nu o sa ii iau peste picior ;)

Link to comment
Share on other sites

lasa ma tinere ca nici tu cu 1 an in urma nu cred ca pricepeai. am inteles esti mai destept...da nu te mai lauda atat ca nu esti o raritate...vor si altii sa invete ...daca are omu chef sa explice si la altii respect...si am vb cu benny..mi-a promis ca in decursu zilei de azi imi va explica mai pe sleau...si poate candva voi explica si eu la altii si nu o sa ii iau peste picior ;)

Degeaba te superi asta e adevarul.

Link to comment
Share on other sites

nu e vorba de suparare si de pupincuristi cum se agita ariciometru ala mai sus...e faza k cik e un forum kre se schimba cunostinte sau fiecare invatza cv...da majoritatea rad de aia care nu stiu , sau ii zice mai frumos "search on google" .

pai tocmai asta e problema, fiindca celor carora li se spune "Search on google" nu stiu nici macar ce e ala un string, intelegi? vin cu 0 cunostinte pe un forum de securitate si intreaba direct "cum fac asta?" in loc sa caute documentatie cum sa isi formeze o baza, ce limbaje trebuiesc invatate pentru inceput; asta o poti observa daca iti pui putin mintea la contributie ("Bai, am o pagina in fata mea, oare cum functioneaza? Eu cand scriu adresa, ce se intampla? Ia sa caut? Dar de ce asa? Dar se poate face altceva? Daca fac asa oare ce se intampla?" -- trebuie sa iti pui intrebari), e vorba de GANDIRE, multi sunt tratati atat de aspru fiindca nu au pic de respect pentru CUNOSTINTE (Knowledge), eu cel putin vreau sa obtin cat mai multa informatie, si dupa cum toti stim, cu cat stii mai multe cu atat esti mai puternic, si aici intervine schimbul acesta de cunostinte, eu iti zic ceva dar ma astept mai tarziu sau mai devreme la un feedback din partea ta, uite poftim eu iti ofer: X, Y, Z, iti formezi o baza solida si te dezvolti devii din ce in ce mai bun, dar trebuie sa si returnezi, adica sa nu uiti de unde ai plecat si sa dai si inapoi, iar un caz foarte bine cunoscut este "Johnny I Hack Stuff", sper sa te fi ajut postul meu cu o idee despre ce se intampla (cele spuse de mine este un fel de rezumat, sunt mult mai multe de adaugat)

Link to comment
Share on other sites

pai tocmai asta e problema, fiindca celor carora li se spune "Search on google" nu stiu nici macar ce e ala un string, intelegi? vin cu 0 cunostinte pe un forum de securitate si intreaba direct "cum fac asta?" in loc sa caute documentatie cum sa isi formeze o baza, ce limbaje trebuiesc invatate pentru inceput, asta o poti observa daca iti pui putin mintea la contributie, cand deschizi niste aplicatii, e vorba de GANDIRE, multi sunt tratati atat de aspru fiindca nu au pic de respect pentru CUNOSTINTE (Knowledge), eu cel putin vreau sa obtin cat mai multa informatie, si dupa cum toti stim, cu cate stii mai multe cu atat esti mai puternic, si aici intervine schimbul acesta de cunostinte, eu iti zic ceva dar ma astept mai tarziu sau mai devreme la un feedback din partea ta, uite poftim eu iti ofer: X, Y, Z, iti formezi o baza solida si te dezvolti devii din ce in ce mai bun, dar trebuie sa si returnezi, adica sa nu uiti de unde ai plecat si sa dai si inapoi, iar un caz foarte bine cunoscut este "Johnny I Hack Stuff", sper sa te fi ajut postul meu cu o idee despre ce se intampla (cele spuse de mine este un fel de rezumat, sunt mult mai multe de adaugat)

da omu asta e logic..am si specificat ca voi explica la randu meu mai departe cand se va agita vreunu despre ceva ce stiu. Nu voi zice simplu...cauta frate pe google. Ce dracu ma toti invatam. Da unii o si-o iau in cap si o dau in aroganta si se baga in seama aiurea fara sa ajute cu nimic la idee.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...