Jump to content
Krisler12™

Cati bani ai facut cu situl sau blogul tau ?

Recommended Posts

. . .Si pana la urma nu aveti de gand nici unu sa faceti bani cu situl/blogul vostru ? Nu va plac banii sau ce aveti ?

. . .Inca o chestie: cine imi poate spune si mie cam cat as castiga cu un blog de asta de care sa nu ma ocup chiar asa de tare( sa zicem cu vreo 5-6 articole), din adsense ?

. . . Inca ceva: are vreo importanta daca iti faci site cu hosting platit sau iti iei un blog de asta gratis sau un host gratis ? Ai mai multi vizitatori ? Esti mai bine cotat in google sau care-i faza de tot mai multi prefera host platit chiar si ptr. blog ?

PS: Nu ati putea sa reparati faza asta cu indentarea ca se ingramadeste textul aiurea , fara paragrafe , fara nimic si nu mai intelege nimeni nimic ?

-----------------------------------------------------------------------

vreo 700 de $

faine vremuri :)):|

1. Cand erau acele vremuri ?

2.Acuma cat iti mai iese ?

3. Din ce ai facut /faci acei bani de care spui : adsense sau afiliate marketing sau din ce ?

4. Daca ala de la semnatura ti-e situl, as avea si eu sa te intreb o chestie: tu chiar ai jucat acele jocuri sau de unde ei acele articole ?

5. Ce ai de gand sa faci pe viitor cu situl ? :D

Edited by Krisler12™
Link to comment
Share on other sites

Banii scosi? Nici un cent. Pana acuma am facut un blog sau un site doar de dragul de a face. La faza cu domeniul si propriul tau hosting e limpede de ce ai vrea. Ai control absolut, iti optimizezi tot ce vrei fara sa ai restrictii sau sa fii nevoit sa platesti upgrade-uri pentru a edita un CSS (cum se obisnuieste la Wordpress de exemplu). Iar pe vremurile astea e cam naspa sa vrei sa faci bani dintr-un blog/site doar din advertising. E criza si in publicitate, iar majoritatea celor care viziteaza diverse adrese pe web s-au saturat pana peste cap de reclame, pop-up-uri sau chestionare care intra cu japca peste un articol citit de tine.

Link to comment
Share on other sites

cum castigi bani dintr-un site cu warez raven explica-mi si mie te rog

Crezi ca pot sa iti explic exact?

Prima data iti deschizi un forum , desigur dupa multe luni o sa vezi si rezultatele.

Eu scot din upload si reclame pe forum, dar ca sa vinzi reclama pe forum trebuie sa ai vizite.

Eu am cam 10 k de vizitatori si 15 k de vizite pe zi.

Lucrez ca am 2 ore pe zi si scot in jur de 300 $ - 400 $ pe luna, depinde pot sa ajung si la 500 - 600 $ daca am noroc.

Bafta.

@PetreTerror Mersi.

Link to comment
Share on other sites

Aveam si eu un blog pe care publicam tot felul de lucrari (in special pe istorie recenta) si uite asa am primit vreo ceva invitatii la conferinte internationale la care am si luat premii (un locul unu la Iasi la o conferinta despre postcomunism si la Oradea locul doi la o conferinta despre pragmatism/neopragmatism) + bani (vreo 15 milioane, nu cine stie ce ). Cam atat am facut eu bani cu ajutorul blogului pe care l-am si inchis din lipsa de timp.

Link to comment
Share on other sites

Crezi ca pot sa iti explic exact?

Prima data iti deschizi un forum , desigur dupa multe luni o sa vezi si rezultatele.

Eu scot din upload si reclame pe forum, dar ca sa vinzi reclama pe forum trebuie sa ai vizite.

Eu am cam 10 k de vizitatori si 15 k de vizite pe zi.

Lucrez ca am 2 ore pe zi si scot in jur de 300 $ - 400 $ pe luna, depinde pot sa ajung si la 500 - 600 $ daca am noroc.

Bafta.

@PetreTerror Mersi.

Din reclame am inteles cum , dar cum scoti din upload ??? Te plateste megaupload de exemplu ? Nu trebuie sa fie contul tau de MU si linkurile tale acolo ca sa fii platit din asta ? Din moment ce fiecare isi pune linkurile lui tie de unde iti vin banii atunci ?

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Din reclame am inteles cum , dar cum scoti din upload ??? Te plateste megaupload de exemplu ? Nu trebuie sa fie contul tau de MU si linkurile tale acolo ca sa fii platit din asta ? Din moment ce fiecare isi pune linkurile lui tie de unde iti vin banii atunci ?

Multumesc !

da' tie iti pica mana sa te documentezi ?

fiecare site are politica lui, citeste-o, doar nu vrei totul mura-n-gura

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...