Jump to content
Bebe1911

Romania s-a dus pe p**a?

Romania s-a dus pe p**a?  

91 members have voted

  1. 1. Romania s-a dus pe p**a?

    • Da
      79
    • Nu
      12


Recommended Posts

Deci nu-mi vine sa cred. Cica Romania e in criza "financiara" mai dau drumu la TV sa vad ceva interesant si aud numai de pensii de 200-300 de milioane lei (vechi).Acum vor sa taie pensiile si sa ia acea indemnizatie pentru mame. Vor sa scada alocatiile la elevi,vor sa mareasca TVA`u? Ce p**a mea e asta frate? Cunosc oameni la tara care au pensii de 2-3 milioane lei (vechi). Sa taie si din asta ce se intampla? Te uiti pe youtube vezi.. revolutie cacat. Toata lumea zice nimeni nu misca un deget..

http://www.youtube.com/watch?v=r-o9JF5c0TcDeci

Deci Romania s-a dus pe p**a?

Link to comment
Share on other sites

hai sa iti zic eu ceva marfa...cunosc caz care are proteze de metal in picior..nu are voie sa munceasca toata viata...osu nu ii mai creste niciodata...

-lua pensie de handicap ;)

-ia redus-o cu 20%

-motivu: cica dupa 5 ani cei cu proteze sunt vindecati si pot muncii

-idiotenia ...cum mortii masi sa creasca oasele la loc...

-ia redus pensia cu 20% ca dupaia sa ii taie 15%

Pai ma pij cu bolta pe tzara de cacat. Si voi fi printre aia care vor sparge geamuri guvernamentale !

Link to comment
Share on other sites

Am mai zis-o si mai zic inca o data romanu este ori prea comod ori prea prost(nu ma refer la toti doar la marea majoritate !) ca sa intre in casa poporului sa schimbe ceva. Asa este el de cand a fost sub ocupatie romana, turca , fanariota, austriaca..etc E genetic !!!! In 89 daca nu se implicau SS-urile internationale care lucrau in lupta impotriva abolirii regimurilor comuniste si acuma romanasu era condus de vreun urmas a lui tataie ceausescu...cine stie poate era mai bine macar nu aveam datori la FMI, BERD ..etc(ex. china)

Concluzie: Sa traiti bine !!!! Voi i-ati votat deci va convine situatia actuala... nu a-s deschide topicuri de genul

Edited by balcky
Link to comment
Share on other sites

Romania inca nu s-a dus pe p**a.Si chiar daca s-ar duce,noi suntem singurii vinovati pentru asta.La un simplu search pe google vezi oameni care pun la cale revolte...si de fapt nimeni nu misca un deget.Si daca se face revolutie?crezi ca o castigam ceva?Vor scoate armata in strada la fel cum a fost si in 89`.Trebuie sa ne unim toti.Pentru ca atunci cand se vor vedea in fata a milioane de oameni,le va veni in minte o replica : "Or fi ei prosti,dar sunt cam multi".

Link to comment
Share on other sites

Desi sunt un vizitator rar al acestui forum ... am si eu o intrebare ..

Iese lumea in strada vorba lu' skipper, si dupa ce pu*a mea facem ??

Cade guvernul .. il impuscam pe Basescu si dupa ce vine laba*ul ala de Ponta ?

1. Ponta = Copia de acum 30 de ani a lui Iliescu ?

2. Sau vine ratatul ala lingau de Crin Antonescu .. care doar numel e de el ..

3. Mogulul ? - ala care detine tot ce are prefixul de Antena in TV

4. Tribunul ??? - VADIM ... sincer as fi pro vradim chiar vreau sa vad inchisoarea aia a lui care va fi plina cu toti "borfasii din guvern"

Sincer habar nu am daca va fi o "revolutie" ce dracu se va intampla dar tot ce stiu este ca acum ... se duce usor cu pasi inceti catre o revolutie.

Vorba lu sonyx suntem pe pula de mult ..

Link to comment
Share on other sites

revolutia nu se face pe net, romania a fost si e condusa de hoti/talhari, prostita de massmedia si altele, romanii in general nu sunt buni de nimic si daca era asa rau cum multi se plang nu mai aveau ei acces la net, plm daca acum e greu atunci ce plm o sa facem in viitor? vremuri grele or sa fie, poate nu le prindem din plin dar oricum,... si cei care spera ca o sa le pice din cer or sa spere mult.....

Link to comment
Share on other sites

Ei tot scad salarii/pensii/alocatii etc si maresc toate taxele, astia vor sa ajunga la punctul in care sa muncim pe degeaba, o luna intreaga lucrezi ca sa platesti tot felu de taxe guvernamentale si deabea sa iti ajunga banii pentru alea necesare. Totii copiii parlamentariilor strica zilnic sute de lei. Eu m-am lamurit ca Boc are probleme mintale. Si cand am mers sa votam ce mama lor ziceau? Ca maresc salariile, repara straziile. Plus acea faza "Doar mergand la vot poti schimba ceva", e varza, pe cine sa votezi?

Deci, Romania s-a dus pe pu*a.

Edited by thethethe1
Link to comment
Share on other sites

Ce sa faci asa e tara noastra din cauza ca Basescu nu stie sa se organizeze. Vrea sa scada salarul si pensia de unde nu se poate si nu este.

Dupa ce ca salaru si pensia e mica, vor sa scada.... pana la urma va urma o revolutie pentru ca nu se poate trai in conditile astea.

Link to comment
Share on other sites

Romania s-a dus pe pula! Din cauza unor idioti ca voi care tot o desconsidera..

Ma uit la alte persoane de diferite rase, chiar si greci care nu-si iau in bataie de joc tara in ciuda faptului ca e jale acolo.

Dupa cum vad voua vi s-a urat de bine. sa ziceti mersi ca suntem in starea care suntem, desi anumite chestii nu sunt exacte inca, asa ca: nu cred ca un pustan care n-are habar de viata sa arunce vorbe'n stanga si in dreapta pe tema asta ca romania e asa, ca suntem asa ca etc si asa.. intai o dati cu discriminare pe tigani si apoi , culmea, pe romani.

Iar voi, care vorbiti aiurea, suferind de cele intamplate, de ce nu faceti voi ceva?

Nu vedeti ca sunteti manipulati in masa , ne place sa vorbim dar stam in scaunelu nostru relaxati.

Ce dracu .. mai dati-va cateva palme peste ceafa sa va reveniti.

Link to comment
Share on other sites

Sa ne multumim de starea in care suntem? Uite, asta e problema, atitudinea asta romaneasca, "doamne fereste de mai rau". Tot timpu s-a mers pe ideea asta, una de invins. Nu trebuie sa te multumesti nicio data cu ce ai, asta e evolutia. Daca omul era facut sa se multumeasca cu ce are, acuma stateai dupa un copac cu un batz ascutit in mana si asteptai sa treaca un animal, nu mai stateai pe net.

Mish zici ca stam cu mana-n cur si nu facem nimic. Ok. Hai sa facem ceva. Ce? Toti se plang ca toata lumea da din gura si nu face nimic. Ce-as putea sa fac eu? Ce-ai putea sa faci tu? Nu e de-ajuns un om, doi, trei, zece, trebuie sa dezvolti o mentalitate colectiva la un nivel mult mai mare, sa indrumi oamenii spre o actiune de care ei sunt de acord. Esti in stare sa faci asta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...