Jump to content
Lauru

Nirvana Shop...

Recommended Posts

De ce sa risti sa faci puscaraie (grea, esti automat traficant, daca te toarna, nu se mai aplica regula cu 1/2/cate_pula_mea_or_fi grame)pentru 2 seminte?Sunt sanse incredibil de mari sa te toarne la vama (nu la vama noastra, bineinteles).O solutie ar fi sa comanzi pe numele altcuiva/datele personale ale altcuiva/platesti cu cardul altcuiva, citatiea vine in posta altcuiva(pe care tu o verifici zilnic inaintea acelui cuiva).Bine e sa dai vreo 3 comenzi, pe adrese diferite, daca nu poti sa ridici una din ele la posta, sa ai sanse cu celelalte doua (in alt sector/oras/pulamea).Inginerie sociala la greu cu vacile sictirite de la posta (tre sa fii persoana din buletin, insa daca nu au camere si daca nu verifica prin PC daca aia e poza, poti sa pui o poza dea ta pe numele persoanei pe numele careia ai dat comanda).Sau te duci afara, iei seminte, le treci cumva la vama (pulamea, nu-i asa greu, sunt mici).Sau, tinand cont ca vamesii fac profile psihologice(si chiar daca nu-ti dai seama, dai semne cacalau, poate chiar prin siguranta exagerata de care dai dovada), asa ca poti sa profiti de dimensiunile mici ale semintelor ca sa le plantezi pe undeva lipite de o masina, la vreun restaurant de dinainte de vama, urmaresti masina, si cand omu opreste le iei (elimini orice risc asa).

Cam astea ar fi solutiile daca vrei sa te apuci de cultivat cacalau (pentru trafic), insa, tinand cont ca adevaratii dealeri (aia care inca sunt afara dupa ce si-au luat BMW) cunosc atata lume incat nu se pune problema de seminte, mai bine lasa-te, nu de alta, da intri la bulau pentru niste cacati de bani, si nu merita (nu-i ca prin filme, tre sa ai un stil/fler aparte, tre sa cunosti lume cacalau, tre sa aibe lumea baza in tine, si, cel mai important, tre sa ai spate).

Daca vrei sa cultivi pentru tine, de ce nu te anturezi cu vreunu dintre bajietii tai (banuiesc ca stii macar o persoana care fumeaza) timp de vreo 2 luni, apoi, prin primavara, ii zici sa iti produca niste seminte, si ca are parte daca nu zice pentru cine is.Le-ai luat, le-ai pus pe camp si la toamna recolta (intre timp nu cumva sa treci peacolo, mai bine se usuca planta decat sa faci intre 5 si 15 (daca nu ma insel), gandeste-te ca nici nu se uita un judecator la tine daca tu ii zici ca esti consumator, cand aude ca aveai planta, e vorba de maxim 1 gram pentru consum, tot faci parnaie, insa mai putin)

Omule, tu ai vazut ce preturi au aia?si mai si astepti o gramada pana iti vin/cresc, platesti taxe postale de te caci pe tine...mai bine iei 2-3 crengute de pe la vrun pretenar care are indoor si isi curata planta (e important sa astepti pana si-o curata, ca sa le iei ieftin, altfel tipu arunca crengutele).100% sensimilia, stii ca nu-i teapa, si ai si fumat deja din ea,deci stii la ce sa te astepti cand se face mare :P

PS: Ai de pula mea cat am scris :))

Edited by Patrunjel
Link to comment
Share on other sites

@Patrunjel: bun frate..am inteles ce vrei sa spui ... tocmai d'asta ma interesa daca a comandat cineva de acolo si a primit marfa fara niciun fel de problema..( am citit p un forum ca unu a comandat si a primit dar postul era anonim asa ca nu vad cat de credibil e).. oricum daca comand nu o fac pe numele meu si incerc sa ma abat de la orice risc... [aa si faza cu semintele pe masina aluia la vama..daca nu mai opreste dupa ce trece se duc p pla semintele mele:)) ]... totusi e bataie de cap cu plantatu' asta ca tre' sa fie seminte mixte (masculi, femele) ca sa iasa ceva.. plm..nu stiu.. ms oricum pt ajutor..

