Jump to content
crs12decoder

Se merita sa te faci gabor?

Ai Vrea sa fii gabor?  

38 members have voted

  1. 1. Ai Vrea sa fii gabor?

    • Da
      15
    • Nu
      23


Recommended Posts

gabor fara burta...ori e prost ori bolnav...era o vorba...

adica o duci bine in politie

iti dai seama ca no sa fi usa de biserica...cel mai bine e la circulatie...ciugulesti mereu...fara 100 ron nu te intorci acasa..daca esti baiat destept

daca stai dupa salariu si asa....apucate de gradinarit mai bine

Link to comment
Share on other sites

OFF! bravo.. bine ca "NU. nu se merita". Adu niste argumente... pe mine asta ma intereseaza.

Ma gandeam ca daca tot fac gramatica pentru drept as putea sa mai invat istorie si sa fac putin sport, si as da la academie... nush daca asta e o chestie de dorit... adica daca eram intrebat acum 1 an de chestia asta, nici nu stateam pe ganduri, refuzam din prima(mi se parea o meserie mizerabila). Dar avand in vedere circumstantele e destul de complicat. E nesiguranta zilei de maine.

Cred ca as putea sa avansez in grad.. dar si asta e tot o chestiune politica pana la urma. Dar, de fel pun suflet in tot ce fac. Parintii mei nu vor sa dau la academie. Mama e avocat iar tata ofera consultanta economica si juridica.. si are o firma de contabilitate.

Nu sunt baiat destept(nu iau mita). Din cate am inteles s-a cam subtiat si treaba cu mita(sau cel putin asa zice... totusi.. cred ca asa e...)

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa fi politist pentru ca ti se pare "cool" atunci recomand sa te gandesti de doua ori. Daca ai cumva prieteni, rude care te-ar putea ajuta sa ajungi cineva, nu bataia de joc a unui gras care pute... atunci poate ar fi de luat in calcul.

Si ca sa clarificam problema, este implicit faptul ca trebuie sa sti cand sa ceri si cand sa nu. Si e si mai clar ca nu o sa rezisti facand pe corectul...

Link to comment
Share on other sites

Vezi sa nu ajungi ?i tu un Gabor C-O-R-U-P-T sau dependent de heroina ,dar cred ca nu ai cum sa fi cinstit deoarece ori joci jocul lor ,ori nu participi la joc

In rest dac? vrei sa faci bani mai multi nu te mai gîndi la bani ?i atunci ii vei face

Daca te intereseaz? putina ac?iune , sa r?mînem tot în domeniul informaticii te po?i face un fel de Cyber-Gabor ,?i poate vei avea ocazia sa cuno?ti cî?iva Cyber Criminals Most Wanted

Link to comment
Share on other sites

Daca esti baiat de treaba si iti place ceea ce faci este o.k...Eu nu iti recomand sa te faci politist, ( la circulatie, sef de post )

Daca vrei ceva adevarat, intra in ministerul apararii, la aviatie, infanterie, procuror. Te intreaba o pizda in ce domeniu lucrezi, ii raspunzi ca in ministerul apararii, te priveste cu alti ochi.

Link to comment
Share on other sites

Ba fratilor, nu va mai ganditi la spaga. Daca noi nu producem o schimbare cine dracu sa-o faca? La ce dracu iti trebui un bmw, daca nu ai o osea sa te bucuri de ea, ce dracu sa faci cu o haina de firma? daca nu te poti bucura de ia, iti da in cap. Daca nu se schimba ceva in viitorul apropiat vom ajunge mai rau ca in mexic.

Link to comment
Share on other sites

Ma nush ce sa zic eu unul nu m-as face politai, desi meseria are unele avantaje/dejavantaje nu ma pasioneaza doar daca as fi ceva sef de post sau plm sa stau toata ziua la calculatorul+belesc pula pe bani statului m-as baga altfel nu.M-ai bine fac ceva ce imi place decat sa fiu bataia de joc a lui Boc/Basescu/poporului si sa nu-mi placa ce fac.

Link to comment
Share on other sites

deci ca sa te faci gabor ai asa avantaje si dezavantaje

1 nu mai ai libertatea care o ai acum

2 telefoane ascultate , bani primiti sume mai mai marefer ... dat explicatie la cel mai mic amanunt

3 deplasari doar cu foaie de drum ceruta cu 24h inainte de a pleca

4 primi 4-5 anii esi fut.... la maxim de catre aia mai vechii

5 banii care ii primesti acum sincer nus cat o sa iti ajunga sa ai o viata normala

6 daca ai nevasta poti sa ii spui femeie cumparati vibrator

7 daca e vreun caz de coruptie in grupa in care ai face parte chiar daca nu esti vinovat poti fii tras la raspundere si raspunzi destul de usturator

8 poti sa ajungi intrun sat ceva la vreun post unde sa faci mai mult pe paznicul fara masina primi 3 anii plimbandute printre stradute cu lanterna

ia partea cu castigurile sincer nus mari ....

9 nu ai voie la vreun partid .. sau sa votezi "si asa sunt prostii destul nu trebuie sa fie votati intre ei "

da ai o gasca unita .... sar toti pentru unu .... ai un nume ...."bai el e gabor :D" nu prea platesi taxele la stat asa mari fata de un om normal , si iesi mai repede la pensie fata de cei lanti dupa 25 de anii iesi la pensie cu o pensie frumusica acum mai conteaza si gradul .

spun toate astea pentru ca fosta mea prietena ... e gaborita si sincer e buna la pat dar in rest nu ... mai bine ramane sa dai la buci cand e vb de gaborite :) sper sa te ajute

Link to comment
Share on other sites

voi ganditi prost din start.cine zice ca trebuie sa mita si mai ales de la saraci si plm.acum vreo 6-7 ani cand eram si eu mai amarat financiar la oprit pe tata un gabor de la circulatie.amenda babana + luat carnetu (80 km in localitate cred).a discutat tata cu el, a vorbit, ia aratat legitimatia de la munca, om normal si pana la urma la intrebat:

esti ungur sau roman?era roman si ia platit de un gratar

oricum banuiesc ca daca te pui pe smecherii de la inceput ii nasol.dc nu poti sa fi cinstit?sa dormi noaptea linistit sa ai si tu o masinuta, o casa, o cabana de lemn intr-un satuc de munte.dc dracu x5, vila plm?

daca gandesti asa mai bine te faci carder si speli $$$ cu proxy pe net.sau ce mai e nou.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...