Jump to content
Guest Nemessis

Reclama moldoveneasca la servicii internet

Recommended Posts

Hahahhahahah :))))))

Daca noi suntem inapoiati fata de alte tari , astia mai au multi ani pana sa ajunga la nivelul nostru .

Da-le timp, de-abia acum un an au ajuns sa guste libertatea, posibil ca poate comunismul i-a invatat ca tara nu e tara daca fiecare fuge dupa propriul profit, ca si cum se intampla la noi.

ohshi- doublepost, scuze >_<"

Link to comment
Share on other sites

Frate va dati seama ce internet de 212kb/s pe secunda au aia? :)) Si probabil lor li se pare ca 212 e cum ar fi la noi aia din fiber de la rsd cu 100mb sau ceva de genul asta :)). Cred ca daca gaseste un moldovean google-ul se crede cel mai tare hacker :D e premiat =))

[Ok gata cu rasul. Si noi suntem foarte inapoiati in alte domenii.]

Link to comment
Share on other sites

Frate va dati seama ce internet de 212kb/s pe secunda au aia? :)) Si probabil lor li se pare ca 212 e cum ar fi la noi aia din fiber de la rsd cu 100mb sau ceva de genul asta :)). Cred ca daca gaseste un moldovean google-ul se crede cel mai tare hacker :D e premiat =))

[Ok gata cu rasul. Si noi suntem foarte inapoiati in alte domenii.]

Totusi e bine ca nu a ajuns Iinternetul monopolizat. Inca mai visez la viteze de minim 150kbs ca aici e 60kbs ziua si de la 12pm pana la 10 5kbs ._.

Link to comment
Share on other sites

Ba da net-ul e monopolizat prin definitie as putea spune. Acum depinde de unde ai internetul... sigur ca si noi avem viteze extrem de mici dar avem foarte multi baieti destepti care cu net-ul de sub 212kb/s le-au bagat mintile in cap la multi giganti ai online-ului. Si referindu-ne strict la noi si Moldova avem un avantaj major fata de ei si anume timpul. Stim "cu ce se mananca" internetul si evoluam mult mai repede decat ar o fac ei.

Apropo. Stie cineva de ce hackerii romani ar putea sa puna cam orice site din lume la pamant? Pentru ca la fel ca si cei din Moldova suntem in urma fata de alte state dezvoltate. Si asta ne da motivatia de a reusi cu orice pret. Pare o prostie? O fi... dar merge! :D (In orice domeniu)

Link to comment
Share on other sites

Cred ca daca gaseste un moldovean google-ul se crede cel mai tare hacker :D e premiat =))

wtf? Sa inteleg ca tu esti mare hacker daca l-ai gasit?

Stii? De foarte multe ori am vazut poze si filmulete, in care Romania este reprezentata de oameni care traiesc in colibe, fara electricitate, iar caruta e casa si masa, nu fac dus cu lunile, s.a.m.d. — dar, niciodata nu mi-am permis sa iau in deradere neamul romanesc. Deoarece, cred, ca totusi avem aceeasi istorie, vorbim aceeasi limba, si, asemeni oricarui roman, nu-mi place sa aud cand sunt numit rus si/sau ca limba pe care o vorbesc e 'moldoveneasca'.

Cit despre dezvoltare si avansare tehnologica, te rog, in primul rand sa nu uiti de comunistii care au fost la conducere timp de 8 ani, perioada in care RM ar fi avansat mult mai mult decat a facut-o. Iar in al doilea rand, priveste aceasta imagine si o sa observi ca nu suntem chiar atat de inapoiati.

Apropo, 1 Euro == 16.5 Lei

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...