@blech: ms omule..oricum ma gandesc [,] ca daca au siteul ala e ceva legal sau cel putin fac ei sa fie legal..... adica nu e trafic direct sau plm... doar pentru cultivare..(nu isi asuma riscul pt comercializare a substantelor rezultate)..hai c'o dau acu in chimie sau ce plm e..

Edited by Lauru
Link to comment
Share on other sites

pff Daca vrei sa plantezi plante outdoor nu ai cum sa plantezi acuma ca trebuie sa fii prea prost ...acum se taie plantele nu se planteaza...se planteaza cu o luna inainte sa inceapa vara

Oricum daca nu aveti cunostinte din domeniu adica cei ala mascul femela cum se diferentiaza nu are rost sa va bagati...

Link to comment
Share on other sites

pff Daca vrei sa plantezi plante outdoor nu ai cum sa plantezi acuma ca trebuie sa fii prea prost ...acum se taie plantele nu se planteaza...se planteaza cu o luna inainte sa inceapa vara

Oricum daca nu aveti cunostinte din domeniu adica cei ala mascul femela cum se diferentiaza nu are rost sa va bagati...

ma rog de anu' trecut sa-mi trimiti si mie niste seminte...

Link to comment
Share on other sites

HackKing|: a da?:)) Poti sa iti cumperi tu singur daca vrei eu pot sa iti dau niste sfaturi depinde de ce cantitate de iarba vrei sa scoti...care sunt cele mai smechere marci...

n-am nevoie de sfaturi..ca am mai fost gradinar..

vroiam doar seminte gratis..mi-ai promis ca-mi dai si mie cateva si ca imi faci cinste cu o bere..

Link to comment
Share on other sites

pff Daca vrei sa plantezi plante outdoor nu ai cum sa plantezi acuma ca trebuie sa fii prea prost ...acum se taie plantele nu se planteaza...se planteaza cu o luna inainte sa inceapa vara

Oricum daca nu aveti cunostinte din domeniu adica cei ala mascul femela cum se diferentiaza nu are rost sa va bagati...

nu prietene..nu vreau sa plantez de acum..

voiam doar sa stiu daca este de incredere siteul respectiv si daca ajung semintele la mine fara vreo problema...

pai treaba e ca mai intai vreau sa fac rost de un manual pt cultivare.. sa-nvat ce'mi trebuie.. toate au un inceput..

si daca o sa plantez outdoor...am un loc foarte bun..pe la tzara cam "uitat" de lume si gradina este mascata oarecum..deci ...nu ma pot prinde decat cu google earth:))...sau doar daca ma toarna babele:)) da' le dau mita un joint si scap..sa fumeze si gura lor ceva..:)) oricum nu plantez eu cinestie ce..

Link to comment
Share on other sites

Sa nu bage stia de la posta cainii printre colete.

In plus cand mergi sa ridici colete internationale te intreaba ce e inauntru si daca dai de banuit te pune sa il desfaci sa vada duduia aia de la posta, ca na, ea trebuie sa scrie pe caiet...

Am un amic care a trimis pastile si a zis ca sunt o pereche de opinci in pachet, problema a fost ca s-au intors inapoi (nu a putut sa intre in posesia lor destinatarul s-au prins aia de la posta de destinatie) si l-au cam scuturat aia...

Link to comment
Share on other sites

Depinde ce si cum...In spania are un roman o firma care aduce pachete din spania in Romania si invers...Lu ala nu ii baga nici dreacu cainii in masina la vama deoarece trece pe acolo in fiecare saptamana :)

Pac pac un dvd scoti carcasa arunci cateva sute de grame si teai scos:)

Cand te duci sa scoti pachetul..Pac Pac un buletin fals daca tie frica si gata :)

Aici spun din ce am auzit nu am facut eu ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...